is lief voor Frankrijk 27 Vloet wordt opvolger Lodeweges bij NEC WK lonkt voor Suarez en Uruguay Cruijff en Maradona praten over oefenduel Sulejmani maakt er drie voor Jong Servië Voetbalwereld bewijst Enke de laatste eer Ik ben zaterdag maar een beetje gaan zappen maandag 16 november 2009 SSat68B8*S68SSS^SieESB8S8®8Z8SfB8® Nicolas Anelka maakte zijn 14e goal voor het Franse team. Als Anel ka scoorde, wonnen 'Les Bleus'. Kevin Ooyie (Ierland), man of the match Het was vanavond heel close. Hun doelpunt was niet eens een halve kans, het was een gelukje. Robbie Keane zoekt het doel van Frankrijk met een omhaal, maar die mislukt. foto Peter Morrison één. Dat geeft de verhoudingen tussen beide landen misschien nog wel het beste weer. Bij de ploeg van bondscoach Trapattoni draait het vooral om Robbie Kea ne, in de kwalificatiewedstrijden goed voor vijf treffers. De Ieren moeten het verder van hun aanste kelijke enthousiasme hebben. In de eerste helft slaagden ze erin de Franse opbouw te verstoren door steeds snel druk te zetten. Na de pauze sloeg de vermoeidheid toe. Keane was nog hoopvol gestemd na de nederlaag. „Wij scoorden ook in Italië, dus waarom zouden wij in Parijs geen doelpunt kun nen maken. Zij kregen weinig kan sen, wij halve kansen. Het is dus zeker nog niet beslist." Ook de Franse bondscoach Do- menech toonde zich ondanks de zege nog niet zo zeker van zijn zaak. „Ierland speelde bij vlagen heel goed voetbal. De ploeg is ze ker in staat om op deze nederlaag te reageren. Het blijft oppassen", al dus de Franse bondscoach. NIJMEGEN NEC heeft een opvolger gevonden voor de opgestapte trainer Dwight Lodeweges. Wiljan Vloet heeft een contract getekend dat hem tot me dio 2012 aan de Nijmeegse club bindt. De 47-jarige Brabander wordt vanmiddag officieel gepre senteerd in De Goffert. NEC zat dringend verlegen om een nieuwe man aan het roer. Dwight Lodewe ges hield het eind oktober plotse ling voor gezien. Vloet werkte sinds anderhalf jaar bij PSV als hoofd van de jeugdopleiding. SAN JOSE Luis Suarez heeft een goede kans dat hij komende zomer op het WK voetbal in Zuid-Afrika mag uitko men. De spits van Ajax won met Uruguay het eerste duel in de play-offs van Costa Rica (0-1). Ver dediger Diego Lugano maakte in de 23e minuut het enige doelpunt. Het beslissende duel wordt woens dag in Montevideo gespeeld. Brian Ruiz speelde de hele wedstrijd voor Costa Rica. De vleugelspits van Twente miste vlak voor rust een kans op de gelijkmaker. BARCELONA Diego Maradona wil op 22 decem ber met Argentinië tegen de Cata laanse voetbalselectie van Johan Cruijff voetballen. De wedstrijd wordt zo goed als zeker in stadion Camp Nou van Barcelona afge werkt. Jordi Casals, voorzitter van de Catalaanse voetbalbond, hoopt dat de laatste details voor de oefen wedstrijd snel worden afgehan deld. Cruijff benaderde aanvanke lijk het Nederlands elftal voor een oefenwedstrijd. De KNVB liet vol gens Cruijff weten dat de agenda tot 2011 overvol zit. NOVI SAD Miralem Sulejmani kan dit seizoen bij Ajax nog niet overtuigen, maar de aanvaller was gisteren wel de grote uitblinker bij Jong Servië tij dens de thuiswedstrijd in de EK-kwalificatie tegen Jong Noorwe gen. Sulejmani hielp zijn ploeg met drie treffers aan een zwaarbevoch ten 3-2-zege. Een dag eerder hielp PSV'er Danko Lazovic het Servische elftal aan de zege (1-0) op Noord-Ierland. De aanvaller besliste het oefenduel in de 57e minuut. HANNOVER Op de grasmat van het stadion waar Robert Enke iedere twee we ken onder de lat stond, heeft de Duitse voetbalwereld gisteren af scheid genomen van de dinsdag overleden doelman. Ongeveer 40.000 mensen waren naar de AWD-Arena van Hannover 96 geko men om Enke, die zich eerder deze week van het leven beroofde, de laatste eer te bewijzen. De kist van de overleden international stond op de middenstip van het stadion. Na de plechtigheid werd Enke in besloten kring ter aarde gesteld. ORANJE door Dennis de Nooijer Ik blijf voortaan niet meer thuis voor oe fenwedstrijden van het Nederlands elf tal. ik vond het duel met Italië niet om aan te zien. Het was wat heen-en-weer-ge- tik. Ik geloof dat er niet één echte kans is ge weest en ook de Italianen bakten er niet veel van. Ik ben zaterdag maar een beetje gaan zap pen. Gelukkig werd Ierland-Frankrijk nog uitgezonden. Daar stond iets op het spel en dat maakt het altijd leuk. Ik vraag me zo langzamerhand af waarom er nog oefenwedstrijden worden gespeeld? Ik snap best dat je in de aanloop naar een groot toernooi de groep bij elkaar wilt heb ben en eens een keer wilt oefenen, maar het WK is pas juni volgend jaar. Nou, dan heeft het dus niet zo veel zin om nu al te oe fenen. Bovendien weet de bondscoach vol gens mij allang welke spelers hij gaat meene men naar het WK. Die oefenpotjes brengen ook allerlei risico's met zich mee. Dat zag je zaterdag wel met Robin van Persie. Het was natuurlijk een beetje pech. Hij kwam ongelukkig terecht, maar hij is er wel mooi klaar mee. Hij kan weken niet in actie komen, net op een mo ment dat er belangrijke wedstrijden aanko men. Voor Van Persie is dit natuurlijk het verve lendst, maar voor zijn dub Arsenal is dit ook niet leuk. Clubs zijn verplicht om hun internationals af te staan voor interlands, maar ik kan me voorstellen dat steeds meer clubs daartegen in opstand komen. Van Per sie staat tenslotte onder contract bij Arsenal en wordt betaald door Arsenal. Kijk, die jongens die in Engeland, Spanje of Italië spelen, hebben het al zo zwaar. Die spelen per week vaak twee topwedstrijden en die moeten dan vervolgens ook nog eens even met hun land twee oefenwedstrijden afwerken. Natuurlijk is het een eer om voor je land uit te komen, maar ik vraag me echt af of het gezien de overvolle kalender niet iets min der kan. Woensdag speelt Nederland in Heerenveen tegen Paraguay. Ik houd mijn hart vast en met mij ook de clubs, vermoed ik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77