Eerste averij voor Kloetinge 301 sport VCK terug aan de top FC Dauwendaele rukt op naar derde plaats Judo in Gilze EERSTE KLASSE Koploper krijgt zware afstraffing bij Rijsoord: 4-0 Met gebogen hoofd verlaat Kloetinge-aanvoerder Niels Kole (midden) met zijn ploeggenoten het veld van Rijsoord. foto Dirk Hol maandag 16 november 2009 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - VCK is in de derde klasse A weer los van de rest. Zelf won de ploeg uit Koudekerke met 3-1 van Colijnsplaatse Boys, terwijl DFS medekoploper AZVY pootje lichtte. De Noormannen, dat Nieuwdorp met 2-1 versloeg, staat op één punt. VCK-Colijnsplaatse Boys 3-1: VCK was de betere ploeg. Na een dieptepass van Sjoerd Gelok schoot Stefan Wielemaker VCK via de binnenkant van de paal naar een i-o-voorsprong. Na de hervatting leidde een afstandschot van Sander van Ouwerkerk tot de 1-1. In de 88e minuut bracht de in gevallen A-junior Yorben Weststra- te VCK opnieuw aan de leiding en twee minuten later kreeg de thuis ploeg nog een strafschop. Specia list Danny Joosse schaat raak. Nieuwdorp-De Noormannen 1-2: Voor rust had de thuisploeg veldoverwicht, maar dat leverde nauwelijks kansen op. Drie minu ten na rust maakte Janick van As de 1-0. Rens de Visser schoot na mens de bezoekers op de lat en Mi chel van Hese liet namens Nieuw dorp een goede kans op de 2-0 lig gen. In de 70e minuut zorgde Mark Minderhoud voor de gelijk maker. Tien minuten later scoorde Minderhoud uit een vrije trap de winnende treffer. De Meeuwen-Kapelle 2-1: Kapel- Ie kwam een vrije trap van Robin Boogaard al in de tweede minuut op 0-1. Na een half uur bracht Ro bin Dek de partijen weer op gelij ke hoogte. In de 65e minuut schoot Vincenzo Lorello op het doel van Kapelle. De bal werd van richting veranderd, waardoor De Meeuwen ietwat gelukkig aan het beslissende doelpunt kwam. Kruiningen - Yerseke 2-4 (0-3). Mi chel de Rooij 0-1, Antonis Riedijk 0-2, Rody Bakker 0-3, Job Sinke 1-3, Edwin van Houte 2-3, Berni Steketee 2-4. Rode kaart, na 2x geel: Dennis Oppe neer, Eric Boedagjan en Jimmy Fens (allen Kruiningen). AZW- DFS 1-2 (0-1). Pieter de Mun- nik 0-1, Jeroen Grefkens 0-2, Emanuel Pauwels 1-2. Spui - SKNWK 2-1 (1-0). Veli Eryürük 1-0, Mark Otterloo 2-0, 67. George van Heukelum 2-1. Derde klasse B: Krabbendijke-Seolto 5-3 (2-0). Elco Jansen 1-0, Danny We ber 2-0, Danny Weber 3-0, Adriaan Le- ijs 3-1, Chris-Jan Jansen 4-1, Danny Pot ters 4-2, Ronald Zuidweg 5-2, Adriaan Leijs 5-3. Noad'67-Olympia'60 2-5 (2-2). Rob Haarbos 0-1, Frank den Engelsman 1-1, Rob Haarbos 1-2, Lars Steijn 2-2, Toon van Boven 2-3, Rob Haarbos 2-4, Hamit Solmar 2-5. Tholense Boys-WHS 0-0. Rillandia-DVO'60 1-1 (0-1) Patrick Dhaeze 0-1, Marco Minnaard 1-1. GILZE - Tijdens de Zuid-Nederland- se kampioenschappen voor de jeugd zijn 19 Zeeuwse judoka's in de prijzen gevallen. Sportschool Geelhoed was grootverdiener met 15 podiumplaatsen, Judo Goes be haalde vier medailles. In de diver se klassen haalden de Geelhoed-le den Lein Mulder, Zeno Canninga, Kiara Mulder, Jurriaan van Kam pen en Jonah Koole goud. Dat de den Zoïe Moerman en Jarno Bouwmeester namens Judo Goes. door Rudy Boogert RIDDERKERK - Kloetinge is zaterdag gezakt voor het eerste grote exa men in de eerste klasse van het za terdagvoetbal. Bij Rijsoord incas seerde de ploeg zijn grootste neder laag op dit niveau. Het werd 4-0. „Het was er niet vandaag", consta teerde trainer Cees Houtepen. Op papier is er weinig aan de hand. Kloetinge verspeelde met de riante nederlaag weliswaar de kop positie aan Rijsoord, terwijl ook Heerjansdam voorbijkwam. De Be- velandse club heeft echter nog een wedstrijd tegoed. Daarbij blijft het gat met de nummer vijf - de top door Marco Puik MIDDELBURG - Na tien wedstrijden is tweedeklasser Zaamslag nog al tijd ongeslagen. Zaterdag wonnen de Zeeuws-Vlamingen met ruime cijfers van Zwaluwe. FC Dauwen- daele rukte op naar de derde plaats. De Middelburgers maakten op eigen veld een 0-2-achterstand ongedaan tegen Veere en wonnen met 4-2. Serooskerke pakte belang rijke punten van SSV'65 SSV'65-Serooskerke 0-3: Halver wege de