ms sport 31 het nakijken aflllk Brouwershaven stijgt met stip Kloetinge hoost met kraan open Toppers in het verschiet Leon Weeda houdt nul voor GPC Vlissingen maandag 16 november 2009 Nummer twee Bruse Boys krijgt voor de winter stop nog twee toppers voor de kiezen. Op 5 de cember staat het duel met Dauwendaele, num mer drie, op de rol. Een week later wacht koplo per Zaamslag. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Wie stopt Bruse Boys afin de tweede klasse E? Die vraag lijkt gerechtvaardigd na de zesde achtereenvolgende Bruse zege. Op eigen veld klopte de ploeg v^n trai ner Ronald van Oeveren die van Edwin Kriens. Deze ex-trainer van Bruse Boys verloor met 3-1 van zijn vorige ploeg. Het duel verdiende zeker geen schoonheidsprijs, maar het lever de Bru weer wel drie punten op. Een stunt bleef dus uit, want Kriens, die bij Oostkapelle Huib Meerman opvolgde, verloor ook het tweede duel bij zijn nieuwe club. Vooraf wees de trainer,-bij de inschatting van Oostkapelles kan sen, op het verschil op de ranglijst: „Als je reëel bent: zij hebben acht tien punten, wij drie." Toch maakte Oostkapelle het Bru se Boys voor rust knap lastig. Of was het Bruse Boys dat tegen de wind in niet alleen last had van de tegenstander, maar ook van de ele menten en zichzelf? „Ik heb be wust gezegd dat we, als het kon, eerst tegen de wind moesten spe len. Oostkapelle is toch een fysiek sterke ploeg", verklapte Van Oeve ren na afloop. „Over de eerste helft was ik wel te vreden", sprak Kriens. „Maar de tweede helft hebben wij niks meer gedaan." Oostkapelle, dat in het seizoen 2007-2008 in Bru nog met 2-1 won, kwam sterk uit de startblok ken. Harold Vermeulen vond na vijf minuten Bruse Boys-doelman Mark Giljam op zijn weg en daar na stuitte Ricardo Schipper op Gil jam én Rudi van der Bijl. Het eer ste gevaar namens Bruse Boys kwam van verdediger Olaf Willem- se, die heel het duel nadrukkelijk op zoek was naar een treffer. Wil- lemse was in de twintigste minuut met een volley, op aangeven van 'kleine broer' Mats, al dicht bij de 1-0. Waar Bruse Boys niet scoorde, deed Oostkapelle dat wel. Uit een vrije trap kopte Arjen Pattenier de bezoekers naar 0-1. Toch kwam Bruse Boys voor de goal al wat beter in de wedstrijd en na de 0-1 zette het die lijn voort. In de 35e minuut belandde een prima voorzet van lasper Maaskant op het hoofd van Ger ard Vogel, die zijn derde goal van het seizoen maakte. Vlak voor rust hield Oostkapelle-doelman Mat- thijs van Wageningen tot twee keer toe Marco Ketting van de 2-1 af Na rust had Bruse Boys het wind- voordeel en was er voor de bezoe kers geen houden meer aan. In de 53e minuut stuurde Vogel George Geluk de diepte in en die rondde beheerst af „Hij zat er wel goed in. Ik probeer het elke week wel een keer met een stiftje", aldus Geluk die wel vond dat zijn ploeg niet goed aan het duel begonnen was. „Je bent tegen de bovenste ploe gen toch net iets gemotiveerder dan tegen de onderste." Zeven minuten na de 2-1 zorgde Marco Ketting, na Bruse Boys' twaalfde corner, met een strak schot voor de 3-1. „Dat was voor ons de nekslag", vond Kriens. „Marco speelde heel sterk", voegde Van Oeveren toe. Daarna was voor al Olaf Willemse met twee pogin gen nog dicht bij zijn eerste treffer sinds ruim een jaar, maar het zat de verdediger in de afronding niet mee. Bruse Boys-Oostkapelle 3-1 (1-1). 26. Arjen Pattenier 0-1, 35. Gerard Vo gel 1-1, 53. George Geluk 2-1, 60. Mar co Ketting 3-1. Scheidsrechter: I. Roe land (Sleeuwijk). Gele kaart: Jasper Maaskant en Dimitri Hooftman (beider Bruse Boys), Jordy Vermeulen (Oostka pelle) Aantal toeschouwers: 157. Jurriaan de Ruiter (rechts) probeert een speler van Waarde van de bal te krijgen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Door een 2-1-zege op Waarde steeg Brouwershaven in de vierde klasse B van de negen de naar de zesde plaats. Mevo her stelde zich van de nederlaag bij Vrederust met een 6-o-overwin- ning op Stavenisse. Thomas Vos vijzelde met drie goals zijn sei zoenstotaal op tot zestien treffers. Brouwershaven-Waarde 2-1: Na zeven minuten kopte Clement van Splunder Brouwershaven uit een voorzet van Frank Kristelijn naar een i-o-voorsprong. Frank Lobbe- zoo zorgde uit een vrije trap op een winderig sportpark 'Onder de Molen' na een half uur voor de ge lijkmaker. Door een treffer van Lars Johansen, na een goede com binatie met Frank Kristelijn, leid de Brouw bij rust toch met 2-1. Na de rust was de thuisploeg ster ker. Kristelijn (2x), Patrick Berre- voets en Marijn den Boer verzuim den, mede