tegen Steen spor 31 Michal Szczawinski zet HW'24 met vier treffers op het juiste spoor Aardenburg koploper af na nederlaag Zorgen voor Breskens na verlies in rommelige derby tegen Oostburg 'We hadden uit vijf goede kansen veel meer moeten halen' Steen-trainer Honny Claessens door Aector Dooms scheidsrechter floot toch al alle twijfelgevallen in Axels voordeel", AXEL - „Soms zit het tegen, soms reageerde Claessens verbitterd, zit het mee", zei trainer Honny Axels laatste man Randy Lauret, Claessens van Steen na de geflat- die een kopbal van de ijverige San teerde 4-1-nederlaag in de aantrek- der van Remortele van de doellijn kelijke topper in de vierde klasse haalde, kon een minzame glim- tegen Axel. lach niet onderdrukken. Claessens weigerde niettemin het accent te Het was een terechte conclusie, leggen op de pech waarmee Steen want voor Steen zat er na de 0-1- deels te kampen had. „We hadden voorsprong meer in. Zo mocht Ser- uit vijf goede kansen veel meer ge Merckx na een dieptebal van moeten halen." Wouter de Neijs met een luchtje Axel nam vanaf het begin het ini- aan buitenspel doorgaan. De lob datief zonder tot uitgespeelde kan van de spits ging over Axel-doel- sen te komen. Zo kwam spits Da- man Tonny van der Veen maar be- ryl Rawidjan nauwelijks in het landde tegen de paal. Het werd stuk voor. Steen maakte als team dus geen 0-2. Sterker nog: Axel zet- niet altijd een evenwichtige in- te binnen een minuut de achter- druk, maar via de aangevers De stand om in een 2-1-voorsprong. Neijs en Dobbelaer kregen Merckx De gelijkmaker kwam tot stand na en Van Remortele kansen op hun een prima actie van Timo de ploeg op voorsprong te zetten, Bruin, wiens splijtende voorzet maar paal en lat stonden de ope- door Steen-verdediger Jeroen van ningstreffer in de weg. Halverwege Houte in eigen doel werd gewerkt, kopte Martens uit een hoekschop Steen kreeg nauwelijks de tijd de van De Neijs toch raak. gelijkmaker te verwerken. Een Na rust sputterde Steen nog even schot van Marco Plasschaert werd tegen via Van Remortele en Mer- door de ongelukkige Gert |an Mar- ckx, na een afgemeten voorzet van tens van richting veranderd en dat De Neijs. Het verwachte offensief betekende 2-1. „Het waren mazzel- bleef uit. Axel zat na de 3-1 van de tjes, waarmee we goed wegkwa- sterkspelende Danny Aarnoudse men. Op basis van de tweede helft die uit een hoekschop van De verdienden we de winst", vond Bruin raak kopte in een zetel. Axel-trainer Fonny Vèrstraeten. Steen was aangeslagen en moest Er rustte gisteren in het Axelse in de slotfase nog een treffer incas- Bos blijkbaar een vloek op Steen, seren van Bart Rijckaert, samen want een kopbal van Stijn Dobbe- met Marco Plasschaert uitblinker laer leek voor velen de doellijn al bij Axel. De middenvelder bepaal- gepasseerd toen Axel-verdediger de uit een vrije trap de eindstand Angelo Plasschaert in een ultieme op 4-1. poging de bal via de lat terug in Axel-Steen 4-1(2-1). 23. Gert Jan Mar- het veld schoot. Steen juichte, tens 0-1, 43. Jeroen van Houte (e.d.) maar scheidsrechter Van Hattum, 1-1. 44. Marco Plasschaert 2-1, 57. Dan- die weliswaar vlakbij de situatie ny Aarnoudse 3-1, 86. Bart Rijckaert stond, zag er geen doelpunt in. 4-1. Scheidsrechter P. van Hattum „Bij Axel gaven spelers toe dat de (Dongen). Gele kaart Siem Gans, Omar bal de doellijn was gepasseerd, Malagic (Axel), Piet van Looy, Michel maar ja dat is gemakkelijk praten van den Bosch, Gert Jan Martens als de wedstrijd voorbij is. Die (Steen). Aantal toeschouwers 300. maandag 16 november 2009 door Jack Begijn HULST - Op het moment dat de neonlampen van het scorebord de 6-0 oplichtten, stapte Michal Szcza winski met het gezicht naar de grond het veld af. Direct na zijn vierde treffer van de middag blies scheidsrechter Jansen het duel af De Poolse aanvallende middenvel der