sport 129 met derde plaats leven SANI-DUMP m Twaalfde nationale titel voor Zwiers Wüst weet weer wat genieten is Novak Djokovic wint aan zelfvertrouwen Wereldbeker Zonderland MEGA TOILET-AKTIEÜ! A- merken sanitair tegen bodemprijzen Villeroy Boch Wandcloset (wit! Grohe Rapid-SL inbouwreservoir WWW.SANIDUMP.COM maandag 16 november 2009 Judoka Guillaume Elmont laat zich niet aan zijn gekwetste pols opereren. De negenvoudig Nederlands kampioen betwijfelt of een medische ingreep wel tot volledig herstel leidt. Hij zou na een operatie bovendien anderhalf jaar zijn uitgeschakeld. door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Toen Elisabeth Wille- boordse de wildcard voor het NK judo accepteerde, aanvaardde ze automatisch alle mogelijke conse quenties. De voormalige Middel burgse, die zich nauwelijks voorbe reid had op het toernooi en de scherpte miste, hield er dus ook re kening mee dat ze wel eens geen goud kon pakken. Met haar derde plaats van zaterdag kon ze dus best leven. „Het is jammer dat ik de hal ve finale verloor", zei ze, „maar ik heb eigenlijk best een leuke dag ge had." Willeboordse heeft na het WK van september, waarop ze zilver pakte in de klasse -63 kilo, flink gas teruggenomen. Met Marjolein van Unen, zowel de bondscoach als haar persoonlijke coach, sprak ze af dat ze zich tot eind december niet op topsportjudo hoeft te rich ten. „Het is een heel andere mind setting dan voor het WK", vertelt de in Rotterdam woonachtige Zeeuwse. „Ik train nog wel, maar zonder me ergens op te focussen. Ik sta nu alleen maar op de mat omdat ik het spelletje zo leuk vind." De nummer twee van de wereld hield zich sinds het WK meer bezig met haar studie genees kunde, promotionele activiteiten voor Defensie (haar werkgever) en het aanhalen van haar sociale con tacten. Waar ze vóór het WK geen tijd voor had, neemt ze nu tijd voor. „Ik mag me tot en met december helemaal opladen voor het nieuwe jaar. Dan stort ik me weer hele maal op het judo en werk ik weer toe naar het EK en WK." Willeboordse deed aan het NK mee omdat ze vindt dat de natio nale titel haar toebehoort. „Het was alweer drie jaar geleden dat ik meedeed en won. Ik vond dat ik hier weer moest staan, ook al zei den anderen dat ik het niet moest doen. Ik kon hier alleen maar ver liezen." En dat deed ze ook. Van Antoinet te Hennink, de kampioen van 2007, won ze in de kwartfinales nog wel. Op ippon na ongeveer drie minuten. Maar in de halve eindstrijd verslikte ze zich in Me gan van Houtum, een op papier makkelijkere, prooi. Van Houtum verraste de vice-wereldkampioene met een opofferingstechniek. Ze ROTTERDAM - Claudia Zwiers is za terdag in het Topsportcentrum van Rotterdam voor de twaalfde keer nationaal kampioene judo ge worden. De 35-jarige Haarlemse was in de eindstrijd van de klasse tot 78 kilogram veel te sterk voor de twintigjarige Iris Lemmen. Daarvoor rekende ze eenvoudig af met Martine Demkes (19) en Inge Ekenhorst (17). Zwiers, moeder van de elfjarige Demi, schreef twee keer geschiede nis. Ze is met haar bijna 36 jaar de oudste Nederlands kampioene ooit. Bovendien reikte geen vrou welijke judoka eerder tot een to taal van twaalf nationale titels. Jessica Gal en Veronique Ak kermans lieten zich in het verle den tien keer tot nationaal kam pioen kronen. Bij de mannen won alleen Anton Geesink meer Neder landse titels. De legendarische judoka vocht echter in een tijd waarin meerdere Nederlandse prij- door Eric de Jager HEERENVEEN - Het lijkt zo makke lijk: wie ontspannen wil schaat sen, moet zich niet zo druk ma ken. Maar Ireen Wüst en Natasja Bruintjes gingen vorige week tij dens de World-Cupwedstrijden in Berlijn ten onder aan de spanning. Dit weekeinde in Heerenveen sloe gen ze hard terug. „Ik wil gewoon genieten van een vol Thialf Zowel Bruintjes als Wüst kan hard schaatsen. Wüst heeft wereldtitels en een olympische gouden medail le om dat te staven, Bruintjes schurkt al twee jaar tegen de inter nationale top aan. Maar alleen ta lent en training zijn niet genoeg. Ook 'tussen de oren' moet het goed zitten. En daar zaten de schaatssters vorige week met zich zelf in de knoop. Ze legden zich zelf te veel druk op. Wüst kampte de voorgaande twee jaren met lichamelijk ongemak. Ze heeft zo lang tegen zichzelf ge knokt, dat ze, nu ze fysiek weer in staat is bij de top aan te haken, te graag wil. „Daardoor verkrampen mijn spieren. Dan word je snel moe." Het antwoord ligt besloten in haar eigen hoofd, weet Wüst. „Gewoon lekker schaatsen, niet denken aan regeltjes en kwalificatie. Nu lukte dat. Ik dacht: 'Ik ga nu eens een keer niet bezig zijn met het resul taat, maar genieten van rijden in een vol Thialf' Dat is niet makke lijk, hoor. Ik ben zó gefocust op kwalificatie voor de Olympische Spelen en dat ik bij de eerste zes moet rijden voor het volgende World-Cupblok." Wüst noemde de gouden medaille op de 1500 meter van zaterdag dan ook 'een overwinning op mezelf. „Daarom kwam ik juichend over de finish, ook al moesten er nog vijf