Roelse wint met pony bij paarden sport 131 Vrouwen Oostkapelle verslaan Smerdiek CPC pakt na zeperd van vorige week punt bij Nieuw-Lekkerland Nieuwiand verslaat Heinkenszand Zeeland Sport komt tekort bij Biervliet De Punder grijpt biljarttitel libre De Muynck stopt als trainer van Breskens Eric Cappon rent naar twee tweede plaatsen maandag 16 november 2009 door Merlijn van Dierendonck OOSTKAPELLE - De voetbalvrou wen van Oostkapelle konden de Zeeuwse derby tegen Smerdiek winnend afsluiten. Het team van André de Graaf won met 3-2 van de formatie uit Sint Maartensdijk. In de beginfase tastten de ploegen elkaar af, waarbij Smerdiek de grootste kans kreeg. De ploeg scoorde in de vijfde minuut uit een vrije trap, maar de goal werd terecht afgekeurd wegens buiten spel. Daarna nam Oostkapelle het heft in handen. Drie minuten na de afgekeurde goal zette Anne- miek Roovers haar ploeg op 1-0. Ze draaide een directe vrije trap in de verre hoek: 1-0. Ook daarna hield Oostkapelle Smerdiek onder druk. „We had den de wind mee, ons spel was verzorgder en wij hadden het thuisvoordeel", vond de winnen de coach André de Graaf na af loop. In de 32ste minuut kwam de Wal- cherse ploeg op 2-0. Een speelster van Oostkapelle werd in het straf schopgebied onderuit gehaald. „De bal was gespeeld, de speelster wilde erlangs en toen werd de overtreding gemaakt", aldus scheidsrechter Piet Jobse uit Grijps- kerke. Marieke Kwast schoot de bal beheerst in de linkerhoek. Meteen na rust werd het 2-1. Len ny Stoutjesdijk kon een diepe bal aannemen en werkte die achter in- valler-keepster Lennie Jacobse. Zij verving in de rust Joska Lamper, die een rugblessure had opgelo pen. Smerdiek ging op jacht naar de gelijkmaker, maar de vrouwen uit Sint Maartensdijk kwamen na een kwartier goed weg, toen Oost kapelle enkele goede kansen niet afkon maken. Maar in de 72ste mi nuut was het toch raak. Anne Boonstra, die de geblesseerde Vi vian Sturm had vervangen, scoor de uit een voorzet van de rechter flank. Smerdiek raakte geïrriteerde en gooide er nog een schepje bo venop. Oostkapelle kwam een paar keer goed weg. Vlak voor tijd viel toch nog een tegengoal, toen een vrije trap in de lange hoek van het Oost- kapelle-doel viel. Dat zorgde voor een spannende slotfase, maar uit eindelijk bleef het bij 3-2. „We heb ben voor de derby extra informa tie over de tegenstander ingewon nen. Maar verder hebben we niets bijzonders gedaan", zei André de Graaf. „We willen in het linkerrij tje eindigen. En we gaan al bou wen aan een elftal voor volgend seizoen." Oostkapeile-Smerdiek 3-2 (2-0); 8. Annemiek Roovers 1-0, 32. Marieke Kwast 2-0, 46. Lenny Stoutjesdijk 2-1, 72. Anne Boonstra 3-1, 90. Claudia de Frel 3-2. Scheidsrechter: P. Jobse, Grijpskerke. Gele kaart: Irini Papathana- siou (Smerdiek). Toeschouwers: 35 BIERVLIET Zeeland Sport kon gisteren in Bier vliet onvoldoende vuist maken. De ploeg verloor van de plaatselijke trots met 4-2. Zeeland Sport startte goed. Samuel Sanderse maakte 0-1. Tien minuten voor rust begon het bij Biervliet te lopen. Eric Dïeleman maakte ge lijk, waarna Derek de Booy en Eric Dieleman er 2-1 en 3-1 maakten. Een kwartier voor tijd besliste De- rek de Booy met zijn tweede tref fer het duel. Najim Boussantouh legde de 4-2-eindstand vast. KAPELLE Het persoonlijk kampioenschap li bre derde klasse poule midden is gewonnen door Hans van der Pias- se uit Nieuwdorp van LBV. Tweede werd Wim de Punder van BV Kwadendamme en derde Erik van Keulen van De Herberg uit Ka- pelle. Laatstgenoemde was de ge doodverfde kampioen. Van Keulen was tot de laatste dag