open sport 131 Goes veert op tegen koploper Vlissingen morst punten tegen hekkensluiter Eerste nederlaag Terneuzen op schlemielige wijze onderuit maandag 16 november 2009 xixMCLOE TlNnf- Kloetinge verloor voor het eerst bij Rijsoord. De voorgaande drie bezoekjes aan sportpark Kraaiennest leverden louter zeges op: 0-2 (sei zoen 1997/1998), 1-5 (seizoen 2000/2001) en 1-2 (seizoen 2008/2009). door Rudy Boogert RIDDERKERK - Kloetinge is zaterdag gezakt voor het eerste grote exa men in de eerste klasse van het za terdagvoetbal. Als een baksteen. Bij Rijsoord incasseerde Kloetinge zijn grootste nederlaag op dit niveau. Het werd 4-0. En het was nog te recht ook. „Het was er niet van daag", constateerde trainer Cees Houtepen. Op papier is er weinig aan de hand. Kloetinge verspeelde met de riante nederlaag weliswaar de kop positie aan Rijsoord, terwijl ook Heerjansdam voorbijkwam. De Be- velandse club heeft echter nog een wedstrijd tegoed. Daarbij blijft het gat met de nummer vijf - de top vier promoveert naar de hoofdklas se - een rustgevende tien punten. In de praktijk was de nederlaag ech ter gevoelig. Kloetinge was ronduit kansloos. Een paar minuutjes in het begin toonde de club zijn vlot te passing game en bij vlagen in de tweede helft toen het al 2-0 stond voor Rijsoord. Een aansluitingstref fer (invaller Mervin Niemantsver- driet en Niels Kole hadden de kans) had Rijsoord toen wellicht nog uit zijn evenwicht kunnen brengen. Dat gebeurde niet. Van meet af aan beet Rijsoord zich vast in de groen-witte koploper en liet niet meer los. Kloetinge heeft al vaker een tegenstander getroffen met de felheid van Rijsoord, maar deze ploeg koppelde dat aan een aantal kwalitatief hoogwaardige spelers. Met name de broers Remco en Christiaan Koremans waren de stu rende krachten. Kloetinge in goeden doen doet niets onder voor Rijsoord, vond trainer Cees Houtepen. „Maar we zijn vandaag afgetroefd op agressivi teit. We kwamen overal te laat. Na de rust hebben we ons gericht op de aansluitingstreffer, maar we wer den meteen overrompeld. Het was er vandaag gewoon niet. En spelers weten zelf wel dat ze te weinig heb ben laten zien." Collega Arie Schep zag dat zijn ploeg voor de negende wedstrijd op rij ongeslagen bleef Alleen het openingsduel werd verloren (met 1-0 van Heerjansdam), daarna volg den acht zeges en één gelijkspel. „Ik wilde Kloetinge wel eens zien als ze meteen onder druk werden gezet", vertelde hij nadien. „Na tien minuten was het al duidelijk." Zelfs zonder zijn zieke topschutter Rutger van Dijk (zeven treffers) produceerde Rijsoord. Achter de eerste vijf kansen kreeg doelman Ja- co van der Schee telkens nog een hand, maar met de wind in de rug bleef Rijsoord stormen op zijn doel. Na een klein halfuur opende Jason van de Berg de score in een scrimmage. Kloetinge, dat voor het eerst deze competitie op achter stand kwam, bleef aanmodderen. De verdediging morste regelmatig ballen, het middenveld scharnierde te laat en de aanval kon geen bal vasthouden. Uit een corner van Christiaan Koremans schampte Casper Gerritse de 2-0 binnen. Na de rust wilde de storm van Kloetinge maar niet aanwakkeren, waardoor opnieuw Gerritse en Ray mond Smit de wedstrijd na zeven tig minuten al hadden beslist. Een tegenvaller van jewelste. „Maar we hebben twee weken de tijd om al les op een rijtje te zetten", zei Hout epen. Dan volgt het volgende exa men: Heerjansdam. Rijsoord-Kloetinge 4-0 (2-0). 26. Jason van de Berg 1-0, 44. Casper Ger ritse 2-0, 67. Casper Gerritse 3-0, 71. Raymond Smit 4-0. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Gele kaart: Luc van Loon en Raymond Smit (beiden Rijs oord). Aantal toeschouwers: 350. Goes-verdediger Rick de Punder (links) is net gebotst met een voetballer van Haarsteeg, maar lijkt in balbezit te blijven. foto Willem Mieras door Roeland van Vliet GOES - Uitgerekend in de thuis wedstrijd tegen Haarsteeg, de on geslagen koploper in de tweede klasse van het zondagvoetbal, her vond Goes zichzelf. Het elftal van trainer Kees van der Sluis won gis teren met liefst 5-0. Promovendus Goes had een pri ma seizoensstart en stond na vier wedstrijden op acht punten. In de vier daaropvolgende duels kwa men daar maar vier punten bij. „Het lukte allemaal even niet", zei aanvoerder Shannon Braafhart gis teren. „We zaten met wat blessu res in de ploeg, trainden niet com pleet en werkten in de wedstrij den niet hard genoeg voor elkaar. Het werd dus tijd dat we weer eens lieten zien dat we dat wél kunnen." Goes stond tegen Haarsteeg vooral verdedigend goed. Rick de Pun der, Reguillo Vandepitte, Jordy den Toonder en Shannon Braaf- hart zorgden ervoor dat er geen doorkomen aan was voor de Bra banders. Zij ruimden steeds