61 buitenland Honger bedreigt ruim people 1 Sarko haat Yade, het 1 billion vanaf waarom zou je meer betalen Restaurant in België bakt 2,1 kilo zware steak maandag 16 november 2009 WERELDVOEDSELTOP Voedselproductie moet tot 2050 met 70 procent Pogingen om een eind te maken aan de honger in de wereld falen vooralsnog. Vandaag begint een drie daagse voedseltop van de VN-voedselorganisatie FAO. door Carel Goseling In 1996 sprak de wereld af dat het aantal chronisch onder voede mensen voor 2015 ge halveerd moest zijn tot 420 miljoen. Op 1 januari 2010 zullen echter ruim een miljard mensen permanent honger lijden. Vanaf vandaag zitten alle landen bijeen in Rome voor een driedaag se voedseltop van de VN-voedsel organisatie FAO. Er zijn nu 6,8 miljard mensen op de wereld. In 2050 zullen er dat 9,2 miljard zijn: 34 procent méér. Vrijwel de hele bevolkingstoena me ontstaat in ontwikkelingslan den. Tegelijkertijd ontvolkt het platteland. Woont nu 49 procent van de wereldbevolking in stedelij ke gebieden, in 2050 zal dat 70 pro cent zijn. Meer mensen gekoppeld aan een ontvolking van het platteland en een stijging van inkomens (dus meer vraag naar voedsel) betekent dat de voedselproductie tussen nu en 2050 met 70 procent zal moe ten toenemen. Omdat niet te ver wachten valt dat er veel meer landbouwgrond komt en het aan tal boeren daalt, moet de extra pro ductie vrijwel geheel worden be reikt door betere oogsten. En hier wringt de schoen. De we reldgemeenschap heeft de land bouw verwaarloosd. Ging in 1980 nog 17 procent van de ontwikke lingshulp naar deze sector, nu is dat al minder dan 5 procent. Investeringen in de landbouw belo pen nu ongeveer 87 miljard euro Zie www.kras.nl/12054 Zie www.kras.nl/12012 Zie www.kras.nl/12040 Zie www.kras.nl/12004 Zie www.kras.nl/12027 Zie www.kras.nl/12069 12 dgn ITALIË ISTRIE Zie www.kras.nl/12074 Vier de feestdagen met KRAS.NL! Wij nemen u in de gezellige decembermaand mee naar de leukste vakantiebestemmingen in Europa. Of u nu kiest voor een kerstshoppingreis naar Duitsland, een zeer complete busreis met Comfort Class bus of een vliegreis... bij KRAS.NL vindt u het meest complete aanbod tegen de beste prijzen! Vraag onze gratis kerst- en nieuwjaarsreizen brochure aan of kijk op www.kras.nl Vertrekdata: vrijdag van 27/11 t/m 18/12 met verblijf in 4-sterren Mercure Hotel Hagen en excursies combineer het gezellige kerstshoppen in Dortmund met het prachtige Sauerland met o.a. kerst in het winkelcentrum CentrO en de mooie kerstmarkt met veel lekkers vanaf Vertrekdatum: woensdag 23 december busreis, verblijf in Hotel Jembo Park, ontbijt, diners en excursies extra's: 4-/5-gangen kerstdiners met excursies naar o.a. Erfurt met zijn his torische stadshart, het Thüringerwald met o.a. Rudolstadt en Dresden Gegarandeerde vertrekdatum: wo. 23/12 busreis, verblijf in het 4-sterren NH Konings hof, ontbijt, diners en excursies extra's: kerstdiner op 25/12 en 26/12 met excursies naar o.a. Maastricht, 's-Herto- genbosch, Kempenroute, Thorn, Antwerpen en de Abdijen van o:a. Postel Gegarandeerde vertrekdatum: di. 22/12 busreis, verblijf in 4-sterren Hotel Penta Wiesbaden, ontbijt, diner en excursies extra's: kerstbuffet op 25/12 en 26/12 met excursies naar o.a. Düsseldorf met zijn grote kerstmarkt, Frankfurt, het Odenwald, Mairiz en Rüdesheim Gegarandeerde vertrekdatum: di. 22/12 verblijf in 4-sterren City Hotel Bauer inclusief ontbijt, (kerst)diners en excursies extra's: feestelijke diners en Bauernbuffet met excursies naar o.a. Passau, het roman tische Wenen, Schloss Schönbrunn, Wachau en Stift Melk Gegarandeerde vertrekdatum: ma. 21/12 vliegreis, verblijf in 4-sterren Charming Hotel Sunrise en ontbijt extra's: kerstdiner in Rome op 24-25/12 tijdens de feestdagen is het betoverende Rome nog mooier. Breng zeker een bezoek aan het Vaticaan en het Colosseum Vertrekdatum: woensdag 23 december verblijf in Hotel Al Gabbiano en op vakantie complex dei Fiori Maslinica incl. 11 x ontbijt, 1 x kerstlunch en 11 x diner met excursies naar o.a. Treviso, Grado, romantisch Venetie, de universiteitsstad Padua, badplaats Opatija en Pula Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht) FAO-topman Jacques Diouf zit tijdens zijn hongerstaking achter een bureau buiten bij het FAO-kantoor in Rome. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 cPm ft DOORNIK - Een restaurant in het Belgische Doornik biedt klanten sinds kort een zogenoemde Dood straf: een biefstuk van 2,1 kilo. Tot dusver hebben slechts twee klan ten hun bord leeg kunnen eten. De rest slaagt er niet in de enorme homp, groter dan een menselijk hoofd, te verorberen. In restaurant Le Grand Chemin vin den vaak eetwedstrijden plaats. Een Caligula-biefstuk van 1,8 kilo was tot dusver het omvangrijkste gerecht op de kaart. Toen bleek dat steeds meer gasten een Caligula opaten, zette de chef een steak van 2,1 kilo op het menu. „Ik zou het zelf niet op krijgen", erkent restau ranthouder Benjamin Waekens. door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Frankrijk heeft een mooie, zwarte politica die het heeft ver bruid bij de president. Sarkozy wil Rama Yade (32) lozen, maar heeft een probleem: zij is bijna twee keer zo populair als hij. Dezelfde ochtend dat Nicholas Sar kozy twee jaar geleden tot presi dent was gekozen, vroeg hij haar of ze staatssecretaris voor mensen rechten wilde worden. Maar nu heeft Yade het verbruid bij Sarko die alleen op rebellen is gesteld als ze niet tegen hem rebelleren. Premier Frangois Fillon sprak eer der deze maand: „Het ontbreekt de staatssecretaris aan loyaliteit. Dat heb ik haar ook gezegd. Daar moet ze consequenties aan verbin den." Het leed geen twijfel dat Fillon de opvatting van de president vertolk te, die hem ooit als 'mijn assistent' omschreef Maar Sarkozy heeft één probleem: Yade is veruit de po pulairste politicus in Frankrijk. Yade was een onbekende toen ze door Sarkozy tot het ambt werd ge roepen, maar had slechts enkele weken nodig om alle andere politi ci te overvleugelen. Over het waar om bestaat geen twijfel. Yade is 'belle et rebelle' (mooi en rebels), twee eigenschappen die in Frank rijk gewaardeerd worden. De filosoof Pascal Bruckner zei: „Haar uiterlijk is zeker een voor-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6