Vosmeer brengt SPS eerste puntverlies toe punten voor Wemeldinge No§ niets is zeker voor sport 33 Scherpenisse heeft zijn buik vol van arbiters in vrouwenvoetbal Siebe Kramer is in barrage enig overgebleven concurrent te snel af TTCM en Arnemuiden maandag 16 november 2009 VIERDE KLASSE B door Marco Puik door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SPS verspeelde in de tiende wedstrijd van het sei zoen de eerste punten. Thuis te gen Vosmeer bleef de koploper in de vierde klasse B van het zater dagvoetbal steken op 1-1. Smer- diek en Mevo profiteerden met ruime overwinningen op Vrede rust (4-0) en Staveniss'e (6-0). Waarde verloor in Brouwersha ven met 2-1. SPS-Vosmeer 1-1: Gezien de wed strijd was het gelijkspel verdiend. Vosmeer kwam via Rachid Bouhoudane, die met het hoofd scoorde, terecht op een o-i-voor- sprong. SPS voetbalde beter, maar Vosmeer was counterend gevaar lijker. Uit een dode-spelsituatie, een corner van Sjaak Quist, scoor de Erwin Feijtel met een volley. Na rust had SPS de wind mee, maar dat voordeel werd niet uitge- door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Als organisatie van een springwedstrijd moet je je over het aantal deelnemers niet te snel zorgen maken. Dat bleek weer op de wedstrijd van All round. Amper een week geleden was de belangstelling nog gering, maar zaterdag waren in manege van Stal Vermeu alle rubrieken flink bezet. Met een bloedstollende barragerit in de klasse Z zorgde de in Zee land geliefde Siebe Kramer voor een schitterend slot van de wed strijd. Voor de ruiter uit Oud-Be- ijerland leek het telkens in de be slissende fase net mis te gaan. In L en M greep de Zuid-Hollander net naast de winst. Maar in de slotru- briek, klasse Z, sloeg Kramer als nog zijn slag. Parcoursbouwer Stef Nelissen en buit. Verder dan twee grote kan sen, voor Leonard Quist en Erwin Feijteft kwam de thuisploeg niet meer. Brouwershaven-Waarde 2-1: Na zeven minuten kopte Clement van Splunder Brouwershaven uit een voorzet van Frank Kristelijn naar een i-o-voorsprong. Frank Lobbezoo zorgde uit een vrije trap na een half uur voor de gelijk maker,, maar door een treffer van Lars Johansen leidde Brouwersha ven bij rust toch met 2-1. Na de rust was de thuisploeg sterker en werd Waarde nauwelijks nog ge vaarlijk. Mevo-Stavenisse 6-0: Thomas Vos hielp de thuisploeg aan een 2-o-voorsprong. In de 33e minuut viel scheidsrechter Siersema uit Hoek uit met een enkelblessure. Jacob van den Berge, die toeschou wer was bij het duel tussen Bruse Boys en Oostkapelle, werd opge- zijn medewerkers hadden een ste vige en vooral technische omloop neer gezet. Van een echte scherp recht was geen sprake, door het he le parcours werden er fouten ge maakt. In Z wisten zich slechts de profs Siebe Kramer en de Belg Ro bin Schepers voor de barrage te plaatsen.. Met een foutloze ronde en een tijd van 48,64 zette Sche pers de strijd meteen op scherp. Een duidelijk op de winst beluste Kramer kwam met Whitney als een raket uit de startblokken. De gewaagde lijn binnendoor naar de dikke oxer leverde al meteen wat tijdwinst op. Maar door een kleine aarzeling van de bruine merrie leek het alsnog mis te gaan. De enorme galopsprongen van de Rash R-dochter op weg naar de fi nish waren echter goed voor de door Kramer zo felbegeerde over winning. trommeld voor het restant van de wedstrijd. In de tweede helft, die gespeeld werd met de veldverlichting aan, liep de Zierikzeese formatie ver der uit. Michiel Tamerus tekende voor de 3-0. Daarna was het de beurt aan Jan-Thijs Berrevoets die met twee goals de stand naar 5-0 tilde. Met zijn derde treffer van de middag bepaalde Vos daarna de eindstand op 6-0. Smerdiek-Vrederust 4-0: In de 37e minuut schoot Leroy Pors Smerdiek naar 1-0 en die stand bleef lang gehandhaafd. Pas in de 85e minuut, nadat Vrederust met een bal op de paal en één die via de onderkant van de lat weer te rug het veld in sprong aan de ge lijkmaker rook, besliste Andreas Vroegop het duel. Door doelpun ten van Daan de Viet en opnieuw Vroegop kwam Smerdiek nog aan de ruime cijfers. „Ja het was kantje boord. Gelukkig viel Whitney niet echt stil en pak te ze meteen weer goed aan. Daar door hebben we het net gered." Met de derde plaats kon Wilma Stouten met Stoutens Tanagra op een goed debuut in Z terug kijken. De amazone uit Serooskerke haal de met de Calvados-dochter een paal naar beneden, maar de combi natie was de snelste in het ba- sisparcours. „Tanagra sprong su per", reageerde ze enthousiast op haar derde plaats. „Ze kon de hoogte gemakkelijk aan, maar ik begon wat te voorzichtig en daar door kreeg ik die springfout aan mijn broek." Piet de Pagter toonde zich met Vita verrassend de sterkste van de tien combinaties in L. De Vlis- singer stuurde de bruine Indora- do-dochter Vita in 31,19 seconden naar een nipte overwinning. OOSTKAPELLE - „Ik ben het goed zat. Dit loopt gigantisch uit de klauwen. Hier is niet meer tegen te voetballen." In niet mis te versta ne woorden uitte