zeeland 117 Gokje? Noordwelle €98,40* Duitse officieren willen niet in de Buffalo Voor iedereen die wil weten of je kunt besparen op je tv-abonnement. III ai- kpn zeeland in de vorige eeuw Doe snel de Digitenne Bespaarcheck. Digitenne De Slag om de Schelde maandag 16 november 2009 De rubriek de Raadkaart brengt dit keer oude boerenhuizen of schuren in beeld. Verzamelaar Hans Lindenbergh heeft in deze categorie een aan tal kaarten geselecteerd. Bij deze kaart kan ik verklappen dat u zich niet blind moet staren op de klederdracht. De vraag is waar stond deze boer derij, die tegenwoordig niet meer als boerderij in bedrijf is. Wat weet u van de geschiedenis en de bewoners. Stuur uw oplossing naar Postbus 9h 4330 AB Middelburg, ow Raadkaart of fax naar 0118-434019; email: redactie@pzc.nl. Wie het weet maakt kans op een waardebon. Nee, dit is geen beeld van Nisse, Borssele, Oost- kapelle of Gapinge. Vier van de twintig inzen ders 'gokten' op Nisse. Het was een moeilijke raadkaan, maar Cornelis Pieternella Priemis-van den Hoek heeft het helemaal bij het rechte eind: Het is de boerderij in Noordwelle, aan de Dorpsring. „De boer derij van mijn ouders en voorheen van mijn grootou ders. Mijn opa heeft dit perceel met opstallen gekocht in 1922 en begon er een boerderij. Voorheen was het een timmermanswinkel en daarvoor een vlasserij. De schuur ligt aan de Zuidwelleweg, en is later ver bouwd. Het dak rechts op de foto was de kapschuur waaronder het stro bewaard werd. Deze boerderij is in 1972 verkocht", schrijft ze. De toren hoort bij de Corneliuskerk. In deze toren is in de 8o-jarige oorlog flink gevochten tussen Spanjaarden en Watergeuzen, waarbij de laatste wonnen, schrijft Marlies van Pijke- ren uit Noordwelle. De waardebonnen gaan dit keer naar: W. Vosse, uit Renesse, M. Pleune uit Burgh-Haamstede en N. Piek uit Hulst. Het is 65 jaar geleden dat de bevrij ding van Zeeland werd ingezet met de Slag om de Schelde. De krant blikt tot eind november (toen de eer ste geallieerde schepen naar Antwer pen konden) terug op die tijd. door Ben Jansen Een week na de bevrijding van Walcheren duiken op de hoeve Vogelgezang van de familie Louwerse tussen Veere en Gapinge acht Duitse officieren op. Ze komen met een roeiboot van de boerderij Olmenveld bij Serooskerke, waar ze zich hebben schuilgehouden. Ze willen naar Middelburg, waar ze hun kamera den denken te vinden. Maar dan wel 's nachts want overdag achten ze het te gevaarlijk. Op de boerderij is de Middelbur ger - en nu Vlissinger - Anton Wat- tel met zijn ouders, zijn drie broers en zijn zus geëvacueerd. Wattel sr biedt de Duitsers aan met de boerenwagen over de weg mee te rijden naar Veere, maar die voelen daar niet voor. Ze dragen pistolen, dus er valt weinig tegen in te brengen. Anton en zijn vader gaan zelf naar Veere om een Buffalo te laten ko men waarmee de Duitsers kunnen worden opgepikt. Dat duurt even en in tussentijd rijden de Wattels met hun paard en wagen terug om de Duitsers te vertellen dat ver voer is geregeld. Die verkiezen ineens toch de boe renwagen boven het gemotori seerd transport in zo'n amfibisch voertuig. De Duitsers realiseren zich de uitzichtloosheid van hun situatie en stemmen nu wel in met de voorwaarden die de Wat tels stellen. Die houden in: wa pens inleveren, mond houden en met de handen in de nek plaatsne men op de wagen. Zo gaan ze naar Veere en van daaruit vervolgens de krijgsgevangenschap tegemoet. Anton Wattel: „Later snapten we waarom die Duitsers het niet zo op vervoer per Buffalo hadden be grepen. Bij Serooskerke was een Buffalo op een tankmijn gereden, waarvan een aantal Canadezen slachtoffer werd. Goede kans dat dat groepje Duitsers die daar had den gelegd. Ze waren zich dus goed bewust van de gevaren die een ritje in een Buffalo met zich meebracht." Wie ook een verhaal over de bevrijding heeft, kan beilen naar 0118-434 010 E|ü lil "i i Is I Vul je postcode in op kpn.com/bespaarcheckofvraag ernaar in de winkel. Postcode 6828 AG Huisnummer 25 Jaarlijks bespaar je Direct tv-kljken voor maar €8,50 per maand. kpn kpn winkel Lange Vorststraat 46, Goes FAST tat'I Middelburg sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19