sport 137 Vrouwen Morres gaan kansloos onderuit Overtuigende zege De Schelde Gespannen Zaamslag maar nipt langs aartsrivaal Luctor De Bruyn en Vonk klasse apart in tennistoernooi Hulst VOLLEYBAL Ploegen blijven met lege handen achter maandag 16 november 2009 door Peter van Kouteren terneuzen - Voor de hoogst spe lende volleybalteams viel er op nieuw weinig eer te behalen. De vrouwen van Morres/Hulst verlo ren in de tweede divisie kansloos met 4-0 van Gemini/Kangeroes. Savok en de mannen van Voor waarts verdienden minstens een punt, maar bleven eveneens met lege handen achter. Gemini/Kangeroes-Morres/Huls t 4-0 (25-15, 25-16, 25-9, 25-12): Be halve de langdurig geblesseerde Su zanne de Gucht waren ook Leonie de Munter en Eline Colsen niet van de partij. Dat was tegen een ploeg die in de winning-mood zit te veel van het goede. „We hebben slecht gespeeld", wond trainer Gui- do de Beule er geen doekjes om. „Het heilig vuur was er niet. We zijn als team tekort geschoten." De thuisploeg, met veel lengte in de gelederen, beschikte over veel aanvalskracht. De aanval kon voor al door een prima opslag in stel ling worden gebracht. De Beule: „Met 4-0 verliezen is sowieso niet leuk, maar we hebben in geen en kele set meegedaan." Gepidae-Savok 4-0 (25-14, 25-25, 25-23, 25-22): Zonder drie vaste ci'iïeS! Guido de Beule krachten bood Savok de nummer twee van de rangschikking veel be ter dan de uitslag doet vermoeden partij. De Sasse équipe werd in de eerste set weggeserveerd, maar klampte in het restant van het duel knap aan. „We verdienden minstens een punt", vond trainer tuc Chinitor. Keihard werkend door Ko Mechielsen terneuzen - De waterpoloërs van De Schelde beleefden een goed weekeinde. Het eerste won overtui gend met 2-9 bij Nuenen en de re serves pakten de punten bij PSV 6: 3-8. De Bruinvis verloor met 3-2 van Hieronymus 2. Nuenen-De Schelde 2-9: Net als vorig seizoen leek de wedstrijd af te stevenen op dubbele cijfers. Al in de eerste periode was er een 0-3-voorsprong. De Schelde speel de gedreven, maar in de tweede periode werden er te veel fouten gemaakt en was er weinig drei ging. Nuenen maakte daar dank baar gebruik van en kwam op 1-3. Ook tot de helft van de derde pe riode ging het moeizaam bij de Terneuzenaren: 2-4. Daarna pakte De Schelde de draad weer goed. en werd het via 2-6 nog 2-9. Scores De Schelde: Tom van Duyn 4, Bas van Houwelingen 3, Niek Kamp man en Mertijn Loof 1 maal. PSV 6-De Schelde 2 3-8: Tegen het geroutineerde team van PSV 6 had De Schelde 2 het lastig. De be zoekers gingen mee in het trage spel van de gastheren. Na een 2-o-voorsprong in de eerste perio de volgde een matig tweede be drijf: 1-3. Toch was De Schelde 2 sterker zodat het na de derde perio door jaapjan Ritsema maakte Savok het de titelkandi daat lastig. T\vee speelsters, die over een prima opslag beschikten, maakten voor de thuisploeg het verschil. Bij Savok is Keshia Chini tor, vorige week uitgevallen in het duel met Forza, voor de rest van het seizoen met een afgescheurde kruisband uitgeschakeld. Voorwaarts-Voko Irodion 2 0-4 (21-25, 23-25, 27-29,18-25): Een ge flatteerde overwinning voor Voko, dat op veel tegenstand stuitte. Hoe wel Voorwaarts in de tweede en derde set dicht bij winst was, stond de debutant in de promotie klasse na afloop echter opnieuw met lege handen. De Zeeuws-Vla mingen speelden- verdienstelijk, maar faalden op het moment dat het erop aankwam. Voko hield het hoofd koel, waar Voorwaarts van slag raakte. In de derde set slaag den de Axelaars er niet in een 21-17 voorsprong te verzilveren. „Dan moet je het eigenlijk gewoon uit maken", stelde Eric Bakker gelaten vast. Een collectieve foutenlast zorgde ervoor dat de bordjes in het voordeel van de bezoekers wer den verhangen. Bakker: „We had den zeker één en misschien wel twee sets verdiend. Dan is het zuur als je met 4-0 verliest." terneuzen - De korfballers van Zaamslag hadden ingezet op een comfortabele overwinning in de derby tegen Luctor. De twee pun ten kwamen er, maar veel moeiza mer dan verwacht. De eerste dertig zaalminuten haak te BKC aan bij Volharding, daarna kregen de West Zeeuws-Vlamin gen een lesje effectief korfballen. Zaamslag-Luctor 12-9: In de Ter- neuzense thuishal werd nog maar eens onderstreept dat een veron derstelde krachtsverhouding an ders uit de verf kan komen in een streekderby. Zaamslag had de grootst mogelijke moeite om on der de spanning uit te komen. Of zoals Zaamslag-coach Ivan de de Herdt het ervoer: „Het leek wel of een aantal spelers met een lood zware rugzak liepen". In een wedstrijd waarin voor