Smerdiek-trai- ner Wim 'Scherpenisse zaterdag na afloop van de derby in en tegen Oostkapelle (uitslag 3-2) zijn onge noegen over de scheidsrechter. De Thoolse trainer voelde zich be stolen. Een onterecht afgekeurde goal, een afgefloten aanval vanwe ge buitenspel (in de ogen van Scherpenisse ook niet juist) en een op appèl gegeven strafschop hadden de oefenmeester een erger niswekkende middag bezorgd. „Oostkapelle verwijt ik niets, de KNVB wel. Die hadden een scheidsrechter uit Grijpskerke aan gesteld. Dat is de grootste fout die ze konden maken." Omdat het niet de eerste keer was dat de Smerdiek-coach zich groen en geel ergerde aan een arbiter, heeft Scherpenisse besloten om na dit seizoen een punt achter zijn trainersloopbaan in het vrouwen voetbal te zetten. „Ik heb er m'n buik vol van. Hier ga ik geen tijd meer voor vrij fna- ken. Ik pak m'n hengel en ga lek ker vissen." Oostkapelle opende in de eerste helft de score via Anne- mieke Roovers, die raak schoot vanuit een vrije trap. Uit een fel aangevochten strafschop, toege kend na een vermeende overtre ding op Mindy Hengst, zorgde topscorer Marieke Kwast voor 2-0. In het eerste bedrijf trof Smerdiek via Suus Hopstaken en Anne Hage tweemaal het houtwerk. In de rust moest Oostkapelle-keep- ster Joska Lamper zich met een blessure laten vervangen. Haar plaats tussen de palen werd inge nomen door Lennie Jacobse. In de openingsminuut van de tweede helft deed Smerdiek in de persoon van Angelique Hage iets terug. De Thoolse ploeg nam vervolgens risi co en Oostkapelle profiteerde van de ruimte die daardoor ontstond. Anne Boonstra, in de ploeg geko men voor de geblesseerde Vivian Sturm, zorgde voor 3-1. Martine de Witte nam tien minuten voor tijd de aansluitingstreffer voor haar re kening. Zij schoot een vrije trap binnen. Oostkapelle hield echter wel de voorsprong vast. Spelmoment uit de vrouwenderby Oostkapelle-Smerdiek. foto Lex de Meester die een terugspeelbal van Richard Wiskerke door zijn benen liet glip pen, betekende 3-5. Cadzand-Domburg 2-6: Bert-Jan Fieret bracht de thuisclub op voor sprong. Martijn Minderhoud teken de voor de 1-1 en door doelpunten van Jos de Nooijer en nogmaals Minderhoud mocht Domburg gaan rusten met een 1-3-voor- sprong. Na de pauze zorgde Mauri ce Bernard voor 1-4. Angelo Martlé scoorde vervolgens tegen, waarna Sander Willemse de score liet op lopen naar 2-5. Rick van den Driest bepaalde de eindstand op 2-6. Wolfaartsdijk-Borssele 1-2: Het ge mis van topscorer Wilfred van den Dries doet zich voelen bij Wolf- aartsdijk. Na zeven minuten open de Borssele de score. Uit een hoek schop belandde de bal bij Dave Iya- nya, die raak schoot. Een overtre ding op Marc van Haneghem werd na 42 minuten bestraft met een strafschop, waaruit Van Haneghem voor 0-2 zorgde. In de 51 minuut kon de thuisclub iets terug doen. Met een vrije trap vond Leon Tave- nier ploeggenoot Erik de Rijke, die scoorde. Heinkenzand-Nieuwland 1-3: Het openingskwartier was voor Nieuwland en de 0-1 van Richard Jacobs was een logisch gevolg. Na de openingstreffer dicteerde de thuisclub de wedstrijd en kreeg Heinkenszand enkele goede kan sen op de gelijkmaker. Een inzet van Maarten Griep eindigde op de paal. Kort voor rust zorgde Dennis Blomaard met een hard schot voor 1-1. Heinkenszand begon goed aan de tweede helft, maar een als voorzet bedoelde poging van Ronnie Mesu resulteerde in 1-2. Met een lobbal zorgde André Goedhart voor 1-3. SVD-'s-Heer Arendskerke 0-4: Arendskerke was voor rust de be ter voetballende ploeg. Na twintig minuten zorgde Henry van Gilst voor 0-1 en twaalf minuten later bracht Pieter Adema de 0-2 op het bord. Na rust kon SVD niet profite ren van het windvoordeel. Michiel Bouwman tekende na een uur voor de definitieve beslissing (0-3) en diezelfde speler nam ook de 0-4 voor zijn rekening. MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg lieten zater dag bij Kluis 2 een kans liggen om dichter bij de titel te komen in de tweede divisie. De Middelburgers kunnen na de 7-3-nederlaag nog wel kampioen worden, maar moe ten dan over twee weken in de laatste speelronde minstens zes punten moeten scoren tegen direc te concurrent llac. TTCM had in Geleen kans op meer. Sören de Witte had tegen Mare Schrijen drie matchpoints, maar kon die niet verzilveren. Wouter van der Mark kon tegen Sijstermans een 9-6-voorsprong in de vijfde game niet omzetten in een zege. Wel versloeg hij Schrijen met 3-0. John Scott leed zijn eerste nederlaag van het sei zoen. Arnemuiden moet over twee weken tegen hetzelfde Kluis 2 nog aan de bak om handhaving in de tweede divisie te bereiken. Tegen Red Stars werd zaterdag met 4-6 verloren. Jan-Henk Bomhof scoor de twee punten, Mare Hackenberg won één wedstrijd en Riny Kasse bleef met lege handen achter. Het eerste vrouwenteam van SAR'72 uit Kloosterzande speelde zichzelf zo goed als veilig in de eer ste divisie dankzij een 4-6-zege bij kampioen De Treffers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39