Minneboo en Stap voeren de Eerste punt voor hockeyers Goes 381 Jeremy Dijkstra pakt drie medailles Verbrugge eenvoudig verder in bekerstrijd Heijnen verbetert Zeeuws record DEN HAAG ZWEMMEN De Stormvogel kan weer naar boven kijken in landelijke competitie Niels Mesu eindigt in toptien bij marathon Brons voor judoka Rob Kroonen op EK maandag 16 november 2009 wedstrijd had Erwin Mesu zijn slag kunnen slaan, omdat de twee rijders die in het klassement boven hem staan ten val kwamen. Hij werd echter ook gehinderd en te ruggeworden in-het peloton. Niels Mesu profiteerde wel en eindigde voor de eerste maal in zijn mara thoncarrière in de toptien. De winst ging naar Elwin Hulsink. CORK Jeremy Dijkstra van Taekwondo Middelburg won tijdens de Open Ierse kampioenschappen in Cork drie medailles. Individueel haalde de 16-jarige Mid delburger goud op het onderdeel tuis. Er .waren 24 deelnemers. Bij het onderdeel sparren moest hij ge noegen nemen met een bronzen plak. Met teamsparren deed Dijks tra mee met het team van sport school Kool uit Delft. De ploeg won in de voorronde van Tsjechië, in de finale was men ook te sterk voor Groot Britannië. DRUNEN Het driebandenteam van Verbrug ge Terminals had een makkie in de derde ronde van de bekercompeti tie. De Sluiskilse eredivisionist ver sloeg derde-divisionist De Westhoek/van der Lee Schilderwer ken: Het werd in Drunen maar liefst 0-8. Alleen Ronny Daniëls moest een setje afstaan. Voor het overige bleef iedereen ongeslagen. De volgende tegenstander wordt vrijwel zeker een ploeg uit de tweede divisie. AMSTERDAM Schaatser Niels Mesu uit Middel burg is zaterdag bij de zesde wed strijd voor de marathoncup in Den Haag als negende geëindigd. In de beslissende eindfase van de Judith Stap in actie op de 400 meter wisselslag. foto Lex de Meester Tijdens indoorwedstrijden in Am sterdam kwamen Noah Heijnen en David Ponnuthurai goed voor de dag op de 50 meter. In de series ver beterde Heijnen het clubrecord van Delta Sport (6.6 seconden). In de finale spurtte hij ook naar 6.6 se conden, goed voor een derde pla'ats. Ponnuthurai liep in de se ries 6.6 seconden en in de finale werd hij vijfde in 6.7. Op de 50 me ter horden verbeterde Heijnen in de series het Zeeuws record. Met 7.6 seconden verbrak hij het record van Edwin van Bemden (8.3). LIGNANO Judoka Rob Kroonen is op het EK voor veteranen in het Italiaanse Lig- nano op de derde plaats geëindigd. In de klasse -100 kilogram rekende de Hulstenaar in de strijd om het brons af met de Belg Luc Deville. Hij versloeg zijn opponent na tien seconden met een vol punt. Kroonen won van de Duitser Gui- do Bars en de Fransman Domini que Darmochid. In de halve finale verloo hij van de Rus Alexander Klemenko. De Fransman Pierre-Ma rie Tarade pakte de eindzege. door Peter Snelders HULST - Het vrouwenteam van Ra- pide was dicht bij winst in de tweede klasse van de hockeycom- petitie. Zeker na de rust had het een groot overwicht tegen Et- ten-Leur maar kon de winnende treffer niet op het scorebord breng en. De mannen van Vlissingen boekten een zwaarbevochten zege (3-2) op Zundert. Goes pakte het eerste competitiepunt via een 2-2-gelijkspel tegen Dommel. Vrouwen Tweede klasse Rapide-Etten-Leur 1-1 (1-1): In het eerste kwartier waren de teams aan elkaar gewaagd. Daarna had Rapide een licht veldover- wicht. Dat resulteerde in de 20e minuut in 1-0 via een tip in van Tatsjana van den Eynde. Nauwe lijks vijf minuten later strafte Et- ten-Leur balverlies af en kwam langszij. In de tweede helft bepaal de Rapide het spelbeeld. Gebrek aan scherpte voor het doel hield de thuisploeg echter van winst af Derde klasse Udenhout-Vlissingen 8-1 (3-0): In de eerste helf kon Vlissingen nog enigszins partij bieden. De thuisploeg kwam in die periode vrij gemakkelijk aan de doelpun ten. Zes minuten na de pauze veer de Vlissingen even op en scoorde tegen via Frederique van Amers foort. Vier minuten later moest het echter door een rode kaart met tien speelsters verder en incas seerde binnen luttele minuten drie tegentreffers. Vierde klasse Zevenbergen-Olympia 6-1 (2-1): In de eerste helft was Olympia vrij wel niets minder dan de thuis ploeg. Zevenbergen nam wel de lei ding, maar direct daarna scoorde Fansisca van Dalen de gelijkmaker. Enkele minuten later nam Zeven bergen echter opnieuw de leiding. In de tweede helft zakte Olympia ver weg. Mannen Tweede klasse Rapide-Voorne 0-0: Rapide, met drie jeugdspelers in de gelederen had, het niet gemakkelijk tegen de nummer twee van de ranglijst. On danks het gemis van drie vaste krachten door blessureleed kon het op basis van een goede organi satie en veel strijd de titelkandi daat bijbenen. Vierde klasse DES-Olympia 3-1 (3-0): Een kwar tier tot twintig minuten deed Olympia goed mee. Daarna zakte het ineens ver weg en kreeg in die mindere fase maar liefst drie tref fers tegen. Een donderspeech van trainer Jan Boerbooms-werkte heil zaam. In de tweede ftelft was een zonder wissels spelend Olympia de evenknie van het hooggeklas- seerde DES. Met name Eric Leli- veld, Sander Vermeere en Tim Boerbooms toonden zich in die pe riode zeer strijdvaardig. Olympia scoorde zelfs tegen via Maarten Rikken. Vlissingen-Zundert 3-2 (1-2): Vlis singen nam al in de eerste minuut de leiding. Op aangeven van Emile de Haes opende Roland Peekei de score. Zes minuten later kwam Zundert reeds langszij en niet veel later liet het uit een strafcornêr zelfs 1-2 noteren. In de tweede helft domineerde Vlissingen. Via 1 goed samenspel hield het Zundert constant op de eigen helft. Uit eene strafcornervariant liet Frank de Smidt 2-2 noteren. Zes minu ten voor het einde bezorgde Ro land Peekei uit de rebound van een strafcornêr de thuisploeg de winst. Goes-Dommel 2-2 (2-0): Vooral in de eerste helft was Goes aanval lend de betere ploeg. Uit een pass van Johan Tange werkte een Dom- mel-verdediger de bal in eigen doel. Even later liet diezelfde Jo han Tange 2-0 noteren. In het be gin van de tweede helft zat Goes nog goed in de wedstrijd. Daarna drong Dommel aan en werkte in de slotfase de achterstand weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72