land Geen Idols-achtige taferelen 14 Alcoholactie slaat aan in Tholen Kortingskaarten feest oud&nieuw uitverkocht Home Start ondersteunt jonge gezinnen in Goes YM^Home www.ymhome.nl maandag 16 november 2009 THOLEN - De grootscheepse alco holcontrole langs de kroegen op Tholen is goed aangeslagen. „Voor herhaling vatbaar en ook zeker een aanrader voor de andere jonge- renraden in de regio", zegt voorzit ter van de Jongerenraad Tholen Hermen Geluk. De jongerenraad organiseerde de avond samen met de Zeeuwse poli tie. De avond was opgezet om jon geren bewuster te maken van de gevaren van alcohol in het verkeer. In de cafés, 't Centrum in Poort vliet en Hart van Tholen en The Sixties in Tholen, werd vooral voorlichting gegeven. Geluk zelf stond buiten voor de cafés, met een blaastest. Jongeren die dat wil den konden, al dan niet met een al coholische versnapering achter de kiezen, op het apparaat blazen. „Het was in eerste instantie heel erg leuk om te doen én er kwa men nog wat verrassende dingen uit. Er was er één die met drie bier tjes zo weinig blies dat hij zelfs als beginnende bestuurder nog achter het stuur mocht kruipen. Die drie biertjes waren wel over een lange periode uitgesmeerd. Anderen schrokken weer van de uitslag, ge zien de kleine hoeveelheid die ze op hadden", zegt Geluk. Een jongen van 17 jaar had 6 tot 7 keer teveel gedronken (promillage van 1,44). Een ander exces was een jongen van 13. Die blies een promillage van 0,91. De ouders van de jongen zullen in kennis worden gesteld, meldt de politie. De politie greep de gelegenheid aan om voorbijrijdende automobi listen aan blaastesten te onderwer pen. Een 36-jarige bestuurder uit de gemeente Tholen kreeg daarbij in de Stoofstraat in Poortvliet een rijverbod van vijf uur, omdat hij twee keer teveel had gedronken. Op de Ten Ankerweg in Tholen za gen controlerende agenten een per sonenauto langs de verkeerde kant van de rotonde wegrijden. Het rij bewijs van de 23-jarige man uit Heerle is ingevorderd. styling realisatie i«yj Interieuradvies (pj Verkoopstvling Verkoop Realisatie MEEST CELEZEN 1.15 jassen zoek/weg aan Zoekweg 2. Levenloos lichaam gevonden 3. Zingen als in het echte Vara-koor STUUR UW TIPS NAAR redgoes@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto ZEEUWSE VOORRONDE Veertig deelnemers in het strijdperk in Goes door Lilian Dominicus Bij het Kinderen voor Kinderen-koor van de Vara kom je niet zo maar. Maar de drempel voor het Kinderen voor Kinderen Songfestival is al een stuk lager. Wie zin heeft én het aandurft om voor publiek op te treden kan al meedoen aan de voorrondes. Zaterdag streden een kleine veertig deelnemers in de au la van het Ostrea Lyceum van Goes om een plek in de Zeeuwse finale, zaterdag over twee weken doen nog eens veertig kinderen een gooi. Spannend is het zeker, om ineens in de spotlights voor het publiek te staan. Ook al zijn het je ouders en broers en zussen die kijken, ook al is de aula niet zo groot als straks het Scheldetheater in Ter- neuzen, waar de Zeeuwse finale op 30 januari plaatsvindt. Ze zijn daarom ook allemaal best wel een beetje zenuwachtig, voordat ze op moeten. „Maar als je er eenmaal staat, is het ook wel zo weg", zegt Thirza de Raad (9) uit Middelburg. Het is pauze en ze is net aan de beurt geweest. „Het ging goed", vindt ze. Maar ze is realistisch: „Er zijn heel veel goede deelnemers. En er gaan er maar tien door. Dat is gewoon niet veel." Het gaat hier ook niet echt om het winnen. Natuur lijk willen ze allemaal best naar die finale. Ie moet per slot van rekening wel ergens om strij den. Maar het gaat hier om het ple zier van het zingen en dat straalt er ook wel vanaf, bij de deelne mers. „Ik doe mee voor de leut", zegt Thirza Vroegop (7) uit Bruinis- se. Door de zenuwen vergeten sommi gen stukjes tekst of gaat het op een andere manier even mis. „Is dat nou zo erg, als dat gebeurt?", vraagt presentatrice Rianne Tijster man aan juryleden Ellis Jane en Harriëtte Mooren, die ijverig aan een tafeltje in de zaal aantekenin gen maken. „Nee, hoor", antwoor den ze. „We kijken vooral naar hoe iemand op een podium staat en zingt. We vergeten allemaal Voor de achttiende keer De Vara houdt voor de achttiende keer het landelijke Kinderen voor Kinderen Songfestival. Alle provincies houden voorrondes voor de landelijke finale in maart 2010, die op televisie wordt uitge zonden. Elke provincie mag maar één afge vaardigde sturen. In Zeeland vinden de voorrondes dit jaar in Goes plaats. De eerste^ voorronde was afgelopen zaterdag, de volgende is op zaterdag 28 no vember. Kinderen die in groep 4 tot en met 8 van de basisschool zitten mogen meedoen. Tien van de tachtig deelnemers mogen door naar de Zeeuwse fina le, die zaterdag 30 januari plaats vindt in het Scheldetheater in Ter- neuzen. De finale is onderdeel