is geen toevalstreffer e onrust sport S 35 m maandag 16 november 2009 Karakteristiek Zwaiuwen'30-Hoek 1-1 (1-1). 36. Josimar Pattinama 0-1, 40. Lorenzo Netteb 1-1Scheidsrechter: S. A. J. van Wijk (Nieuw Lekkeriand). Gele kaart: Lorenzo Netteb, Jerrold van den Eeckhout (Zwaluwen'30) en Musaba Selemani (Hoek). Aantal toeschouwers: 500. Hoek: Lieven de Veirman; Geert Bosschaart, Jurgen Landuyt, Ferry Alfons, Michael Koné; Thomas Ra- gut, Gideon Imagbudu, Stijn Ma- hieu, Musaba Selemani (67. Regilio Pinas); Josimar Pattinama en Hoes sein Bouzambou. Voor het eerst miste Ferry Alfons een strafschop buiten Veenendaal. De laatste jaren miste hij al eens op het veld van GVW en ook van Dovo, maar zaterdag deed hij dat in Hoorn bij Zwaluwen'JO. Het was zijn derde misser namens Hoek vanaf elf meter. En voor de derde keer mikte hij de bal op de paal! Wat wil je: het was zijn der tiende pingel voor Hoek. Vorig seizoen was Alfons in Hoorn nog matchwinnaar met twee doel punten. Zijn tweede maakte hij toen uit een strafschop. Negen van de dertien strafschop pen nam Alfons op vreemde bo dem. Op eigen veld mocht hij er vier nemen. Die benutte hij alle maal. foto Peter Jonker wen'30 de aanval overnam. De thuisploeg opende meteen naar de andere kant, waarbij Niels joren spits Lorenzo Netteb in staat stel de om van dichtbij in te schieten: 1-1. Diezelfde speler was in de ze vende minuut ook al dicht bij een doelpunt geweest, maar Hoek-ver- dediger Geert Bosschaart (hij had een lastige middag tegen de snelle Wouter van den Herik) kopte de bal voor de lijn weg. De opening was dus voor de fy siek sterke thuisploeg, maar daar na nam Hoek het heft toch in han den, zonder overigens tot echt gro te kansen te komen. De Zeeuws-Vlamingen waren gevaar lijk via afstandsschoten van Josi- de korf niet raakte. Marcel de Dreu, zoon van de juryvoorzitter en topscorer met acht treffers, dacht achteraf dat de schotklok vooral mentaal sporen trekt. „Je denkt dat je door die klok sneller moet gaan spelen. Maar dat is hele maal niet nodig. Ook vroeger schoot je bijna altijd binnen 25 se conden op de korf. We laten ons als ploeg sowieso al te veel opja gen en daar werkt die klok ook nog eens aan mee." Zo dacht coach Chris van Put er ook over: „Die klok zorgt bij ons voor veel te veel onrust. En het principe is toch simpel. Je moet binnen 25 se conden één goed schot afleveren. Er is geen enkele reden om met nog ro seconden te gaan forceren." mar Pattinama en Musaba Selema ni. In de 28e minuut ging de bal op de stip, toen Zwaluwen-verde diger Marcel Koning hands maakte in het strafschopgebied. Specialist Ferry Alfons zette zich achter de bal, maakte in zijn aanloop zoals gewoonlijk een prachtige schijnbe weging, maar schoot de bal wel op de paal. De tegenvaller bracht Hoek niet uit zijn evenwicht. De ploeg bleef rustig en zocht secuur naar een opening. Die kwam er in de 36e minuut, toen Josimar Patti nama (sterk aan de bal en tech nisch begaafd) vrij werd gespeeld. De spits punterde de bal in de ui terste hoek: o-t. Hoek mocht vier minuten lang de voorsprong koes teren, waarna Netteb nog voor rust voor evenwicht zorgde. Na de pauze lag het initiatief bij Hoek, maar de ploeg verzuimde door te drukken en was slordig bij de eindpass. Daarnaast toonde Zwaluwen'30 zich een meer dan behoorlijke ploeg. De Noord-Hol landers speelden compact en ga ven weinig weg. Hoek was uitein delijk alleen gevaarlijk via een lob van Pattinama en afstandsschot van de sterke verdediger Jurgen Landuyt. „Zwaluwen ging op den duur duidelijk voor een punt", vond Telussa. „Daar krijgen we na tuurlijk steeds meer mee te ma ken. Ploegen gaan zich steeds meer op ons instellen." Esmee Walraven (9) waagt na vier seconden al een schot. foto Willem Mieras Na de wedstrijd tegen Italië op het EK kreeg ik meer dan hon derd sms'jes. Dat is me eigenlijk maar een keer eerder overko men en dat