hoorde misschien niet eens dat de speaker hem tot 'man of the match' had uitgeroepen. Beschei den als hij is, zocht hij na het schudden van de hand van zijn te genstander de kleedkamer op, om er pas na lange tijd als een van de laatsten terug uit te komen. Trainer Erik Brems roemde het goede spel van zijn pupil. „Met vertrouwen kan Michal heel veel. Dat zag je van daag opnieuw. Deze week hebben we heel erg op de ploeg ingepraat. Dat was nodig na de wanprestatie van vorige week tegen MOC'17 (1-1-gelijkspel). Op de eerste twaalf minuten na was dat een schandali ge vertoning." De praatsessie was in de ogen van de trainer nodig om de ploeg weer op de rails te krijgen. „Iedereen heb ik gevraagd in de spiegel te kijken, want het spel uit die wedstrijd mocht vandaag geen vervolg krij gen." Om de boel op scherp te zet ten, bleven Dzengiz Azanovski en clubtopscorer Jaimy de Visser aan de kant. Beide spelers waren in de week voorafgaand aan de wedstrijd ziek geweest. De Visser baalde ste vig. De twee maakten na 55 minu ten spelen bij een i-o-voorsprong hun opwachting. HW'24 dat in de eerste helft het zelfvertrouwen miste en veelvuldig balverlies leed, herleefde met hun inbreng en liep met veel elan uit naar een overtuigende 6-o-winst. De absolute uitblinker was Michal Szczawinski. De eerste drie treffers maakte hij met het hoofd na goed aangeven van Evert van den Berg en Jaimy de Visser. Dennis Buijs pikte zijn doelpuntje mee, voordat Evert van den Berg op aangeven van Szczawinski de nummer vijf had binnen getikt. De Pool zelf te kende zijn vierde treffer aan met een schot van afstand. Ondanks de overwinning baalde Jaimy de Vis ser zichtbaar. „Ik was zelf ook ver rast dat ik niet speelde. Alleen de dinsdagtraining heb ik gemist. Acht keer scoren in de competitie is schijnbaar niet voldoende voor een basisplaats. Maar goed, het is de keuze van de trainer. Hij zal wel een reden gehad hebben." Erik Brems begreep de teleurstel ling bij zijn aalvlugge spits. „Het zou raar zijn als hij niet teleurge steld was. Maar ook Jaimy moet af en toe met zijn voetjes op de grond gezet worden en in de spiegel kij ken. De laatste drie weken heeft hij nauwelijks getraind, had last van zijn knie en zat niet goed in zijn vel. Mensen die niet honderd pro cent fit zijn, moet je ook niet hon derd procent belasten." Over de ommezwaai van zijn ploeg na de rust was de trainer duidelijk. „Voor de rust waren we te traag in de opbouw en benutten we niet de ruimtes die op de vleugels lagen. Met de inbreng van De Visser en Azanovski kregen we de wedstrijd wel onder controle." HW'24 - Alliance 6-0 (0-0). 48. Mi chal Szczawinski 1-0, 57. Michal Szcza- winski 2-0, 70. Michal Szczawinski 3-0, 79. Dennis Buijs 4-0, 86. Evert van den Berg 5-0, 90. Michal Szczawinski 6-0. Scheidsrechter: D. Jansen (Reusel). Ge le kaarten: Robin MacTaggart (HW'24). Aantal toeschouwers: 250. VLISSINGEN - Na een 2-3-nederlaag in Roosendaal tegen BSC is Aar denburg niet langer koploper in de derde klasse A van het zondag voetbal. HW'24 blijft bovenin meedoen dankzij een 6-o-overwin- ning op Alliance. Ook Zierikzee blijft op het vinkentouw zitten na een 3-2-zege in Steenbergen. Hek kensluiter R1A. W behaalde het tweede punt van dit seizoen via een doelpuntloos gelijkspel tegen Dosko. BSC-Aardenburg 3-2: De bezoe kers keken al snel tegen een 0-1-achterstand aan tegen een fel spelend en fysiek ?terk BSC. Kort voor rust werd het ook nog 2-0, maar nog voor de thee deed Jelle de Vreeze wat terug namens Aar denburg: 2-1 halverwege. Al snel na het begin van de tweede helft werd het 3-1, waarna BSC even la ter met tien man kwam te staan na een rode kaart voor één van de spelers van de thuisploeg. Het was opnieuw Jelle de Vreeze die Aardenburg een kwartier voor tijd terug in de wedstrijd bracht: 3-2. Ondanks enkele kansen voor de