sport 133 terug op aarde verrast Groede in derby Spui wijdt vernieuwde hoofdveld in met zege Goed keeperswerk Youri Bakker levert AZVV geen punten op maandag 16 november 2009 'Meer dan een puntje hadden we echt niet verdiend. Onbewust ging het vandaag toch weer iets te gemakzuchtig' Boys-verdediger Jeroen van den Broeke door René van Stee terneuzen - Na ruime 4-1-zeges op Schelluinen en Nieuw-Lekker- land kwam Terneuzense Boys za terdagmiddag van een koude ker mis thuis. De eersteklasser ging thuis met 1-2 onderuit tegen WGZ. Daardoor zakt de ploeg van trainer Karl Vergouwen met zeven punten uit tien wedstrijden naar de tiende plek. Waar exact dezelfde spelers elkaar vorige week tegen Nieuw-Lekker- land gemakkelijk vonden, scherp in de dekking waren en volop kan sen creëerden, bakten ze er tegen WGZ weinig van. Ook kon de ploeg minder goed uit de voeten met de harde wind dan de bezoe kers uit Zwijndrecht. Bovendien ging de laatste weken zo solide opererende achterste linie van de thuisploeg bij de twee tegendoel punten opzichtig in de fout. In de blessuretijd van de eerste helft trok Jeroen van den Broeke ten koste van een gele kaart aan de noodrem, toen de behendige WGZ-spits Michael Dell'Avo al leen op Boys-doelman Rick Wieg- mans kon afgaan. Balverlies van Er- win van den Broeke en daarna wei nig doortastend ingrijpen van de Boys-verdediging gingen aan die fa se vooraf. Kevin Vermeulen, als rechtsbuiten een plaag voor Ter neuzense Boys, benutte feilloos de terecht toegekende strafschop. Tien minuten na de rust was de wedstrijd in feite gespeeld. Een die pe bal werd verkeerd beoordeeld, waardoor Dell'Avo wederom voor alleen Wiegmans opdook. Dit keer omspeelde hij de Boys-goalie koeltjes, waarna hij kon scoren: 0-2. Hoewel Boys-oefenmeester Verg ouwen vaststelde dat het zijn ploeg met name voor de rust aan scherpte ontbrak, vond hij de ne derlaag onnodig. „Die tegengoals vallen door fouten aan onze kant. Natuurlijk kreeg WGZ nog een aantal andere kansen, maar als je ziet dat we ons in de tweede helft goed herpakken, hoefje niet te ver liezen", was zijn commentaar. Jeroen van den Broeke kon zich wel vinden in de woorden van zijn trainer. „Maar meer dan een puntje hadden we echt niet ver diend", vond de centrale verdedi ger, die naar eigen zeggen een draak van een wedstrijd had ge- Karakteristiek i Terneuzense Boys-VVGZ 1-2 (0-1) 45+2. Kevin Vermeulen 0-1 (strafschop), 55. Michael Dell'Avo 0-2, 79. Peter Doens 1-2. Scheid- rechter: R. van der Werff (Drunen). Gele kaart: Jeroen van den Broeke, Jules Bazelier (Tern. Boys), Michael Dell'Avo, Kevin Vermeulen (WGZ). Aantal toeschouwers: 150. Terneu zense Boys: Rick Wiegmans; Den nis van den Broeke, Jeroen van den Broeke, Kees Duitemeijer, Jules Ba zelier; Erwin van den Broeke (57. Djamel Buyse), Randy van Over- meeren (71. Marco Doens); Abuba- kar Kourouman, Ali Eryürük, Ruud Hoogesteger; Gokhan Ersahin (62. Peter Doens). Bijzonderheid: Jules Bazelier viel uit met waarschijnliijk een zware knieblessure. speeld. Net als Vergouwen consta teerde hij dat Terneuzense Boys het zich op eersteklasseniveau niet kan permitteren om maar enigs zins te verslappen. „Onbewust ging het vandaag toch weer iets te gemakzuchtig. Dat blijkt dus een dure les", zei Van den Broeke. Hij stond niet al te lang