281 sport Elisabeth Willeboordse kan Timmer loopt meerdere breuken op NK JUDO Elisabeth Willeboordse greep zaterdag naast de Ne derlandse titel. Ze liet zich in de halve finale verras- Bisabeth w'"eboordse bl1^ mor- sen door Megan van Houtum uit Tilburg teis. Wennemars valt uit selectie 1500 meter Skiër Reinfried Herbst zegeviert op de slalom Niels Albert sterkste in Superprestige Van Calker vrijwel zeker van Vancouver Golfer Derksen zakt terug naar derde plek maandag 16 november 2009 4 lopig steken op vier nationale ti- HEERENVEEN Schaatser Erben Wennemars mist komend weekeinde de wereldbe kerwedstrijd over 1500 meter in Ha- mar. Op grond van zijn prestaties bij de afgelopen wereldbekerwed strijden moet de Zwollenaar zijn plek afstaan aan Kjeld Nuis van de Control-ploeg van Jac Orie. De an dere vier schaatsers die in Hamar op de 1500 meter van start gaan zijn Stefan Groothuis, Mark Tui- tert, Rhian Ket en Remco Olde Heuvel. Bij de vrouwen verloor Na- tasja Bruintjes haar plek aan Elma de Vries. LEVI Reinfried Herbst heeft gisteren in het Finse Levi de eerste slalom van het wereldbekerseizoen gewon nen. De Oostenrijkse skiër over brugde de twee manches in 1.49,79. De Kroaat Ivica Kostelic eindigde als tweede (1.50,07). Jean-Baptiste Grange uit Frankrijk werd derde (1.50,32). Maria Riesch won zaterdag al de eerste slalom bij de vrouwen. De wereldkampioene was een fractie sneller dan de Amerikaanse Lind- sey Vonn. Tanja Poutiainen uit Fin land finishte als derde. ASPER-GAVERE Veldrijder Niels Albert heeft giste ren de derde wedstrijd van dit sei zoen in de Superprestige gewon nen. De Belg zag na een lange ontsnap ping zijn landgenoot Sven Nys steeds dichterbij komen. Nys reed in de voorlaatste ronde echter lek en had daarna nog problemen met zijn ketting. Hij eindigde nog wel voor de Tsjech Zdenek Stybar als tweede. Gerben de Knegt was met een negende plaats de beste Neder lander. PARK CITY Edwin van Calker kan zijn tickets voor Vancouver al bijna boeken. De Nederlandse bobsleepiloot moet nog een paar dagen afwachten of sportkoepel NOCNSF de gedeelde tiende plaats bij de wereldbeker wedstrijden in Park City als vorm behoud beschouwt. Van Calker ein digde zaterdag met remmers Ar nold van Calker, Sybren Jansma en Timothy Beck met twee andere teams als tiende. Een plaats in de (geschoonde) top 10 is de eis voor vormbehoud. HONGKONG Golfer Robert-Jan Derksen heeft de Hongkong Open niet op zijn naam kunnen brengen. De 35-jarige inwo ner van Blaricum leverde gisteren na de laatste en vierde ronde een scorekaart in van 68 slagen. Hij zak te met een totaal van 264 slagen van de tweede naar de derde plaats. Derksen kwam één slag te kort voor de. tweede plaats. Hij mag daardoor niet deelnemen aan de prestigieuze seizoenafsluiter van de Europese Tour in Dubai. Gregory Bourdy won. door Eric de Jager HEERENVEEN - Marianne Timmer kan niet deelnemen aan de Olym pische Spelen in Vancouver. De drievoudig olympisch kampioene blijkt bij haar val in Heerenveen vrijdag meerdere breuken in haar hielbeen te hebben opgelopen. De blessure betekent vermoedelijk ook het einde van de schaatscar- rière van de 35-jarige oud-wereld- kampioen sprint. Timmer viel vrijdagavond tijdens 500 meter voor de World Cup in Thialf De Chinese Jang Yu gleed onderuit in een bocht en nam in haar val de rijdster van het Con trol-team mee. Na ziekenhuisbe zoek in Heerenveen hield Timmer hoop op de Spelen. De diagnose was een ingescheurd bandje. Bij een tweede controle in Zwolle kreeg ze gisteren te horen dat er een streep door Vancouver 2010 kan. Voor de revalidatie staat twaalf weken. „Al die tijd mag ze de voet niet belasten. Er blijft niets van dat rechterbeen over", aldus coach Jac Orie. Voor de tweede keer in één week was Orie emotioneel. Vorige week werd hij overmand door blijd schap bij de presentatie van de nieuwe sponsors Control en Mats, gisteren moest hij het mogelijke einde van de loopbaan van zijn sterschaatser aankondigen. „Ik heb het er behoorlijk moeilijk mee. Dit komt hard aan. Marianne en ik trainen al heel lang samen. Ze heeft deze zomer keihard gewerkt en alles opzij gezet wat je opzij kunt zetten. Dat leverde goede re sultaten op. En dan eindigt het zó abrupt." Orie hield de uitslag van het onder zoek gistermiddag een tijdje stil om zijn andere schaatsers niet van slag te brengen. „Marianne heeft een prominente rol in het team." Dat Orie daar goed aan deed, Marianne Timmer bleek wel uit het feit dat Margot Boer volgens Simon Kuipers 'ver dwaasd over het middenterrein liep. En uit de geschokte reactie van Mark Tuitert, die pas na zijn duizendmeterrace in de gang on der de ijsbaan van Thialf van ploeggenoot Stefan Groothuis te horen kreeg wat er aan de hand was. Annette Gerritsen, trainings maatje en concurrente noemde het nieuws 'een schaduw over dit weekeinde'. „Ik heb haar ge-sms't. Niet gebeld, ze wil het liefst even alleen zijn. Ik kan alleen maar aan haar denken en hopen dat het goed komt. Volgende week gaan we op ziekenbezoek." Groothuis vroeg zich af hoe de me dici vrijdagavond in het zieken huis de breuken vrijdagavond over het hoofd hadden kunnen zien. Orie wilde niet mee in de sugges tie dat er fouten zijn gemaakt. „Ik denk dat we dat niet zo moeten zeggen. We maken niet voor niets een MRI-scan. Op een röntgenfo to is niet alles te zien, zeker niet na een trauma." Timmer zat aangesla gen thuis. „Mijn eerste gedachte ging natuurlijk uit naar Vancouver. Dat vind ik het allerergste. Ik heb daar ontzettend veel voor gelaten en tegenslagen overwonnen. Toen ik vrijdag op de brancard lag, dacht ik ook: 'Het kan toch niet waar zijn dat het zo gaat eindi gen?' Dit is verschrikkelijk." Elisabeth Willeboordse op weg naar brons in haar partij tegen Marit de Gier. foto Rob Kamminga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78