bezoekers bleef het bij deze stand. RIA W-Dosko 0-0: Voor rust zet te de thuisploeg Dosko onder druk, echter zonder dat dit echt veel kansen opleverde. In het be gin van de tweede helft waren de rollen omgedraaid en lag het initia tief bij de bezoekers. Toen ook dit geen treffers opleverde, wist Ria zich aan de druk te ontworstelen en het initiatief weer over te ne men. Ferdi Kabal miste in de slotfa se een dot van een kans om zijn ploeg de eerste seizoenszege te be zorgen; het bleef bij 0-0. Steenbergen-Zierikzee 2-3: Met een poeier in het dak van het doel schoot Freek Torensma Zierikzee gistermiddag in de 91e minuut naar een niet meer verwachte 3-2-overwinning in Steenbergen. Na vier minuten was het al 1-0 via Wim van de Wege. Na een kwar tier stifte Ingmar Quist de gelijk maker binnen. Nordin ben Jilali bracht Steenbergen vlak voor de rust weer op voorsprong. Frank van der Helm kopte aan het begin van de tweede helft de 2-2 binnen. door Jurgen Naeye breskens - Breskens wacht op nieuw een moeilijk seizoen. De ploeg van Robbie de Muynck, die vorig jaar via de nacompetitie lijfs behoud in de vierde klasse veiligs telde, leed in de derby tegen Oost burg zijn derde nederlaag van het seizoen. Met slechts acht punten uit tien duels staat de trots uit het vissersdorp op de tiende plaats. Zwaar weer dus in Breskens. Voor al het spelniveau baart het thuispu bliek zorgen. De ploeg heeft de voorbije maanden flink ingeboet aan kwaliteit. Zo is Jeffrey Tanghe vertrokken naar Aardenburg en is aanvaller Elrnar Lauret geopereerd aan zijn knie (nieuwe kruisban den). Hij komt dit seizoen niet meer in actie. De andere goalgetter, Erik de Rech ter, heeft van de specialisten te ho ren gekregen dat zijn carrière zo goed als zeker voorbij is. De Rech ter kampt met een chronische en kelblessure. Lichtpuntje aan de duistere hori zon boven Breskens is Johnny de Jaeger. De aanvallende middenvel der stond wegens een blessure vijf weken buitenspel, maar maakte te gen Oostburg in de 65e minuut zijn rentree. Dat de warming-up van De Jaeger door de supporters met gejuich werd begroet, is begrijpelijk. De thuisploeg heeft, genoeg inzet en wilskracht, maar het ontbreekt aan een dirigent die de lijnen uit zet en spelers op hun plaats'zet. „We moeten momenteel teveel vanaf de zijlijn bijsturen", beaam- - de De Muynck. Tegen Oostburg keek de thuis ploeg al vroeg tegen een achter stand aan. Peter van de Linde scoorde vanuit een vrije trap de 0-1. Na een half uur verdubbelden de bezoekers de marge. Een voor zet van Niek Maenhaut werd door Thomas Kodde achter zijn eigen doelman gewerkt: 0-2. Oostburg, dat door blessures de sterk spelen de Niek Barra en de kopsterke mid denvelder René Verhoeff zag uit vallen, kreeg na rust een kans om het duel te beslissen. Van de Linde mocht vanaf elf meter aanleggen, maar Roy den Dunnen pakte de inzet van de anders zo trefzekere spits. De thuisploeg kreeg daarna nog kansen via Michel Cocquit, Ned de Looze en Björn den Hamer, maar de 1-2 bleef uit. Oost- burg-trainer Wim Fenijn vond dat zijn team recht had op de zege: „De beste kansen waren voor ons. Ik vind de overwinning terecht." De Muynck kon zich daar gedeelte Spits Peter van de Linde van Oostburg (rood shirt) is nauwelijks af te stop pen door de verdediging van Breskens. foto Peter Nicolai lijk in vinden. „Het was een rom melige wedstrijd. Het leek wel een flipperkast. Oostburg verdient de zege op basis van de kansen, niet op basis van het vertoonde veldspel." Breskens-Oostburg 0-2 (0-2). 9. Peter van de Linde 0-1, 32. Thomas Kodde (eigen doel) 0-2. Scheidsrechter: F. Mu- nani (Tilburg). Gele kaart: Roy den Dun nen, Wim Vet, Metin Yavuz, Thomas Kodde, Gino Vink, Björn den Hamer (Breskens), Niek Maenhaut, Davy Maes (Oostburg). Aantal toeschouwers: 400.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65