ongeslagen met een surplus aan moyenne. Hij verloor echter twee keer op rij en verspeelde daarmee een bijna ze ker lijkende titel. BRESKENS Zondag-vierdeklasser Breskens moet op zoek naar een nieuwe trai ner. Robbie de Muynck kondigde gisteren aan dat hij er aan het ein de van dit seizoen mee stopt. „Als speler en als trainer heeft mijn leven de laatste 35 jaar altijd in het teken van het voetballen ge staan. Ik ben toe aan een jaar zon der al deze verplichtingen. Ik kom wel terug, want het spelletje blijft me boeien. En voor een dagje meu belboulevard voel ik me nog iets te jong", aldus De Muynck. MIDDELBURG - GPC Vlissingen heeft zaterdag een punt overgehou den aan het uitduel met Nieuw-Lekkerland. In Zuid-Hol land kwamen de twee eersteklas sers niet tot scoren: 0-0. Terneu- zense Boys verloor na twee zeges op rij teleurstellend van WGZ: 1-2. GPC deed het stuk beter dan vori ge week tegen Schelluinen en bood de thuisclub voor rust goed partij. Erik de Ruijter en Remon van Geersdaele lieten toen echter goede kansen onbenut. Nieuw-Lekkerland raakte in de eer ste helft tot tweemaal toe het hout werk. Na de pauze was de gast heer de bovenliggende ploeg, maar GPC Vlissingen hield stand. Trainer André Maas was tevreden. „We hebben keihard geknokt en ons goed hersteld van de neder laag tegen Schelluinen." In de slot fase ontving De Ruijter zijn twee de gele kaart en kon hij voortijdig vertrekken. Nieuw Lekkerland-GPC Vlissingen 0-0. Na 4-1-zeges op Schelluinen en Nieuw-Lekkerland kwam Terneu- zense Boys zaterdagmiddag van een koude kermis thuis. De eerste klasser ging met 1-2 onderuit te gen WGZ. Terneuzense Boys was onherken baar ten opzichte van vorige week. De doorgaans zo solide opereren de achterste linie ging bij de twee doelpunten opzichtig in de fout. Voor rust benutte Kevin Vermeu len een terecht toegekende straf schop. Tien minuten na rust werd het 0-2, toen Michael Dell'Avo al leen voor keeper Wiegmans op dook en geen fout maakte. In de slotfase tekende de ingevallen Peter Doens voor 1-2 na een combi natie met de eveneens ingevallen Djamel Buyse. Verder liet WGZ het niet komen. Terneuzense Boys-VVGZ 1-2 (0-1). Kevin Vermeulen 0-1 (strafschop), Mi chael Dell'Avo 0-2, Peter Doens 1-2. door Marco Puik Oostkapelle viert feest na de 1-0 van Annemiek Roovers (midden). foto Lex de Meester MIDDELBURG - Hoedekenskerke pro fiteerde zaterdag optimaal van het verlies van Wolfaatrsdijk door het Middelburgse MZVC met 2-0 te verslaan. Heinkenszand liet op ei gen veld veel kansen onbenut te gen Nieuwiand en kreeg daarvoor de rekening gepresenteerd: 1-3. Hoedekenskerke-MZVC 2-0: Op aangeven van Jeroen de Winter bracht Ronald Zuijdwegt de thuisclub na 27 minuten aan de lei ding. In een wedstrijd waarin Hoe dekenskerke de nodige kansen on benut liet, kwam de Bevelandse ploeg na 62 minuten op een 2-o-voorsprong. Niels Otte schoot met een diagonaal schot raak. In het slotkwartier raakte MZVC twee spelers kwijt. Eerst moest de doelman Leroy Patty vertrekken en later kon ook Jeffrey Alewijnse met tweemaal geel vroegtijdig gaan douchen. Cadzand-Domburg 2-6: Voor rust bood Cadzand nog aardig te genstand, na de pauze was Dom burg heer en meester. Bert-Jan Fie- ret bracht de thuisclub op voor sprong. Martijn Minderhoud teken de voor 1-1 en door doelpunten van Jos de Nooijer en nogmaals Minderhoud mocht Domburg gaan rusten met 1-3. Na de pauze zorgde Maurice Bernard voor 1-4. Angelo Martlé scoorde vervolgens tegen, waarna Sander Willemse de score liet oplopen naar 2-5. Rick van den Driest bepaalde de eind stand op 2-6. Heinkenzand-Nieuwland 