14 Plan nieuwe woonwijk Nieuw-Namen in ijskast Ra(jen van 11 Uf Weer Onrustig weekeinde vol mishandelingen in Axel Mobiliteitsbeurs Den Duilaert speciaal voor gehandicapten almanak Belg aangehouden voor beledigen politie Hotelpersoneel blust brandje in container Lamswaarde sluit feestjaar van kerk af maandag 16 november 2009 'Zo'n goeie hebben wij nog niet gehad! Hatsjee!' Sasse toehoorders zingen in koor nadat Prins Michelangelo den Eersten weer gekozen is tot Prins Carnaval NIEUW-NAMEN - De gemeente Hulst zet voorlopig niet in op een nieuwe woonwijk in Nieuw-Na men. Eerst worden de particuliere bouwinitiatieven in het dorp geïn ventariseerd en zo mogelijk uitge voerd. Dat er meer woningen in Nieuw-Namen moeten komen, staat voor de de Hulster wethou der Diana van Damme buiten kijf. Het aangrenzende Kieldrecht ont wikkelt zich snel. Gezien onder meer het grote winkelbestand net over de grens is het aantrekkelijk om in Nieuw-Namen te wonen. De dorpsraad opteert voor een nieuwe wijk aan de Schelpstraat achter de Kauterstraat, maar dat zit er volgens Van Damme niet in. Zij wil eerst alle particuliere initia tieven in beeld brengen. Zo heeft bloemenhandel Waem een plan ingediend voor de bouw van 26 woningen op haar terrein. De ge meente Hulst vindt dit echter te ri goureus en heeft om een aange past plan gevraagd. De eigenaar van klompenfabriek Junora aan de Veerstraat wil de zaak verkopen. Hier ziet Van Damme mogelijkhe den voor de bouw van zo'n zeven starterswoningen. Alle private bouwplannen opgeteld, kan dit volgens Van Damme ruim veertig woningen opleveren. Nieuwe huurhuizei\ komen er niet. Woon- goed heeft al de handen vol aan de exploitatie van de huidige huurwo- HULST De Stichting Gehandicaptenbeleid Hulst houdt woensdag een mobili teitsbeurs in Den Duilaert in Hulst. In het gemeenschapscentrum staan vijftien stands van bedrijven die gespecialiseerd zijn in vervoer voor gehandicapten. Ook vinden er lezingen en discussies plaats. „Zeker in een gebied met beperkt openbaar vervoer zoals Zeeuws-Vlaanderen is mobiliteit vaak een groot struikelblok als je een beperking hebt", zegt voorzit ter Wil van Ombergen van de Stich- 1Skimapparatuur bank Terneuzen 2. Inbraak tankstation Terneuzen 3. Gedenkteken stoomschip Cornelis TIPS? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ting Gehandicaptenbeleid. „Een he leboel mensen weten niet wat er al lemaal aan mogelijkheden zijn voor aanpassingen. Er komt ook ie mand van de provincie Zeeland op de beurs om uitleg te geven over het systeem van het WMO-ver- voer." Op de beurs zijn rolstoelen, specia le fietsen en zelfs een aangepaste camper te zien. De beurs is te be zoeken van 12.30 uur tot 22.30 uur. Voor slechthorenden is een schrijf- tolk aanwezig. AXEL In de Stationsstraat in Axel is gister middag een negentienjarige man uit het Belgische Moerbeke aange houden voor het beledigen van po litiebeambten. Hij schold de agen ten stevig uit en spuugde ook naar ze. Hij is meteen meegenomen naar het politiebureau en is daar voorgeleid. TERNEUZEN Met enkele emmers water wist het personeel van het City hotel in Ter neuzen zaterdagavond een brandje in een container grotendeels te blussen. De container stond achter het hotel aan de Peter van An- rooylaan. De Terneuzense brand weer kwam even voor half tien ter plaatse, maar hoefde enkel na te blussen. De oorzaak van de contai- nerbrand is niet bekend. Tip? redactie@pzc.nl Het was een aficheid met gemengde gevoelens. De Middelburgse en Mila nese scholieren stonden zaterdagoch tend bij de bus die de gasten naar het vliegveld in Brussel zou brengen. De een zag het afscheid met vreugde tegemoet na een week moeizame ge sprekken, de ander had de Italiaanse schone wel wat langer in huis willen hebben. Hoe hel ook zij, de uitwisse- Prins Michelangelo den Eersten van Betekoppenstad gaat vanaf het bordes van het oude stadhuis in Sas van Gent de toeschouwers voor in een liederlijk la la lalala lalalaaa. foto Peter Nicolai lingsweek van de Middelburgse scho lengemeenschap was ten einde. De chauffeur die de Italianen naar Brus sel zou brengen per nieuwe bus, had het echter moeilijk. Wat hij ook pro beerde, de bagagekleppen van de bus bleven dicht. Niets hielp. Totdat die Middelburgse scholier nonchalant naar de bus liep en met één handbe weging de bagageklep opende. LAMSWAARDE - De kerkgemeen schap van de Heilige Corneliuspa- rochie in Lamswaarde heeft giste ren het einde van de festiviteiten rondom het tweehonderdjarige be staan van de parochie gemarkeerd. Het feestjaar viel samen met de grootscheepse restauratie van het kerkje in 't Eilig Land. Het Kerkbe stuur nodigde alle (oud-) parochia nen, overige parochies, het bisdom en het Hulster gemeentebestuur uit voor een speciale eucharistie viering. Deze werd voorgegaan door de Deken van Zeeland, Paul Verbeek en pastor Chantal van de Walle. Ook de leerlingen van basis school De Oostvogel waren aanwe zig. AXEL - In Axel zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie personen afzonderlijk van elkaar mishan deld. In de Emmastraat vond de politie een 65-jarige Axelaar met een hevig bloedende hoofdwond. De man was eerder op zijn fiets een man achterna gereden die ge parkeerde auto'smiolesteerde. Ver moedelijk is hef slachtoffer door die persoon (blank, ongeveer twin tig jaar oud, kaal hoofd) mishan deld. Diezelfde nacht in dezelfde straat werd een 48-jarige bewoner mishandeld. De man zat tv te kij ken toen hij een klap tegen de rol luiken hoorde. Buiten hadden een jongen en een meisje ruzie met el kaar. De Axelaar wilde het meisje helpen en kwam tussenbeide. De jongen sloeg de Axelaar vervolgens in het gezicht en het slachtoffer raakte even buiten bewustzijn. Ook liep hij verwondingen op aan zijn hoofd, zijn knie en elleboog. Hij is in het ziekenhuis behandeld j en moest ter observatie blijven, De politie is op zoëk naar degene j die de mountainbike van de ver- j dachte (die gestolen bleek) heeft 1 opgehaald. Aan de Julianastraat poogde een 54-jarige Axelaar een j 57-jarige vrouw te wurgen. Hij is J aangehouden. Wie over de mis.— handelingen in de Emma. meer info heeft, bel 0900-8$)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58