Luc tor niets viel te verliezen, maakte Zaamslag het zichzelf lastig. Taken werden ondermaats uitgevoerd, waardoor de Herdt zijn handen vol had om zijn ploeg op de rails te krijgen. „We kregen veel te mak kelijk de tegendoelpunten om de oren." Luctor kon volgen en kwam zelfs op een 3-4-voorsprong halver wege de eerste helft. Na rust ontworstelde Zaamslag zich iets aan de malaise, maar groots werd het nooit. Luctor ont brak het aan finesse en hielp met slordigheden in het uitverdedigen Zaamslag in het zadel. Er ontstond een gat van vier punten. Luctor zat op de top van haar kunnen, Zaamslag bleef daar ver van verwij derd, waardoor niet zozeer de pun tenverdeling als meer het verschil in beleving tussen winnaar en ver liezer het meest in het oog sprong: Zaamslag teleurgesteld in eigen daadkracht, Luctor content met het tegenwicht dat geboden werd. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 5, Marco van Reeuwijk 4, Erwin Verhelst, Linda Hamelink, Marjolein Verpoorte 1. Scores Luctor: Marjolein Durink 3, Da vy Jonker en Hans Verlinde 2, Adri de Jonge en Eline Jansen 1. Volharding-BKC 18-7: Hoezeer BKC halverwege (6-4) nog hoop koesterde op een goede afloop, het kreeg een oorwassing van jewelste in het tweede bedrijf „Verdedi gend was het helemaal zo slecht nog niet" vond coach Mare Kolijn zijn spelers, „maar als zelfs de bes te kansen er niet in willen, roep je het lot over jezelf af." De bezoekers hadden strafworpen nodig om op het scorebord te ko men, terwijl Volharding aan de lo pende band afstandsschoten scoor de, waarmee de thuisploeg BKC een lesje gaf in effectiviteit gaf Scores BKC: Marti de Vilder 4, Kenny de Vilder, Jan-Willem de Groote en Mirthe Faro 1 de 3-6 stond. In de laatste periode liep de score nog op naar 3-8. Scores De Schelde 2: Ivan Jansen van Rozendaal en Edwin Hoste 3, Adjan Hoste en Kevin Visser 1 maal. Hieronymus 2-De Bruinvis 3-2: Tegen een concurrent om de laat ste plaatsen had De Bruinvis een goede start. Na 0-1 in de eerste pe riode werd het 0-2 in de tweede periode. Daarna had Hieronymus 2 het beste van het spel en kwam de ploeg terug tot 2-2. Die stand bleef lange tijd gehandhaafd, maar de thuisploeg sloeg in de laatste minuut van de wedstrijd toe: 3-2. Scores De Bruinvis: Tim Roeb en Dan ny Soetens. Zaamslag-speelster Debby Cerpentier (geel shirt) duelleert met Sylvia Trouwborst van Luctor. foto Peter Nicolai Daniel Audenaerdt (aan het net) in actie tijdens het mannendubbel in de 4. Achter hem staat zijn dubbelpartner Randy Boddaert. foto Peter Nicolai hulst - Op het Dullaert Dubbel- tennistoernooi in Hulst waren Wendie de Bruyn-de Schepper en Patrick Vonk van TV Vogelvlucht ongenaakbaar. Ze bedwongen in de mixed-5-finale met 16-3 Anous- chka Asselman/Paul d'Hooghe. In de halve finale hadden ze ook al met 15-4 afgerekend met Joyce Wauters en Hans van der Kloos ter. „Het klikt goed, mede omdat we ook in de competitie vaak sa men mixen. Ik kan tegenwoordig met mijn forehand aardig druk zet ten, terwijl ik vroeger nog wel eens forceerde. Patrick is sterk aan het net en slaat hij ook de nodige goede dropshots. In de finale kon den we regelmatig de backhand van Anouschka bereiken", zei De Bruyn-de Schepper. In de poule waren De Bruyn en Vonk ook veel te sterk voor Ellen Vercruyssen/Sebastiaan Millenaar (14-6) en Anna Meerman/Marnix Ivens (10-4). Alleen van Saskia Haayer en Marino Bolssens werd pas na verlenging gewonnen: 10-9. In de mixed-6-finale klopten Step hanie -Hermans en Henk van de Voorde met 9-6 Pascalle de Bot en Patrick Valent die in de kwartfina le nog verrassend het favoriete kop pel Evelien de Maagt/Marino Bols sens een halt hadden toegeroepen. De finale bleek een herhaling van zetten want eerder hadden Her mans (die beschikt over een ver woestende forehand) en Van de Voorde ook in de poule gewonnen van De Bot en Valent (11-7). De eindwinnaars hadden het zowel in de kwart- als halve finale zwaar te gen achtereenvolgens Kim Flikweert/Harm Prijs (10-9) en An- ne-Marie de Blok/Hans Nanninga (9-8). Fanny Kool werd behalve in het dubbel-3 (met Wendy de Kesel) ook in de mixed-4 (met Desiré de Schepper) toernooiwinnares. Bas Mulder en Davy de Kesel werden nummers één in het dubbel-4, Randy Boddaert en Ivo Wouters in de 5. Abi van Lare en Edwin Vermuelen bedwongen in de 6-fi- nale Paul d'Hooghe en Henk van de Voorde (11-6). Bij de vrouwen van deze speelsterkte bleven de zussen Anja van Campenhout en Ineke Van Cauteren in de finale nipt baas over Miriam Meerman en Nicole de Smit (9-8).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71