'Heeft de Stuurpiet pepernoten in z'n ogen?' Protest landbouw tegen tunnelplan Zeeland PZCL Doe de zelftest 0 p: ZEEUWS-VLAANDEREN 14 en 15 SLUIPROUTE Angst voor langere wachttijden bij brug Sluiskil en veel kilometers omrijden 14 allesoverdegriep.nl Skimapparatuur bank Terneuzen Te jonge automobilist uit Terneuzen na vlucht toch gepakt door Eugène Verstraeten SLUISKIL - De landbouw heeft gro te bedenkingen tegen de plannen voor de aanleg van een tunnel on der het kanaal bij Sluiskil en de bij behorende verkeersmaatregelen. Men vreest voor nog langere wachttijden bij de brug Sluiskil en dat langzaam verkeer straks over een grote afstand moet omrijden. Namens elf loonbedrijven heeft brancheorganisatie Cumela be zwaar ingediend tegen het ont- werpbestemmingsplan N62 Sluis kiltunnel. De bedrijven hebben klanten en landerijen aan weerszij den van het kanaal liggen en ma ken dagelijks gebruik van de brug. Als straks het snelverkeer door de tunnel gaat, nemen de files voor de brug af en daarmee ook de druk om de brug na een aantal schepen neer te laten, vreest Cu mela. „Dit zal leiden tot nog veel langere wachttijden voor de brug voor het landbouwverkeer dan nu al het geval is." Volgens Cumela zal dan veel landbouwverkeer kie zen voor een sluiproute via de be bouwde kom van Terneuzen." Door het verdwijnen van het Zeve- naarviaduct moet landbouwver keer straks 1,6 kilometer omrijden. Cumela denkt dat landbouwers de nieuwe route via de Zevenaardijk links laten liggen en kiezen voor een route via de Langeweg rich ting Sluiskil en vervolgens over de drukke N252. „Een extra toename van landbouwverkeer op de N252 lijkt ons niet gewenst." In het bestemmingsplan staat dat een extra viaduct bij de Nieuw Westenrijkdijk niet opweegt tegen het verleggen van de Zevenaardijk en een extra fietspad tussen de Put weg en de N52. „Voor het door gaande langzaam rijdende verkeer is dat wel degelijk een optie die overweging verdient", vindt Cume la. Het biedt namelijk een blijven de oplossing voor het langzaam rij dend verkeer, ook voor fietsver- keer, en ontlast andere wegen van langzaam verkeer. Een goedkoper alternatief zou volgens Cumela de aanleg van een parallelweg ten zui den van de N62 kunnen zijn, tus sen de Bonteweg en de spoorweg overgang. „Hiermee wordt een nieuwe, korte route voor langzaam rijdend verkeer gerealiseerd tegen relatief weinig kosten." door Sheila van Doorsseiaer TERNEUZEN - Voet aan wal zetten in Zeeuws-Vlaanderen bleek voor Sinterklaas zaterdag niet zo makke lijk. Niet alleen was het erg onstui mig weer - dat is niet fijn voor mij terdragers - de ponton in de voor malige veerhaven van Terneuzen was ook nog eens weg. Klusbedrijf Piet&Co ('voor al uw klussen enzo') had voor de sint van een pallet een nieuwe ponton gemaakt, maar die voldeed niet echt. De Stuurpiet van de Multra- tug 15 (in plaats van Pakjesboot 12) wist daarom ook niet waar hij moest aanmeren en bleef rondjes varen. „Heeft de Stuurpiet peper noten in zijn ogen ofzo??", zei de Kluspiet. En samen met de vele honderden kinderen die de sint welkom kwamen heten, schreeuw den de Pieten Sinterklaas naar de kant. Hij klauterde uiteindelijk via de bestaande steigers aan de Ter- neuzense wal en kon zo zijn tour- tje door de Kanaalzone vervolgen. Aan de kaoje in Breskens, van waaruit de sint diverse plaatsen in West-Zeeuws-Vlaanderen bezocht, kon hij ook op een groot wel komstcomité rekenen. Vanwege de straffe wind stond Sinterklaas lek ker in de luwte van de stuurhut van de pakjesboot. Voor zijn be zoek aan Oost-Zeeuws-Vlaanderen had hij zijn boot in de Breskense haven laten liggen. In Hulst liet hij zich gisteren, terwijl hij werd opge wacht door honderden kinderen, rondrijden op een paard. Maandag 16 november 2009 Raden van Elluf weer op volle sterkte voor carnaval 2010 Axel beleeft onrustig weekeinde met mishandelingen Tip? zeeuws-vjaanderen@pzc.nl Sinterklaas stevent af op een hartelijke ontvangst in de voormalige veerhaven in Terneuzen. V TERNEUZEN - Bij een pinautomaat van de Fortisbank aan de Kers- straat (Markt) in Terneuzen is za terdag skimapparatuur gevonden. De apparatuur is verwijderd en on derzocht. Omdat niet precies dui delijk is wanneer de skimappara tuur is geplaatst, wordt iedereen aangeraden die bij deze geldauto maat geld heeft opgenomen, het banksaldo te controleren. In augus tus werd bij dezelfde pinautomaat ook skimapparatuur verwijderd. TERNEUZEN - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 17-jarige, en dus te jonge, automo bilist uit Terneuzen aangehouden in de Rozenstraat. Tijdens een alco holcontrole die nacht op de Heren gracht negeerde een automobilist, naar later bleek de Temeuzenaar, een stopteken van de politie en reed er snel vandoor. Aan de hand van het kenteken kon de eigenares se van de auto worden getraceerd. Bij haar woning trof de politie de vrouw aan, samen met de 17-jarige bestuurder en een inzittende. De Temeuzenaar werd aangehouden. Hij verklaarde dat hij de eigenares se van de auto naar huis had ge bracht omdat zij alcohor had ge dronken en daarom niet meer wil de rijden. De te jonge automobilist ging op de bon vanwege rijden zonder rijbewijs en het negeren van een stopteken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57