door keeperswerk van Waarde-doelman Onno van Agt- mael, om de wedstrijd vroegtijdig op slot te gooien. Mevo-Stavenisse 6-0: Topscorer Thomas Vos hielp de thuisploeg, die aantrad zonder de geblesseer den Matthijs Heeres en Patrick Ommering, met goals in de 29e en 31e minuut aan een 2-0-voor- sprong. Eerst schoot hij raak uit een vrije trap en daarna rondde hij een voorzet van Jan-Thijs Berre- voets af. In de 33e minuut viel scheidsrechter Siersema uit Hoek uit met een enkelblessure. Scheids rechter Jacob van den Berge, toe schouwer bij het duel tussen Bru se Boys en Oostkapelle, werd opge trommeld voor het restant. In de tweede helft, die met enige vertraging "begon en afgewerkt werd met de veldverlichting aan, liep Mevo simpel verder uit. Michiel Tamerus tekende voor de derde Mevo-goal. Daarna was het de beurt aan Jan-Thijs Berrevoets die na een prachtige combinatie tussen Martijn Fonteine en Vos scoorde. Vervolgens scoorde Berre voets na een individuele actie op nieuw. Met zijn derde treffer van de middag bepaalde Vos daarna de eindstand op 6-0. Mevo liep door de zege twee punten in op SPS, dat tegen Vosmeer de eerste pun ten van het seizoen morste. SPS-Vosmeer 1-1 (1-1). Rachid Bou- houdane 0-1, Erwin Feijtel 1-1. Smerdiek-Vrederust 4-0 (1-0). Leroy Pors 1-0, Andreas Vroegop 2-0, Daan de Viet 3-0, Andreas Vroegop 4-0. FSV-Halsteren 1-0 (0-0). Edward de Rooij 1-0. ZPR'84-Chrislandia 4-3 (2-2). Corné Jongenelen 0-1, Raymond Heinsius 0-2, Mourad Gücün 1-2, Mourad Gücün 2-2, Farid El Mallouki 3-2, Farid El Mal- louki 4-2, Kees Lokkers 4-3. door Rudy Boogert ridderkerk - Kloetinge is zaterdag gezakt voor het eerste grote exa men in de eerste klasse van het za terdagvoetbal. Als een baksteen. Bij Rijsoord incasseerde Kloetinge zijn grootste nederlaag op dit ni veau. Het werd 4-0. -En het was nog terecht ook. „Het was er niet vandaag", constateerde trainer Cees Houtepen. Op papier is er weinig aan de hand. Kloetinge verspeelde met de riante nederlaag weliswaar de kop positie aan Rijsoord, terwijl ook Heerjansdam voorbijkwam. De Be- velandse club heeft echter nog een wedstrijd tegoed. Daarbij blijft het gat met de nummer vijf - de top vier promoveert naar de hoofdklas se - een rustgevende tien punten. In de praktijk was de nederlaag echter gevoelig. Kloetinge was ronduit kansloos. Een paar mi nuutjes in het begin toonde de club zijn vlotte passing game en bij vlagen in de tweede helft toen het al 2-0 stond voor Rijsoord. Een aansluitingstreffer (invaller Mer- vin Niemantsverdriet en Niels Ko- le hadden de kans) had Rijsoord toen wellicht nog uit zijn even wicht kunnen brengen. Dat gebeurde niet. Van meet af aan beet Rijsoord zich vast in de groen-witte koploper en liet niet meer los. Kloetinge heeft al vaker een tegenstander getroffen met de felheid van Rijsoord, maar deze ploeg koppelde dat aan een aantal kwalitatief hoogwaardige spelers. Met name de broers Koremans wa ren de sturende krachten. Kloetinge in goeden doen doet niets onder voor Rijsoord, vond trainer Cees Houtepen. „Maar. we zijn vandaag afgetroefd op agressi Met gebogen hoofd verliet Kloetinge-aanvoerder Niels Kole met zijn ploeg genoten zaterdag het veld van Rijsoord. foto Dirk Hol viteit. We kwamen overal te laat. Na de rust hebben we ons gericht op de aansluitingstreffer, maar we werden meteen overrompeld. Het was er vandaag gewoon niet. En spelers weten zelf wel dat ze te wei nig hebben laten zien." Rijsoord-Kloetinge 4-0 (2-0). 26. Jason van de Berg 1 -0, 44. Casper Ger- ritse 2-0, 67. Casper Gerritse 3-0, 71. Raymond Smit 4-0. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Luc van Loon en Raymond Smit (beiden Rijs- oord); Aantal toeschouwers: 350. middelburg - Met een aantal pui ke reddingen speelde doelman Leon Weeda zaterdag een hoofd rol voor GPC Vlissingen tegen Nieuw-Lekkerland. De Schouwse goalie hield de nul, net als zijn col lega aan de andere kant. GPC sprokkelde door het o-o-gelijkspel een punt in de strijd voor lijfsbe houd in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. Volgende week zaterdag staat de derby tegen Terneuzense Boys op het programma. Na twee opeenvol gende zeges verloor die ploeg zater dag op eigen veld met 1-2 van VVGZ. In de blessuretijd van de eerste helft opende WGZ de sco re vanaf elf meter nadat ]eroen van de Broeke aan de noodrem had getrokken. Snel na rust maak te Michael Dell'Avo de tweede WGZ-goal, waarna invaller Peter Doens de spanning terugbracht. De gelijkmaker bleef echter uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51