was na de finale van de Champions League in 2006 met Barcelona." Giovanni van Bronckhorst over de zege van Oranje in 2008. In AD. „Voor Bono heb ik veel waardering. We zijn van dezelfde genera tie, bekende mensen die hun beroemdheid aanwenden om mensen te inspireren de wereld te verbeteren." Clarence Seedorf in Sportweek. „Ik heb gekeken hoe het ijs langzaam heelde. Het hoefde maar iets te vriezen of ik was er te vinden. Al voor ik naar school ging, fiets te ik erlangs om te kijken of het al hield." Erben Wennemars over zijn jeugd bij de schaatsbaan in Dalfsen. In Sportweek. „Misschien vindt hij zoiets normaal en grappig, maar ik ben daar niet van gediend. En ik ben ook iemand die dat dan duidelijk maakt." ADO Den Haag-speler Ricky van den Bergh over trainer Raymond Atteveld, die hem aan de oren zou hebben ge trokken. In VI. „Ik huilde veel. Dan weet je soms niet wat je doet. Ik moest zware medicijnen gebruiken. Zon vervelende ervaring neem je de rest van je leven mee." Schaatser Trever Marsicano dacht in het verleden aan zelf moord, omdat hij gepest werd. In NRC Handelsblad. Miroslav Klose uit quarantaine Miroslav Klose mag zich weer mengen tussen zijn ploeggenoten bij Bayern München. De Duitse aanval ler was deze week met zijn fa milie in quarantaine geplaatst nadat bij zijn twee zonen de Mexicaanse griep was gecon stateerd. Na vier dagen incu batietijd zijn de symptomen van het virus echter niet bij Klose geconstateerd. Klose stond vrijdagavond al weer langs de lijn in Mün chen bij de oefenwedstrijd van zijn club tegen het Neder lands elftal voor spelers on der 20 jaar (2-0-zege). Schorsing voor schaatsster van 13 De Nederlandse schaats bond heeft de 13-jarige Dominique Lommers voorlo pig verboden deel te nemen aan wedstrijden. Die schor sing is haar opgelegd, omdat haar ouders nog geen schrifte lijke toestemming hebben ge ven voor het meewerken aan de dopingcontroles. Het is een uitzonderlijke maatregel voor zo'n jonge schaatsster. Men voelt zich echter daartoe verplicht, me de omdat haar broer Wesley een schorsing boven het hoofd hangt nadat bij hem een extreem hoge nandrolon- waarde werd gevonden. RUC Jenson Button voedt speculaties Met een bezoek aan de fa briek van McLaren in Woking heeft wereldkampi oen Formule 1 Jenson Button de speculaties over een over stap naar de Britse renstal weer wat voer gegeven. Een woordvoerder van McLaren bevestigde dat de 29-jarige Button in de fabriek een ge sprek heeft gehad met team baas Martin Withmarsh. But ton pakte in een bolide van Brawn GP de wereldtitel. De Brit kan een nieuw contract tekenen bij Ross Brawn, maar die wil Button niet tegen elke prijs houden. Skispringsters niet op de Winterspelen Het onderdeel skispringen voor vrouwen ontbreekt zo goed als zeker volgend jaar op de Olympische Winterspe len. Een Canadese rechtbank heeft de lokale organisatie van de Spelen (VANOC) ge- lijkgegeven in het besluit om de skispringsters te weren. Een afvaardiging van vrouwe lijke skispringers was naar de rechter gestapt om via die weg een plek op de Winter spelen af te dwingen. Het in ternationaal olympisch comi té (IOC) voert als argument aan dat te weinig skispring sters een acceptabel niveau ha len. 1.39,37 De Duitse zwemmer Paul Biedermann heeft bij de wereldbe kerwedstrijden kortebaan in Berlijn het wereldrecord op de 200 meter vrije slag aangescherpt. De 23-jarige Biedermann tikte aan na 1 minuut en 39,37 secon den. Daarmee was hij bijna anderhalve seconde sneller dan de oude toptijd, die sinds vorig jaar al op zijn naam stond. Biedermann had zaterdag al het zeven jaar oude wereldrecord op de 400 meter vrije slag verbeterd. De wereldkampioen klok te in Berlijn op die afstand 3.32,77 en zwom daarmee Grant Hackett uit de boeken. De Australiër voerde jarenlang de wereldranglijst aan met 3-34,58. fP*»" 'iX-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69