1-3: Het openingskwartier was voor Nieuwiand en de 0-1 van Richard Jacobs was een logisch gevolg. Daarna dicteerde de thuisclub en kreeg het goede kansen op de 1-1. Kort voor rust zorgde Dennis Blomaard met een hard schot voor 1-1. Heinkenszand begon goed aan de tweede helft, maar een als voor zet bedoelde poging van Ronnie Mesu resulteerde in 1-2. Met een lob zorgde André Goedhart voor 1-3 en gaf de thuisclub daarmee een lesje in effectiviteit. door Lucien Roelandt WESTKAPELLE - Met haar dubbele overwinning in de klasse L2 stelde Elisabeth Roelse zaterdag haar kan didatuur voor de eindzege van de dressuurcompetitie om de Vroon trofee. Maar er liggen heel wat meer kapers op de kust bij de wed strijd in manege De Zandbooi in Westkapelle. Debbie OfFermans is een van hen. De amazone uit Arnemuiden eiste zaterdag in de competitie .van de Vroonruiters met Avec Espoir in Li op overtuigende wijze beide oranje erelinten op. De scores van 212 en 210 punten waren voor de combinatie bovendien ook nog voldoende voor de tweede plaats in het overall klassement. Elisa beth Roelse was met haar pony Al lison altijd een opvallende verschij ning tussen de paarden. Met haar achttien jaar was de amazone uit Westkapelle echter te oud om met de merrie bij de pony's te mogen rijden. Ze besloot het met Allison toen bij de paarden te proberen. Ze weet zich ook, op dat niveau in middels goed te handhaven. In de eerste competitiewedstrijd eiste ze in beide proeven de overwinning op. Roelse stuurde de mooi in ba lans gaande Molenaars Golden King-dochter met respectievelijk 185 en 188 punten naar de over winning in L2. Ze verwees in beide proeven de manegehoudster van De Zand booi, Marijke Brasser, die reed met de elegant en best lopende ruin Bandiet, naar de tweede stek. In de eerste proef wist Marijke Brasser met de Balougkan Z-af- stammeling de balans nog in even wicht te houden. Maar op het be slissende onderdeel, rijvaardigheid en effect van de hulpen, toonde Roelse zich de beste. „We hebben Allison gefokt met de bedoeling dat ik hem bij de paar den zou gaan rijden. Maar ze is niet groter gegroeid dan een pony. Het starten bij de paarden blijkt echter geen enkel probleem. Het is een heel fijn paardje om te rijden. Daar ben ik best een beetje trots op", vertelde Elisabeth Roelse na haar zege in Westkapelle. Over haar kansen op de eindzege toonde Ellisabeth Roelse zich rea listisch. „ik kan niet ontkennen dat ik er goed voor sta, maar het is pas de vierde proef die ik met Allison rij en er zijn er nog vier te gaan. En het zijn niet de overwinningen die tellen, maar de procenten die je scoort. Dus er is nog alles moge lijk." Marijke Brasser kon goed leven met haar tweede plaats. „Bandiet is nog jong. Maar ontwikkelt zich fantastisch. We hebben hem zelf gefokt en ik heb hem die naam ge geven. Maar hij verdient eigenlijk beter. Want hij is erg braafj leert snel en is altijd bereid om voor je te werken." CADZAND - Eric Cappon uit Zuid- zande was zaterdag in de Jeff Thuy Memorial in Heikant en zondag in de Natuurloop van Cadzand goed voor een zilveren medaille. Zaterdag had Cappon een zware dobber aan Matti Buysse. Hij liep sterk, maar Eric Cappon wist hem uiteindelijk toch te kloppen. De amper vijftienjarige Myriam Baute uit Terneuzen won bij de vrouwen de loop over 3000 meter. In beide lopen moest Eric Cappon een Belg voor laten gaan. In Hei kant won Tom van Driessche voor de derde maal in successie een Zeeuws- Vlaamse loopt en Mare Demylle was de sterkste in Cad zand. K--

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81