321 sport Terneuzense Boys is weer Zaamslag loopt na de Hekkensluiter Sluis rust weg van Zwaluwe Terneuzense Boys kan de goede reeks van overwin ningen tegen Schelluinen en Nieuw-Lekkerland in het duel met VYGZ niet voortzetten. Kloetinge gezakt voor eerste grote examen GPC haalt punt weg bij Nieuw-Lekkerland Cadzand moet vooral na de rust passen Tielemans topschutter voor reserves Hoek Zaamslag 2 laat zege in slotfase wegglippen maandag 16 november 2009 EERSTE KLASSE ZATERDAG 7 Het aantal punten dat Terneuzense Boys tot dusverre na tien competi tiewedstrijden verzamelde. RiJSOORD Kloetinge is zaterdag gezakt voor het eerste grote examen in de eer ste klasse van het zaterdagvoetbal. Als een baksteen. Bij Rijsoord in casseerde Kloetinge zijn grootste nederlaag op dit niveau. Het werd 4-0. En het was nog terecht ook. „Het was er niet vandaag", consta teerde trainer Cees Houtepen. Op papier is er weinig aan de hand. Kloetinge verspeelde weliswaar de koppositie aan Rijsoord, terwijl ook Heerjansdam voorbijkwam. De Bevelandse club heeft echter nog een wedstrijd tegoed. NIEUW-LEKKERLAND GPC Vlissingen heeft zaterdag een punt overgehouden aan het uitduel met Nieuw-Lekkerland. De twee eersteklassers kwam niet tot sco ren: 0-0. GPC bood de thuisclub voor rust goed partij. Erik de Ruij- ter en Remon van Geersdaele lie ten goede kansen onbenut. Nieuw-Lekkerland raakte in de eer ste helft twee keer het houtwerk. GPC-trainer André Maas: „We heb ben keihard geknokt en ons goed hersteld van de nederlaag tegen Schelluinen." In de slotfase kreeg De Ruijter zijn tweede gele kaart. CADZAND Cadzand ging in eigen huis met 2-6 onderuit. Voor de rust bood de thuisploeg nog redelijk tegenstand, na de pauze was Domburg heer en meester. Bert-Jan Fieret bracht de thuisclub op voorsprong. Martijn Minder- houd, Jos de Nooijer en nogmaals Minderhoud bezorgden Domburg een 1-3-voorsprong. Na de pauze zorgde Maurice Bernard voor 1-4. Angelo Martlé tegen, waarna het slotakkoord voor Sander Willemse en Rick van den Driest was. HOEK Na de 4-0-zege vorige week op Zaamslag 2 hadden de reserves van hoofdklasser Hoek zaterdag ook geen moeite met LRC 2. Op eigen veld werd het 5-0 na een 1-0-rust- stand. Hoewel de bezoekers al na vijf minuten met tien man verder moesten, duurde het nog tot de 38e minuut voordat Hoek door Gert-Jan Hamelink op voorsprong kwam. Tijn Tielemans zorde voor 2-0. In de laatste tien minuten dre ven Ruben de Haas en Tielemans (2x) de score op naar 5-0. ZAAMSLAG In de strijd om lijfsbehoud deed het tweede elftal Zaamslag zater dag goede zaken tegen WGZ 2. Op eigen veld hield de Zeeuws-Vlaam- se hoofdklasser de nummer zeven van de ranglijst op 2-2. Alle doelpunten vielen na de rust. Nadat WGZ 2 in de 46e minuut een voorsprong had genomen, wer den de rollen via twee treffers van Mels de Vos (waarvan één uit een strafschop) omgedraaid. Pas die in blessuretijd kon WGZ 2 de drei gende nederlaag voorkomen: 2-2. door Marco Puik MIDDELBURG - Na tien wedstrijden is tweedeklasser Zaamslag nog al tijd ongeslagen. Zaterdag wonnen de Zeeuws-Vlamingen met ruime cijfers van Zwaluwe. FC Dauwen- daele rukte op naar de derde plaats. De Middelburgers maakten op eigen veld een 0-2-achterstand ongedaan tegen Veere en