stil bij de ver- liespartij tegen WGZ. Over twee weken wacht het uitduel met hek kensluiter GPC Vlissingen. Daarna staat de wedstrijd bij de nummer elf Dinteloord op het programma. „Die moeten we echt winnen. Als dat lukt, zijn we een eind op weg naar lijfsbehoud." Ook in aanvallend opzicht leverde Terneuzense Boys een bleke presta tie. De hardwerkende spits Gok han Ersahin speelde een ongelukki ge wedstrijd, terwijl Ali Erüyiik in tegenstelling tot vorige week niet bij machte bleek om te domineren op het middenveld. Verder waren Ruud Hoogesteger en Abubakar Kourouman veelal onzichtbaar. Toch kreeg de ploeg tussen de tien de en twaalfde minuut twee pri ma mogelijkheden. Eryürük zag een fraaie vrije trap vanaf links ter nauwernood tot corner verwerkt worden door WGZ-doelman Ger ard van der Borst. Even daarvoor had Ersahin pech dat hij uit een verre trap van Wiegmans niet doel treffend kon afwerken. De bal ging door de benen van Van der Borst naast. WGZ kreeg voor de rust en kele goede kansen via Dell'Avo. In een poging om alles of niets te for ceren kwam de thuisploeg in de 79e minuut terug tot 2-1. De inge vallen Peter Doens werkte af in de linkerhoek na een een-tweetje door het midden met de eveneens ingevallen Djamel Buyse. Verder liet WGZ het niet komen. de in blessuretijd nog voor 3-2. Schoondijke-Hulsterloo 1-2: Hoe wel Schoondijke met een aantal in vallers moest aantreden, namen de West Zeeuws-Vlamingen in de twaalfde minuut een t-o-voor- spong toen Barry Haerens van af stand raak schoot. Niet veel later bracht Remi van Iteghem de stand in evenwicht en nog voor de rust drukte Michiel de Burchgraeve het overwicht van de bezoekers in 1-2 Mark Otterloo brengt Spui met een fraaie lob op een 2-0-voorsprong tegen SKNWK. foto Peter Nicolai Een bijna niet te missen kans bij een aanval van Craauw vlak na de aftrap in het duel met Vogelwaarde. De bal zou echter over gaan. foto Peter Nicolai uit. Na de hervatting nam Schoon dijke de regie over en moest Hul- sterloo zich vooral tot het verdedi gen van de voorsprong beperken. Groede-Sluis 0-1: Groede gaf in de derby tegen Sluis lange tijd niet thuis en mocht zich daarom de verrassende 0-1-nederlaag zelf aan rekenen. Een hardwerkend Sluis nam kort voor de rust een o-l-voorsprong door Tom Hu- brechtsen. Groede kwam pas in het laatste half uur tot een aan vaardbaar niveau. Graauw-Vogelwaarde 6-1: Graauw was Vogelwaarde in alle opzichten de baas en won dan ook ruim met 6-1. Na een half uur stond het 2-0 via goals van Dimitri Heijerman en Karei Steijaert. Daar na verdubbelde John van Boven de voorsprong met twee treffers binnen tien minuten. Johan Rood huizen en Kevin David schroefden de score in de tweede helft nog verder op, vooraleer Arno Wau- ters in de slotminuut de eindstand op 6-1 bepaalde. door Peter van Kouteren spui - Vijf wedstrijden achter el kaar incasseerde Spui in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal een nederlaag. Vijf duels achtereen lukte het de nieuwkomer niet om te scoren. Tegen SKNWK brak de formatie van Chris de Beer de ban. Met een 2-1 zege nam Spui het vernieuwde hoofdveld in ge bruik. De opluchting was groot, toen scheidsrechter Pleune uit Burgh-Haamstede het laatste fluit signaal blies. Spui boekte een ver diende zege, maar kraakte in de slotfase