paren. Ik was tevreden met de tijd (1.56,69, red.), die heb ik vorig jaar niet gereden. Als het de zesde tijd was geweest, was het ook plantte een been in de buik van Willeboordse, liet zich achterover vallen en slingerde haar tegen standster zo over haar heen. Wille boordse ging mee in de beweging en plofte vol op haar rug. Ippon. „Het was pure nonchalance van me", bekende Willeboordse. „Ik had dacht me er in die bewe ging nog wel uit te draaien en op rn'n knieën te landen. Dan was er niks aan de hand geweest. Maar nu kwam ik dus op m'n rug te recht. Knappe actie van dat meis je-" Willeboordse werd slachtoffer van haar onderschatting. „Tegen zo ie mand ga je heel anders de wed strijd in als tegen Annicka van Em- den (de latere winnares). Dan weet je dat je scherp moet zijn. Maar tegen Van Houtum denk je: dat red ik wel." De Zeeuwse, die in de strijd om het brons nog wel van Marit de Gier won, komt voor het einde van het jaar nog één keer in actie. Half december doet ze in Japan mee aan de prestigieuze Kano Cup. Net als vorig jaar is ze daar voor uitgenodigd. En ook als je hoofd niet naar topsport staat, sla je zo'n invitatie niet af PARIJS - Novak Djokovic heeft giste ren het Masterstoernooi van Parijs gewonnen. De Servische tennisser won in de finale in drie sets van de Fransman Gaël Monfils (15e ge plaatst). Het werd 6-2 5-7 7-6 (3) voor Djokovic, die in Frankrijk als derde was ingeschaald. Voor Djokovic was het een pri meur. Na vier nederlagen in fina les was het zijn eerste overwin ning in een toernooi uit de Mas ters Series. Volgende week in Lon den wacht voor de Ser- viër-in-vorm bovendien de ATP Tour World Final in Londen. Gebrand op zijn eerste Masters-ti- tel leek de 22-jarige Djokovic giste ren probleemloos te winnen. In de tweede set stond hij 6-2 3-0 voor, maar op dat moment begon Mon fils te scoren. Met 5-7 dwong de Fransman een beslissende set af, waarin opnieuw Djokovic ruim voor kwam (4-1). Verder dan het afdwingen van een tiebreak kwam zijn Franse opponent deze keer echter niet: 7-6 (3). Djokovic heeft de afgelopen we ken flink gewonnen aan zelfver trouwen. Vorige week zegevierde hij in het ATP-toernooi van Basel, waarin hij de Zwitserse wereld ranglijstaanvoerder Roger Federer versloeg. Zaterdag won hij in Parijs bovendien van die andere tennis grootheid, de Spanjaard Rafael Na- dal. Novak Djokovic zen per jaar werden vergeven. Zwiers had in haar gewichtsklasse geen concurrentie van Marhinde Verkerk. De Nederlandse wereld kampioene meldde zich net even als Edith Bosch (-70 kg) af voor de NK. Birgit Ente (-48), Kitty Bravik (-52) en Carola Uilenhoed (+78 kg) werden volgens verwachting met grote overmacht Nederlands kam pioene. Michelle Diemeer won de nationale titel in de klasse -57 kilo gram. STUTTGART - Voor het tweede jaa'r op rij won Epke Zonderland de wereldbeker op het onderdeel rek stok. Vorig jaar deed de Friese tur ner dat met een glansrijk optreden in de WB-fmale in Madrid. Dit jaar, in de nieuwe opzet, was Zon derland over een heel jaar veruit de regelmatigste. In Stuttgart won hij zaterdag zijn vierde wereldbe kerwedstrijd van het seizoen. De wereldbekerfinale die eens in de twee jaar werd gehouden is ver vangen door een regelmatigheids klassement waarin de beste vier re sultaten van het seizoen bepalend zijn voor de ranglijst. Het nieuwe systeem bezorgde het Nederlandse turnen meer succes. Sanne Wevers, herstellende van een enkelblessure en in Stuttgart niet aanwezig, pakte de eindzege in het klassement op balk, dankzij twee zeges eerder dit jaar in Glas gow en Moskou. Jeffrey Wammes miste vrijdag in de kwalificaties een finaleplaats op sprong, maar zag zijn enig overge bleven concurrent, de Braziliaan Diego Hypolito, zaterdag niet ver der komen dan de vijfde plaats. Wammes pakte dit jaar goud, zil ver (2) en brons en was daarmee de regelmatigste. Zonderland was een klein jaar geleden de beste aan de rekstok in Madrid en bevestig de dit jaar met de tweede plaats bij de WK in Londen en in Stutt gart met dus opnieuw een WB-ze- goed." Maar het bleef de eerste tijd. Wüst zat met haar coach Ger ard Kemkers op een bankje en zag de een na de ander sneuvelen. „Ik was het zat me te verdedigen. Steeds weer zeggen: 'Jongens, het komt wel'. Ik wilde het eindelijk een keer laten zien." Daar gingen wel gesprekken aan vooraf. Met coach Gerard Kem kers, met haar familie. Ook Natas- ja Bruintjes had 'een goed gesprek' met haar coaches bij de Hof- meier-ploeg. „Ik had last van druk. Die heb ik mezelf aangepraat. Deze week heb ik veel gepraat, veel lol gemaakt en heb ik geprobeerd de stress te ver geten. Dat werkt." Dat bleek gisteren op de 1000 me ter. Bruintjes pakte prompt haar eerste podiumplaats. Ze werd der de, achter Christine Nesbitt en An nette Gerritsen. „Dit voelt als een overwinning op mezelf" Bruintjes viel in voor de geblesseerde Ma rianne Timmer. Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 erkend Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35