Rooze bezorgt Lebo ruime zege Complimenten voor Apollo, Arbiter scheutig met kaarten in derby 32 Aardenburg is leiding kwijt Drie doelpunten en drie keer rood tijdens Luctor'88-Patrijzen maandag 16 november 2009 HEINKENSZAND - De ruim 350 toeschouwers die op Luctor'88-Patrijzen wa- met negen te staan toen Jeroen Weststrate (foto, rechts) direct rood kreeg, ren afgekomen, zagen de thuisploeg al na twee minuten op voorsprong ko- Even later werd hij richting kleedkamer gevolg'd door Martin Rijk (2x geel) men via Serge de Blaey. Hierna golfde de wedstrijd op en neer, maar het van Luctor'88. Vijf minuten voor tijd zorgde Jeroen Kedde voor de bevrijden- bleef bij 1-0 halverwege. Kort na rust kreeg Wesley Rokven (Patrijzen) zijn de 2-0. Edwin Capello maakte er vanaf de penaltystip nog 2-1 van. tweede gele kaart. Ondanks de ondertalsituatie zette Patrijzen hierna de Op de foto springt Juul Back in de rug bij een voetballer van Patrijzen, thuisploeg onder druk. Een kwartier voor tijd kwamen de bezoekers echter foto Willem Mieras door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Yerseke boekte in de derde klasse A - in een kaartenrij- ke stationsderby tegen Kruiningen (4-2-zege) - de zesde zege op rij, waardoor de ploeg van trainer Jaimy van Bloppoel is opgerukt naar de vierde plaats op de rang lijst. Kruiningen-Yerseke 2-4: Kruinin gen leek slapend uit de kleedka mer te zijn gekomen, want na zes minuten stond het door goals van Michel de Rooij en Antonis Rie- dijk al 0-2. In de 25e minuut zorg de Rody Bakker voor de 0-3. Toen Dennis Oppeneer vlak voor rust na een tweede gele kaart van het veld werd gestuurd leek Kruinin gen rijp voor de slacht. Het duel nam na rust, met het windvoordeel voor Kruiningen, nog bijna een andere wending. In de zeventigste minuut bracht Job Sinke het tiental terug tot 1-3 en vier minuten later zorgde Edwin van Houte voor 2-3. Yerseke kreeg vervolgens een strafschop, maar Bart van Steveninck miste. Door dat doelman Verhage te vroeg be woog, mocht Yerseke opnieuw aanleggen van scheidsrechter Rob Venmans uit Kapelle. Berni Steke- tee eiste de bal voor zich op en scoorde vanaf elf meter wel. In een warrige slotfase werden ook Eric Boedagjan en Jimmy Fens na een tweede gele kaart nog uit het veld gestuurd, zodat de thuisploeg met acht man eindigde. VCK-Colijnsplaatse Boys 3-1: VCK was de betere ploeg en boek te een verdiende zege. Na een diep tepass van Sjoerd Gelok schoot Ste fan Wielemaker VCK via de bin nenkant van de paal naar 1-0. Na de hervatting leidde een afstands schot van Sander van Ouwerkerk tot de gelijkmaker. In de 88e mi nuut bracht de ingevallen A-junior Yorben Weststrate VCK opnieuw aan de leiding en twee minuten la ter kreeg de thuisploeg ook nog een strafschop. Na een overtreding op Erik Goudt besliste Danny Joos- se het duel. Nieuwdorp-De Noormannen 1-2: Voor rust had de thuisploeg wel een veldoverwicht, maar het leverde nauwelijks kansen op. Drie minuten na rust scoorde Ja- nick van As: 1-0. In de zeventigste minuut zorgde Mark Minderhoud voor de gelijkmaker. Tien minuten later scoorde Minderhoud uit een vrije trap de winnende treffer. De Meeuwen-Kapelle 2-1: Op een winderig sportpark in Zoute- lande kwam Kapelle uit een vrije trap van Robin Boogaard al in de tweede minuut op 0-1. Na een half uur bracht Robin Dek de par tijen weer op gelijke hoogte. In de 65e minuut schoot Vincenzo Lorel- lo op het doel van Kapelle. De bal werd onderweg van richting veran derd, waardoor De Meeuwen iet wat gelukkig aan het beslissende doelpunt kwam. AZW-DFS 1-2 (0-1). Pieter de Mun- nik 0-1, Jeroen Grefkens 0-2, Emanuel Pauwels 1-2. Spui-SKNWK 2-1 (1-0). Veli Eryürük 1-0, Mark Otterloo 2-0, George van Heukelum 2-1. VLISSINGEN - Dankzij een 2-1-zege op Val Aan bleef Renesse enigs zins in het spoor van Koploper Ro- bur, dat met 3-0 won bij concur rent Lepelstraatse Boys. DZC'09 wist Lewedorpse Boys tot aan de rust op 1-1 te houden, maar ver loor uiteindelijk met 2-6 door on der meer vijf treffers van Marcel Rooze. DZC'09-Lewedorpse Boys 2-6: Hoewel de bezoekers de hele wed strijd sterker waren, opende Tim Bakker al in de tiende minuut de score namens de thuisploeg. Deze stand bleef op het bord staan tot de 35e minuut, toen Marcel Rooze goed doorging op een lange bal MIDDELBURG - Aardenburg is de koppositie kwijt in de derde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Rinus Zegers verloor gisteren met 3-2 van BSC en zag Halsteren voorbij komen. BSC en Aardenburg staan nu tweede, op twee punten van Hal steren. HW'24-Alliance 6-0 (0-0). Michal Szczawinski 1-0, Michal Szczawinski 2-0, Michal Szczawinski 3-0, Dennis Buijs 4-0, Evert van den Berg 5-0, Mi chal Szczawinski 6-0. BSC-Aardenburg 3-2 (2-1). Jelle de Vreeze 2-1 en 3-2. RIA W-Dosko 0-0 (0-0). Steenbergen-Zierikzee 2-3 (2-1). 