in al zijn voegen. „We heb ben weer gescoord. Dat is heel be langrijk", zei Chris de Beer. „In de derde klasse krijg je weinig kan sen, omdat alle ploegen goed geor ganiseerd spelen." Veli Eryürük brak met een fraaie kopbal op slag van rust de ban voor de Zeeuws-Vlamingen, die in de eerste helft tegen de wind in een veldoverwicht hadden en ei genlijk met een ruimere voor sprong de rust in hadden moeten gaan. „We hebben veel aanvallend ingestelde spelers", verklaarde De Beer de gedurfde speelwijze. „Daarmee zijn we vol op de aanval gegaan. Tegen de wind in was het goed combineren." Spui nam na het eerste kwartier het initiatief. Dat resulteerde tot aan de rust in een aantal fraaie mo gelijkheden. Halverwege de eerste helft scoorde Niek de Meijer uit de eerste de beste kans, maar tot ver bijstering van iedereen gebaarde de arbiter door te spelen, nadat de Nieuwerkerkse doelman de uit het zijnet kaatsende bal terug in het veld had gewerkt, lelmer de Poot- er (kopbal net naast), Mark van Minnen (op de voet van de keeper), Michael van Mol (kopbal van de lijn gewerkt) en weer Van Minnen (schot voorlangs) waren dicht bij de openingstreffer. De 1-0, kort voor rust, was dan ook een mentale opsteker. Kort na de hervatting verdubbelde Mark Otterloo met een lob de marge: 2-0. Spui leek op rozen te zitten, maar had geen "antwoord op een wijziging in de speelwijze van SKNWK. Wilco de Valk, die het duel centraal achterin was begon nen, schoof door naar het midden veld en voorzag zijn ploeg van een nieuwe impuls. George van Heuke- lum tekende halverwege de twee de helft voor 2-1. „Daarna lieten we ons te veel terugdringen en kwamen we niet onder de druk vandaan", vond De Beer. „We wa ren te gehaast bij uitvallen. Dat hadden we rustiger uit moeten spelen." Spui-SKNWK 2-1 (1-0) 44. Veli Eryürük 1-0, 53. Mark Otterloo 2-0, 67. George van Heukelum 2-1. Scheids rechter: J. Pleune (Burgh-Haamstede). Gele kaart: Sietse Steens, Wesley Goud (beiden SKNWK). Aantal toeschou wers: 50. door Klaas Verspoor middelburg - AZW leed in de derde klasse A op eigen veld de derde nederlaag van het seizoen. In Axel won DFS met 2-1. AZW-DFS 1-2: AZVV-doelman Youri Bakker hield DFS in de twaalfde minuut, na een overtre ding op Pieter de Munnik, van een voorsprong af door een penalty van Jarno Vermeulen te stoppen. Twee minuten later moest de doel man alsnog het antwoord schuldig blijven op een inzet van De Mun nik. AZW kreeg geen grip op het duel en vlak na rust kreeg DFS een vrije trap. De AZW-defensie rea geerde laconiek, waarna Jeroen Grefkens de 0-2 binnen gleed. DFS liet zich daarna inzakken, maar was met lange ballen telkens ge vaarlijk. In blessuretijd wist AZW de DFS-muur te slechten, toen Emanuel Pauwels na een onover zichtelijke situatie raak schoot. VCK-Colijnsplaatse Boys 3-1 (1-0). Stefan Wielemaker 1-0, Sander van Ou- werkerk 1-1, Yorben Weststrate 2-1, Danny Joosse 3-1. Nieuwdorp - De Noormannen 1-2 (0-0). Janick van As 1-0, Mark Minder- houd 1-1, Mark Minderhoud 1-2. 'De Meeuwen-Kapelle 2-1 (1-1). Ro bin Boogaard 0-1, Robin Dek 1-1, Vin- cenzo Lorello 2-1. Kruiningen-Yerseke 2-4 (0-3). Michel de Rooij 0-1, Antonis Riedijk 0-2, Rody Bakker 0-3, Job Sinke 1-3, Edwin van Houte 2-3, Berni Steketee 2-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67