van de Mee- zingshow, waar het publiek ook aan mee kan doen. Het Kinderen voor Kinderen Song festival is geen auditie voor het Kinderen voor Kinderen Koor. wel eens de tekst. Belangrijker is hoe je ermee omgaat. De sfeer is ontspannen, het publiek in de zaal doet ge zellig mee aan het feestje. Sommige liedjes, zoals Buitenspe len en Meisje in het midden, komen meerdere malen voorbij maar dat geeft allemaal niets. „We- vinden het belangrijk dat kinderen in de eerste ronde echt hun eigen liedje kunnen zingen", zegt Tijsterman. Geen Idols-taferelen, waar arties- ten-in-spe worden afgekraakt of voor gek worden gezet. „Dat wil len wij ook niet", zegt coördinator Annie van Es voor de provincie Zeeland. „We begeleiden ze alle maal. Ook al kan een kind niet heel goed zingen, dan hebben ze hier nog een fijne dag. Het gaat om het meedoen." Ieder krijgt een kans om te laten zien wat hij of zij kan en pas een paar dagen na de tweede voorron de op zaterdag 28 november wordt de uitslag bekendgemaakt. „Zodat iedereen echt met een goed gevoel naar huis gaat", aldus presentatrice Tijsterman. k video's op www.pzc.nl Thirza Vroegop uit Bruinisse is met haar zeven jaar een van de jongste deelnemers. Doordat ze viool speelt heeft ze al gevoel voor muziek. Ook is ze af en toe fotomodel. „Voor de leut en voor serieus", vertelt ze. Met charmant wit mutsje en brille tje zingt ze Buitenspelen en bijt daar mee het spits van de voorrondes af. „Dat is wel leuk, normaal ben ik al tijd de laatste", zegt ze. Chendo Smit (11) uit Middelburg is een van de weinige jongens, maar hij is het gewend. „Ik doe aan street- dance en daar ben ik ook de enige jongen tussen ten minste dertien meiden." Hij heeft gekozen voor het liedje Spreekbeurten. „Daar heb ik er al zoveel van moeten doen op school." Het is hem aan te zien dat hij vaker optreedt. Chendo was al eens bij SBS op tv. Nog een Thirza, maar deze zangeres is negen, heet De Raad van achteren en komt uit Middelburg. Toevallig kiest ze, net als de andere Thirza, voor het liedje Buitenspelen. Thirza houdt enorm van musicals en heeft Tarzan en K3 en de Drie Biggetjes al eens gezien. En waarom ze mee doet? „Mensen zeggen tegen me dat ik goed kan zingen. Dus daarom wilde ik het proberen." Lou van der Graaff (11) uit Middel burg heeft dit jaar gekozen voor een moeilijk lied: Vandaag gaan we je halen. Een uitdaging, maar het gaat haar goed af. Ze houdt van to neelspelen, zit bij een theatergroep en speelt saxofoon. Het is niet de eerste keer dat ze meedoet. „Vorig jaar deed ik een druk liedje. Het ging vandaag goed maar er zijn veel goede deelnemers." door Lilian Dominicus GOES - De kortingskaarten voor vroege beslissers voor het oud nieuw feest The Ballroom in de Zeelandhallen in Goes zijn uitver kocht. De organisatie van The Ball room had 500 'vroege vogel' tick ets beschikbaar gesteld, die 25 euro kosten in plaats van 36 euro. Het is voor de derde achtereenvol gende keer dat het feest wordt ge organiseerd. Voor de cafés in het centrum van Goes vormt het feest in de Zeelandhallen inmiddels ge duchte concurrentie. De kroegen in de stad zitten tijdens de traditio nele viering van oud8cnieuw be duidend minder vol dan vroeger het geval was. De line-up van het feest is vorige week bekendgemaakt. Onder ande re de dj's Benny Rodrigues, The Partysquad, DJ Jean, Hardwell, Va- to Gonzalez, D-Block 8c S-te-Fan, Evil Activities en Mental Theo zijn van de partij. In vergelijking met vorig jaar is er dit jaar ook ruimte ingericht voor muziek uit de jaren zeventig, tachtig en negentig. „Door de enorme heropleving van deze muziek en de drukbezochte Classics Nights in de Zanzi-Bar in Middelburg konden we dit niet over het hoofd zien", zegt me de-organisator Martin Priem. GOES - Niet alle jonge ouders kun nen bij het opvoeden van hun kin deren een beroep doen op een so ciaal netwerk. Door allerlei om standigheden kan het gebeuren dat je ouders je niet met raad en daad terzijde kunnen staan of dat je er alleen voor staat omdat je geen partner hebt. Ook maakt ie dere ouder weieens een periode mee dat het allemaal wat minder lekker loopt: spanning op het werk of spanning in een relatie, en dan reageren kinderen meestal ook niet altijd even rustig. Voor mensen die behoefte hebben aan ondersteuning, heeft Humani- tas in Goes Home-Start opgezet. Dineke Krutwagen, coördinator van het project in Goes, infor meert vrijdag 20 november tussen 14.00 en 17.00 uur ouders over Ho me-Start in de Openbare Biblio theek in Goes. Alle gezinnen uitj de gemeente Goes met een kind onder de zeven jaar, kunnen beroep doen op Humanitas. In principe komen de vrijwillig^ van Home-Start eens per 1 het gezin op bezoek. Ze ri£ zich erop de vragen 1 ders te beantwoorde^ men te Home StartJ 06-: hom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30