1-1 Ingmar Quist, 2-2 Frank van der Helm, 2-3 Freek Torensma. van achteruit en de 1-1 binnen schoot. Binnen een kwartier na rust was de wedstrijd beslist door twee treffers van Rooze. Dezelfde speler bracht met nogmaals twee treffers zijn seizoenstotaal op vijf tien. Tussendoor was er ook nog een doelpunt van zijn teamgenoot Jasper Verdonk en tegenstander Raymond Zonnveld. Ouwerkerk-Vosmeer 2-2: De thuisploeg kwam op 2-0 via twee treffers van Oby Kikstra, voordat Jeffrey Kruf op. slag van rust raak- schoot uit een vrije trap. Halverwe ge de tweede helft bracht Martijn Brooijmans de bezoekers langszij. Lepelstraatse Boys-Robur 0-3: door Marco Puik MIDDELBURG - Wolfaartsdijk moest zaterdag opnieuw een nederlaag in casseren. De Bevelandse ploeg, die uitkomt in de vierde klasse A, ver loor met 1-2 van Borssele. Bevelanders-ZSC'62 3-1: Hoewel de eerste helft zeker geen opeensta peling van kansen was, werd er voor rust toch viermaal gescoord in Kamperland. Ramon Remijnse bracht de thuisclub op voorsprong. Uit een vrije trap verdubbelde Mi chel Verburg de score. Na 24 minu ten deed Robin Provoost iets terug voor de Schouwenaren. Op slag van rust breidde Bevelanders de score weer uit naar een marge van twee. Albert Budding nam het Op papier een topper, maar in wer kelijkheid beperkte de thuisploeg zich vooral tot tegenhouden in een 4-3-2-1-formatie. Lang leek dit succesvol, maar kort voor rust brak Dennis Weijers de ban namens de bezoekers: 0-1. Kort na rust profiteerde Weijers van balverlies op het middenveld en schoot hij ook de 0-2 binnen. De thuisploeg probeerde hierna nog wel, maar was niet echt ge vaarlijk. Dat was Weijers aan de andere kant wel. Kort voor tijd bepaalde hij met zijn derde treffer de eind stand op 0-3. Volharding-Hansweertse Boys doelpunt voor zijn rekening. In te genstelling tot de eerste 45 minu ten leverde het tweede bedrijf wel verschillende goede mogelijkheden op. Gek genoeg werd er toen niet meer gescoord. Hoedekenskerke-MZVC 2-0: Op aangeven van Jeroen de Winter bracht Ronald Zuijdwegt de thuisclub na 27 minuten aan de lei ding. In een wedstrijd waarin Hoe- dekenskerke de nodige kansen on benut liet, kwam de Bevelandse ploeg na 62 minuten op een 2-o-voorsprong. Niels Otte schoot met een diagonaal schot raak. In het slotkwartier raakte MZVC twee spelers kwijt. Eerst moest doelman Leroy Patty vertrekken en later kon ook een Jeffrey Alewijnse 0-1: In deze derby verloren beide ploegen hun doelman door een blessure. In de eerste helft was het John Kraaijenbrink, doelman van de bezoekers, die met een ambu lance werd afgevoerd en ter obser vatie een nacht in het ziekenhuis moest blijven. Kort na rust trof ook zijn collega van Volharding, Remco van de Waard, dit lot, zij het dat deze niet richting zieken huis hoefde. Mede door deze zaken was de wed strijd rommelig. Halverwege de tweede helft werd Gerwin Cop- poolse matchwinnaar namens de bezoekers door de 0-1 aan te teke nen. met tweemaal geel gaan douchen. Apollo'69-Wemeldinge 3-5: De complimenten waren voor Apol- Ïo'69, de punten voor Wemeldinge. De thuisclub speelde met veel in zet en bezorgde het veel hoger ge klasseerde Wemeldinge een moei lijke middag. T\vee doelpunten van Pieter Bolle (één uit een straf schop) brachten de gasten al vroeg op een o-2-voorsprong. Hans van Ginkel deed vervolgens iets terug voor Apollo, waarna Remi Bruijn- ooge voor 1-3 zorgde. Van Ginkel nam ook de 2-3 voor zijn rekening. Sander Nagelkerke tekende na 58 minuten voor 3-3. 1\vintig minu ten voor tijd bracht Bruijnooge de gasten aan de leiding en een blun der van keeper Michel Korsuize,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38