eerste helft tekende Jef frey Poppe voor 0-1. Op dat mo ment hadden de bezoekers via ex-SSV'er Arno Melaard al een strafschop gemist. Na rust probeer de SSV'65 de gelijkmaker te force ren, maar in plaats van 1-1 werd vier promoveert naar de hoofdklas se - een rustgevende tien punten. In de praktijk was de nederlaag echter gevoelig. Een paar minuut jes in het begin toonde de club zijn vlotte passing game en bij vla gen in de tweede helft toen het al 2-0 stond voor Rijsoord. Een aan sluitingstreffer had Rijsoord toen wellicht nog uit zijn evenwicht kunnen brengen. Dat gebeurde niet. Van meet af aan beet Rijsoord zich vast in de groen-witte koploper en liet niet meer los. Kloetinge heeft al vaker een tegenstander getroffen met de felheid van Rijsoord, maar deze ploeg koppelde dat aan een aantal het 0-2 toen Bas Rooze op aange ven van Alex Jobse raak schoot. In de slotfase zorgde invaller Jeroen Geerse voor 0-3. Bruse Boys-Oostkapelle 3-1: De hekkensluiter kwam door Arjan Pattenier nog wel op 0-1, maar voor rust kwam Bruse Boys door een kopbal van Gerard Vogel al op gelijke hoogte. In de tweede helft had de thuisploeg het windvoor- deel en kwam Oostkapelle er nau welijks meer aan te pas. In de 53e minuut scoorde George Geluk met een lob de 2-1 en zeven minuten later schoot Marco Ketting een af geslagen bal buiten het bereik van Oostkapelle-doelman Matthijs van Wageningen in het doel. Arnemuiden-WC'68 1-3: Arne- muiden kon de uitzege op Duive- kwalitatief hoogwaardige spelers. Met name de broers Remco en Christiaan Koremans waren de stu rende krachten. Collega Arie Schep van Rijsoord zag dat zijn ploeg voor de negende wedstrijd op rij ongeslagen bleef Alleen het openingsduel werd ver loren (met 1-0 van Heerjansdam), daarna volgden echter acht zeges en één gelijkspel. „Ik wilde Kloe tinge wel eens zien als ze meteen onder druk werden gezet", vertel de hij nadien. „Na tien minuten was het al duidelijk." Achter de eerste vijf kansen kreeg doelman Jaco van der Schee tel kens nog een hand, maar met de land geen passend vervolg geven. Tegen WC'68 kwamen de Wal- chenaren na een kwartier op ach terstand. Rick Baaij tekende voor 0-1. Na de pauze resulteerde een ei gen doelpunt van Jasper Pruijssers in 0-2. Thijs Roovers zorgde voor de 1-2, maar Michael de Jong nam in de slotfase de verdiende 1-3 voor zijn rekening. FC Dauwendaele-Veere 4-2: De Middelburgers waren na vijf minu ten dicht bij een voorsprong. Een vrije trap van René de Nooijer ein digde op de paal. Binnen 21 minu ten keek de thuisclub tegen een 0-2-achterstand aan. Silvion Ura- nie tekende voor 0-1 en Giacom- mo Wattel nam de 0-2 voor zijn re kening. Na 24 minuten zorgde Chris Kiala voor 1-2 en op slag van wind in de rug bleef Rijsoord stor men op zijn doel. Na een klein halfuur opende Jason van de Berg de score. Uit een corner van Chris tiaan Koremans schampte Casper Gerritse de 2-0 binnen. Na de rust wilde de storm van Kloetinge maar niet aanwakkeren, waardoor opnieuw Gerritse en Raymond Smit de wedstrijd na ze ventig minuten al hadden beslist. Rijsoord-Kloetinge 4-0 (2-0). 26. Jason van de Berg 1-0, 44. Casper Ger ritse 2-0, 67. Casper Gerritse 3-0, 71. Raymond Smit 4-0. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Luc van Loon en Raymond Smit (beiden Rijs oord). Aantal toeschouwers: 350. rust bracht Ghalid Kaldoon met een prachtig schot in de kruising de stand weer in evenwicht. Na de pauze zette een met de wind in de rug voetballend FC Dauwendaele het duel naar zijn hand. Gert-Jan van Leiden zorgde na 71 minuten voor 3-2 en in de slotminuut legde Davy Ernest de verdiende 4-2-eindstand vast. Zwaluwe-Zaamslag 2-5 (1-1). Joris Ra demakers 0-1, Jordy Bollaart 1-1, Joris Rademakers 1 -2 (strafschop), Mario de Fouw 1-3, Peter Dieleman 1-4, Siebe van Damme 1-5, Dennis Brugel 2-5. Wieldrecht-Duiveland 7-1 (5-0). Len- nard van Geel 1-0, Ricardo van de Bos 2-0, Marco Vrolijk 3-0, Marco Vrolijk 4-0, Marco Vrolijk 5-0, Ralph Verschu ren 6-0, Dave Quarton 6-1 (eigen doel punt), Yassine Hajar 7-1. IÏCHN3MARIN!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80