wonnen met 4-2. Zwaluwe-Zaamslag 2-5: De scheidsrechter had veel gele kaar ten nodig om het duel in goede ba nen te leiden. Joris Rademakers bracht Zaamslag in de eerste helft aan de leiding. Op slag van rust te kende Jordy Bollaart voor de gelijk maker. Na de pauze kwamen de bezoe kers opnieuw op voorsprong, toen Rademakers een strafschop benut te. Na de 1-2 ging het hard. Mario de Fouw, Peter Dieleman en Siebe van Damme lieten de score op lopen naar 1-5. Dennis Brugel leg de kort voor tijd de 2-5-eindstand vast. SSV'65-Serooskerke 0-3 (0-1). Jeffrey Poppe 0-1, Bas Rooze 0-2, Jeroen Geer- se 0-3. Arnemuiden-VVC'68 1-3 (0-1). Rick Baaij 0-1, Jasper Pruijssers (eigen doel punt) 0-2, Thijs Roovers 1-2, Michael de Jong 1-3. FC Dauwendaele-Veere 4-2 (0-2). Sil- vion Uranie 0-1, Giacommo Wattel 0-2, Chris Kiala 1-2, Ghalid Kaldoon 2-2, Gert-Jan van Leiden 3-2, Davy Ernest 4-2. Zwaluwe-Zaamslag 2-5 (1-1). Joris Ra demakers 0-1, Jordy Bollaart 1-1, Joris Rademakers 1-2 (strafschop), Mario de Fouw 1-3, Peter Dieleman 1-4, Siebe van Damme 1-5, Dennis Brugel 2-5. Wieldrecht-Duiveland 7-1 (5-0). Len- nard van Geel 1-0, Ricardo van de Bos 2-0, Marco Vrolijk 3-0, Marco Vrolijk 4-0, Marco Vrolijk 5-0, Ralph Verschu ren 6-0, Dave Quarton 6-1 (eigen doel punt), Yassine Hajar 7-1. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de bovenste regio nen van de vijfde klasse A van het zondagvoetbal deden Sluiskil en Biervliet goede zaken tegen Terho le en Zeeland Sport. Sluiskil won met 4-1 en Biervliet met 4-2. IJzen- dijke liep in Lamswaarde averij op in het duel met SDO'63: 2-2. Hek kensluiter Sluis boekte een zege in het uitduel met Groede: 0-1. Sluiskil-Terhole 4-1: Remco Faas- se bracht Sluiskil voor de rust op een 2-o-voorsprong. Hij was na de hervatting ook goed voor de 3-0. Nadat Bram Inghels de achter stand uit een strafschop tot 3-1 had teruggebracht, was het Yan- nick Vanhijfte die de wedstrijd van alle spanning ontdeed: 4-1. Biervliet-Zeeland Sport 4-2: Na dat Zeeland Sport in de stromen de regen via Samuel Sanderse een o-i-voorsprong had genomen, trok Biervliet in de 35e minuut de stand weer recht via Eric Diele man. Nog voor de rust scoorden Derek de Booy en Eric Dieleman 2-1 en 3-1. Een kwartier voor tijd besliste De Booy het duel met zijn tweede treffer. Najim Boussan- touh scoorde nog tegen. SDO'63-IJzendijke 2-2: Domini que de Koning bracht de score na mens SDO'63 voor rust op gang, waarna het in de tweede helft 2-0 werd door Michel Colpaert. Twintig minuten voor tijd blies Ro bin van Hal uit een vrije trap het duel nieuw leven in. Diep in bles suretijd redde Martijn Rijckaert nog een punt voor de bezoekers. Philippine-Hoofdplaat 3-2: Philip pine nam voor de rust een ï-o-voorsprong door een doelpunt van Rutger van Hecke, maar moest daarna alle zeilen bijzetten om Hoofdplaat van zich af te hou den. Uit een counter zorgde Tim- my Goossens na de rust voor 2-0, maar niet veel later kwamen de be zoekers door Loek Thomaes terug tot 2-1. Eén minuut voor tijd schoot Kevin Nielen Philippine in veilige haven. Victor Roegiers zorg- Gokhan Ersahin (oranje shirt) is dicht bij een doelpunt voor Terneuzense Boys. De bal zou rakelings naast gaan. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66