vak kundig op, smoorden schoten van afstand en hielden het hoofd koel bij enigszins gevaarlijke situaties voor het doel van Sven Wolken- hauer, die eveneens alert was. Braafhart: „We wisten dat Haar steeg twee gevaarlijke spitsen heeft. Maar die hebben vandaag niks kunnen doen." De thuisploeg kreeg juist verras send veel scoringsmogelijkheden. Eén daarvan werd in de 31e mi nuut benut. Robin de Pagter werd in de diepte aangespeeld en ging op de keeper af Die reageerde alert en gleed de bal weg. Maar die kwam in de voeten van Lun- ven Vermeer, die bal op fraaie wij ze in het doel lobde. Direct aan het begin van de twee de helft hielp Haarsteeg Goes ver der in het zadel. Verdediger Dilan van Son timede volkomen ver keerd bij een hoge dieptepass van Goes. Hij dacht de bal weg te kun nen koppen, maar miste 'm volle dig. Zo kwam die in de voeten van Padden van de Water, die dankbaar profiteerde: 2-0. Vanaf dat moment moest Haar steeg, dat dit seizoen zes keer won en drie keer gelijkspeelde, komen. De Brabanders gaven doordoor achterin veel ruimte weg, waar Goes wel raad mee wist. „Wij heb ben een aantal snelle jongens voor in. Als die goed bewegen en het spel dus niet statisch houden, dan komen de kansen vanzelf', stelde Braafhart. Kyle Doesburg, de snelste man van het veld, was meerdere malen in scoringspositie, maar kreeg de bal niet in de netten. Robin de Pagter was gelukkiger in de afron ding. Hij maakte zowel de 3-0 (zacht rollertje in de linkerhoek na voorzet van Padden van de Wa ter) en de 4-0 (streep in de krui sing). In de slotminuut deelde Niels Paardekooper in de feest vreugde. Goes-Haarsteeg 5-0 (1-0). 31. Lunven Vermeer 1 -0, 48. Padden van de Water 2-0, 79. Robin de Pagter 3-0, 81Robin de Pagter 4-0, 90. Niels Paardekooper 5-0. Scheidsrechter: H.J. Tempelaar (Dordrecht). Gele kaart: Sam de Bruyn (Haarsteeg). Aantal toeschou wers: 250. Vlissingen-voetballer Joffrey Geldof heeft de 2-0 op zijn schoenen, maar stuit op de doelman van Unitas'30. foto Lex de Meester middelburg - De twee zondag-eer steklassers Vlissingen en RCS hebben gisteren punten ver speeld. Beide elftallen gaven een voorsprong weg en speelden ge lijk. Vlissingen-Unitas'30 1-1: Het is een voetbalwet die tegenwoordig door menigeen wordt erkend: tegen de kleine ploegen word je kampioen. Als dat echt zo is, dan moet VC Vlissingen zich ernstig zorgen beginnen te maken. De nummer twee liet al eerder deze competitie punten liggen tegen staartploegen en gisteren was dat tegen hekkensluiter Unitas'30 niet anders. Alleen het eerste kwartier was het aanzien waard. In die periode kwam VC Vlissingen op 1-0 via Randy de Dreu, die iets eerder bij de bal was dan keeper Van der Lee. Jeffrey Geldof en Sinan Coban waren daarna nog dicht bij een tweede doelpunt. Daarna viel de ploeg ver terug, zag het Unitas via een gelukje langszij komen (een vrije trap van Bujamin Ka- rahan zeilde vanaf dertig meter in eens in het doel) en had de ploeg na de hervatting niet de rust en mentaliteit om de Brabanders op de knieën te krijgen. Ook toen het povere Unitas het laatste kwartier met tien spelers kwam te staan, kwam het nauwelijks in gevaar. Best Vooruit-RCS 2-2: In de eer ste helft viel er weinig te beleven in Oost-Brabant. Beide defensies gaven nauwelijks kansen weg. Kort voor rust slaagde RCS er toch in om een gaatje in de ver dediging van de thuisclub te vin den. Joey van der Zweep tekende voor de 0-1. Toen Alwin van Ham luttele se conden na het begin van de twee de helft op aangeven van Dennis de Nooijer voor de 0-2 zorgde, leek RCS in veilige haven te zit ten. Trainer Michel Leonhart moest toezien hoe zijn ploeg vervolgens de ene na de andere grote kans op 0-3 onbenut liet. Een kwartier voor tijd bracht Best Vooruit in de persoon van Thijs Engels de spanning terug. RCS moest zich helemaal voor de kop slaan toen Engels vijf minuten voor tijd de gelijkmaker produceerde. terneuzen - De mogelijkheid om een conncurrent te vloeren liet Terneuzen gistermiddag lelijk lig gen. Op eigen veld verloor de zon dag- tweedeklasser met o-i van Jeka. De beslissing in het matige duel viel een kwartier voor tijd. Terneu- zen-verdediger Fabian Wilson kreeg rood na het neerleggen van een doorgebroken speler, waarna Sander Mijnhijmer de toegekende strafschop benutte: o-i. Het bleek de enige treffer van de middag en dat mocht Terneuzen vooral zichzelf aanrekenen. De for matie van trainer Diederik Hiensch was voor rust de bovenlig gende partij, maar verzuimde op voorsprong te komen. De beste kans was voor Erik-Jan Naudts. In het tweede bedrijf kon Terneu zen weinig meer betekenen. De ploeg zakt door de nederlaag naar de vijfde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37