zeeland15 op volle sterkte voor carnaval 2010 Medailles en gespen voor trouwe brandweerdienst maandag 16 november 2009 Z 'Met de zakken vol, lal je toch het best' 'Kom nou es hier, Adri, dak ou es een kuskegeef Een Hulster 'meneer pastoor' tijdens de verkiezing van het Ulster Carnavalslied Festival Prins Adri van Sint Jansteen heeft sjans Betekoppenstad en Vossen- stad zijn tijdens carnaval 2010 niet (be)stuurloos. In Sas van Gent en Hulst wer den zaterdagavond om elluf over elluf de voorgangers van het komend leutfeest voorgesteld: Prins Carnaval en een voltallige Raad van Elluf. door Sheila van Doorsselaer A laaf! Prins Michelangelo den Eersten zal die vier dagen in februari weer de roerganger zijn in Be tekoppenstad. Hij begint aan zijn zesde termijn. In Vossenstad Hulst is het Prins Carolus die zijn twee de ambtsperiode accepteert en de Vossen voorgaat in het gelag. Met twee nieuwe raadsleden zijn de Vossen weer op volledige leutsterk- te en ook voor het voortbestaan van het Sasse carnaval hoeft niet langer gevreesd te worden. Carna valsstichting De Betekoppen is uit de misère. Zag het er vorig jaar bijna naar uit dat, en het zou toch ondenkbaar zijn, Sas het zonder leutfeest zou moeten stellen, de stichting heeft er na veel promotie vier leden bij. „Vorig jaar kwam het Sasse carna val nogal negatief in het nieuws, maar nu willen we luid en duide lijk laten weten dat het Sasse carna val gered is", zegt een in kleurrijk flapjespak gestoken Frank van Hul- le, in het dagelijks leven wethou der in Terneuzen, maar ook een fervent Sasse carnavalsvierder. De Sasse Raad van Elluf is ook weer compleet, voor het eerst sinds tijden heeft Betekoppenstad weer een nar; Benito den Eersten. Hij hangt de zot uit (en dat lijkt tij dens carnaval een beetje dubbel op) vanuit de nieuwe narrentem pel Trullo aan de Westkade. Beni to en Michelangelo werden zater dagavond aan het uitgedoste pu bliek voorgesteld op het bordes van het oude stadhuis. Een kleine honderd toeschouwers onderbrak voor dit officiële moment even de kroegentocht. Bij De Vossen in Hulst vloeide bij hun warming up voor carnaval het bier rijkelijk. Dat was geen toeval, want het Prinsenfeest werd dan ook handig gecombineerd met het negende Ulster Bier Festival. Om dat het volgens een als 'meneer pastoor' uitgedoste Hulster feest ganger 'met de zakken vol' toch echt het beste lallen is, werd die avond ook het Hulster carnavals lied gekozen. Het carnavalsthema je 't al g'öreV. haalde bij zeven artiesten alle mu zikale creativiteit naar boven. Mar- cske van de Chinees, Sieske de Flie refluiter, Bennie Hek en de Hou- does, de Rock&jagers en andere bekende Hulster hossers smeerden hun keeltjes. Als beste meedeiner van de Vossenstad werd het num mer De Leugenhoek gekozen, ver tolkt door Tonnie Sober (in het da gelijks leven beter gekend als Jean Pierre van de Walle). Het nummer verhaalt over de bekendste straat hoek van Hulst (Grote Markt/Steenstraat en wat daar zoal wordt verteld. Het lied is komend carnaval in de feestkroegen van Hulst te horen. Ook in de kleinere durpkes waar carnaval altijd stevig wordt ge vierd, werden de prinsen inge haald. De contracten met de leut- vorsten werden verlengd; in 't Ei- lig Land (Lamswaarde) trekt Prins Leut dit seizoen nogmaals de kar. Met een volledige Raad van Elf en de hofdames in zijn kielzog ging de hoogwaardigheidsbekleder de eerste polonaises aan. In Sint Jansteen kwam Prins Adri zaterdagavond met een brandweer wagen naar het bal van De Ratten in café Ambiance. Adri begint al weer aan zijn vijfde ambtsperiode. In café Lazarus ging de Steense jeugd los bij het bal van de vrouwe lijke Road van Twelf. De band 'De Fik Erin' stookte het vuurtje nog eens goed op. In Nieuw-Namen loopt Prins Mol voor het vierde jaar voorop in het polonaise. De Mollen vierden in café 't Rost Zand de zogenoemde 'vettige fuif. 'We willen luid en duidelijk laten horen dat het SaSSe Carnaval gered is Wethouder/leutvierder Van Hulle Het is dringen voor het lopen van een polonaise met Prins Carolus in de Prins Adri sjanst gezellig met de Steense K3. feesttent in Hulst. foto Peter Nicolai foto Peter Nicolai KLOOSTERZANDE - Opperbevelheb ber van de Hulster vrijwillige brandweer, burgemeester Jan Frans Mulder, huldigde zaterdaga vond in Kloosterzande 'zijn' vrij willigers. Zij kwamen samen op de jaarlijkse bindingsavond in Ho tel Van Leuven. De verzilverde gesp voor dertig jaar trouwe dienst werd uitgereikt aan E. Herrewegh en R. de Moor, beiden brandmeester en groeps commandant en aan R. d'Hert, brandwacht eerste klasse. Hoofd- brandwacht W. de Maat ontving Hulster vrijwillige brandweerlieden, geëerd om hun jarenlange trouwe in zet, met hun opperbevelhebber Jan Frans Mulder. foto Peter Nicolai de medaille voor 25 jaar toegewijd dienstverband. De vier brandweer lieden ontvingen ook de vrijwilli- gersmedaille Openbare Orde Veiligheid, de onderscheidingen worden uitgereikt aan personen die geruime periode zonder onder breking taken hebben verricht op het terrein van openbare orde en veiligheid. Deze medailles werden ook toegekend aan F. Ferket, brandmeester en groepscomman dant, S. Jansen, onderbrandmees ter en de hoofdbrandwachten P. Koster en R. de Nijs omdat zij vijf tien jaar brandweervrijwilliger zijn. Tien jaar verbonden aan het korps en geëerd met de vrijwilli- gersmedaille zijn brandwacht eer ste klasse K. Boswinkel en onder- brandmeester R. van Hoije. Vlielstraat 15. Tcrncu/cn Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honie"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59