PZC De avond van het mislukte experiment 28 en 29 25 34 en 35 NEDERLANDS ELFTAL Van Persie scheurt enkelband in oefeninterland tegen Italië Marianne Timmer mist Winterspelen Wereldrecord Dibaba Wereldrecord voor in Zevenheuvelenloop Schreuder 100 wissel Maradona voor twee maanden geschorst Elisabeth Willeboordse kan leven met brons op NK judo Maandag 16 november 2009 Topklassering van Hoek is geen toevalstreffer Tip? sport@pzc.nl door Leon ten Voorde PESCARA - Het oefenduel met Italië had bondscoach Bert van Marwijk enkele nieu we inzichten moeten bieden, maar alle mooie plannen in Pescara strandden in goe de bedoelingen. Door blessures van Wesley Sneijder en Robin van Persie zijn de kroon juwelen van Oranje nog altijd niet met el kaar verbonden. 'Pescara' gaat de boeken in als de wedstrijd (o-o) van het mislukte ex periment. Op de avond voor de wedstrijd roept Bert van Marwijk ze allebei even bij zich. Hij praat een paar minuten met Robin van Per sie om vervolgens zijn aandacht te verleg gen naar Wesley Sneijder. Zoals gewoonlijk heeft de bondscoach zich nog niet uitge sproken over de opstelling, maar op die laat ste training in Pescara worden zijn plannen wel duidelijk. Van Marwijk wil de twee sie raden van de ploeg voor het eerst sinds zijn aantreden met elkaar verbinden: Sneijder wordt tegen Italië zijn nummer 10, Van Per sie zijn diepe spits. Echt van harte gaat die koerswijziging niet, want Van Marwijk ziet Van Persie liever vanaf de zijkanten komen. Maar ook hij heeft de beelden van Arsenal de laatste we ken gezien. De flitsende acties van die onna volgbare spits Van Persie. En wie die schoonheid wil weerstaan, moet wel heel erg eigenwijs zijn. Sneijder/Van Persie: het is een verleidelijke gedachte om die twee in eikaars buurt te zien, maar als de vormgever van Inter op het eind van de training geblesseerd raakt, weet de bondscoach dat hij zijn strategie moet bijsturen. Vervelend, maar Rafael van der Vaart is er ook nog en met zijn steek pass past hij misschien wel beter bij Van Persie dan Sneijder, die vooral oog heeft voor zijn eigen actie. Van der Vaart is wat meer zoals Fabregas, de ultieme aangever van Arsenal, die zijn medespeler voedt met de ogen dicht als het moet. Robin van Persie komt ongelukkig ten val na een tackle van Chiellini. Later bleek dat de aan valler de banden van zijn rechterenkel gedeelte lijk heeft ingescheurd. foto Marcel Antonisse De hele week is er in de boezem van Oran je over bijna niets anders gesproken dan over de nieuwe spits, maar na tien minuten is dat gemijmer vol hoop al verstomd. Van Persie heeft nog nauwelijks een bal in zijn buurt gehad als hij in botsing komt met de Italiaanse houwdegen Chiellini. Van Persie wordt met een brancard van het veld gedra gen en later zal blijken dat hij een enkel band heeft gescheurd. Met het wegvallen van Van Persie is het duel nog net niet nutteloos geworden, maar het legt voor Oranje wel een schaduw over de wedstrijd tegen de wereldkampioen. „Dit is op de eerste plaats zuur voor Robin, maar het is ook heel erg vervelend voor ons", zegt een balende Van Marwijk na de wedstrijd in het besef, dat de eerst volgende mogelijkheid om Van Persie als spits te pro beren, pas in maart is als De Verenigde Sta ten naar Nederland komt. Van Persie zit er een uurtje later eenzaam bij op het vliegveld. Steunend op een paar krukken, verscholen achter een muurtje en nauwelijks zichtbaar voor zijn ploeggeno ten, sponsors en media, verbijt hij de pijn. Van Persie heeft er in de nacht van Pescara geen behoefte aan om zijn gevoelens met anderen te delen. Hij lijdt in stilte, het vloe ken en schelden heeft hij even daarvoor in de kleedkamer al gedaan. Die teleurstelling is begrijpelijk. Nou ko men blessures altijd ongelegen, maar voor Van Persie is het moment wel heel erg onge lukkig. Niet alleen voor Oranje, maar wat te denken van Arsenal? Van Persie is al het hele voetbalseizoen de architect van het succes van de Londena- ren, die weer eens voetbal uit een stripboek spelen. Van Persie dribbelt, scoort; geeft aan en is de leider van de ploeg, die voor het eerst sinds jaren weer eens mee lijkt te doen om de prijzen in Engeland. En uitgere kend nu de toppers met Chelsea en Liver pool er aan komen, valt het geluk in schil fers uiteen. De kans dat Robin van Persie dit kalen derjaar nog in actie zal komen, is klein. 'Pes cara' had de geboorte van iets moois moe ten worden, maar gaat nu de herinnering in als de avond van het mislukte experi ment. HEERENVEEN Schaatsster Marianne Timmer kan deelname aan de Olympische Spe len in Vancouver vergeten. Uit een mri-scan bleek gisteren dat ze vrij dag bij haar val in Heerenveen meerdere breuken in een hielbeen heeft opgelopen. Volgens haar coach Jac Olie staat er drie maan den voor het herstel van deze bles sure. Aanvankelijk werd in het zie kenhuis alleen een lichte enkelbles sure vastgesteld. pagina 28: meerdere breuken NIJMEGEN BERLIJN Tirunesh Dibaba heeft gisteren de Zevenheuvelenloop in Nijmegen met een wereldrecord op haar naam geschreven. De Ethiopische hardloopster won de wedstrijd over 15 kilometer in een tijd van 46 minuten en 30 seconden. Het we reldrecord stond op naam van de Ja panse Kayoko Fukushi met 46.55. Sileshi Sihine won de wedstrijd bij de mannen. De Ethiopiër liep een tijd van 42.19. pagina 34: Dibaba gaat heel diep Hinkelien Schreuder heeft zich gis teren in Berlijn het wereldrecord op de 100 meter wisselslag (korte- baan) toegeëigend. De in Eindhoven trainende Twent se zwemster had eerder deze week in Stockholm de Chinese Zhao Jing opgejaagd naar 58,40 seconden. Nu dook ze daar zelf ruim onder: 57,74 seconden. Schreuder had meer dan een secon de voorsprong op de Amerikaanse Whitney Myers. ZURICH De tuchtcommissie van de wereld voetbalbond Fifa heeft Diego Mara dona gisteren voor twee maanden geschorst. De Argentijnse bonds coach moet boeten voor zijn beledi gende opmerkingen richting jour nalisten na de gewonnen WK-kwa- lificatiewedstrijd vorige maand te gen Uruguay (0-1). Maradona mag tot 15 januari geen enkele voetbal- gerelateerde activiteit onderne men, zo maakte de FIFA na een hoorzitting in Zürich bekend. MEEST CELEZEN Hoek speelt gelijk tegen Zwaluwen Kloetinge koploper af Terneuzense Boys onderuit STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75