141 zeeland 'Wij wonen in Middelburg en 'Samen één De voorronde Kinderen voor Kinderen is vooral Jongens aangehouden voor bedreiging Juniorkamer veilt voor ruim 40 mille Vechtersbazen op de Markt aangehouden Weer mishandeling in de binnenstad YM Home Praat vandaag mee www.ymhome.nl maandag 16 november 2009 VLISSINGEN De politie heeft zaterdagavond om streeks half elf twee jongens aange houden in een horecagelegenheid aan de Vlissingse Spuistraat op ver denking van bedreiging en mishan deling. De twee hadden die avond in het etablissement stennis gemaakt en andere jongelui bedreigd. Het twee tal is door de politie verhoord en voorlopig in verzekering gesteld. MIDDELBURG De zesde veiling van de Junior Ka mer Walcheren bracht 47.500 euro op voor de Stichtingen Leergeld en Palazzoli en de Vlissingse reddings brigade. De 200 aanwezigen in het Vlissingse Arionhotel konden bie den op onder meer kaarten voor de Four Freedoms Awards, een meta morfose en een week op Bonaire. De mentalisten Rob en Emiel pre senteerden de veiling vrijdagavond. MIDDELBURG De politie heeft gisterochtend rond half vijf twee mannen aangehou den op de Middelburgse Markt. Het duo was in een horecagelegen heid met elkaar op de vuist gegaan en de zaak uitgezet Buiten ging het stel verder. Portiers sprongen tussenbeide en hielden de twee in bedwang tot de politie er was. Na verhoor zijn beide mannen weer in vrijheid gesteld. VLISSINGEN Een 19-jarige Vlissingse vrouw is vrijdag, kort na middernacht, in haar woonplaats door een bekende mishandeld in de Kasteelstraat en de Scheldestraat. Zij werd door de man geschopt en geslagen en liep onder meer letsel op aan haar hoofd. De vrouw is hiervoor behan deld in het ziekenhuis. De oorzaak ligt in de relationele sfeer. styling realisatie De kippen van Sylvia Sim ons wonen in Vlissingen, zij woont in Middelburg. Een kijkje in een woning op de grens van twee gemeenten. door Annemarie Zevenbergen Veertien kippen scharre len rond in de tuin van Sylvia Simons en haar partner Klaas Moes aan de Nieuwe Vlissingseweg. Ze pik ken hun graantje mee zowel in Middelburg als in Vlissingen. Het pluimvee deelt dit grensgebied met een stel Pekingeenden en twee Kaapse eenden. Ook die lo pen heen en weer tussen de ene gemeente en de andere. Tenmin ste; als de plannen tot vorming van één gemeente bij plannen blij ven. Want als er een grote gemeen te Walcheren ontstaat, tja, dan is het gedaan met die vrijheid van het pluimvee. Sylvia en Klaas vinden het alle maal wel grappig. „Toen we dit huis vijfjaar geleden kochten, werd er wel gelijk bij gezegd dat een deel van de tuin in Vlissingen ligt en de rest in Middelburg", ver telt Klaas. Sylvia vult lachend aan: „Ja-, we hebben daar een voordeel tje hij, want we betalen geen belas ting over het stukje tuin in Vlissin gen." Waarbij ze zich vervolgens af vraagt 'moet je eigenlijk wel belas ting betalen over zo'n stukje tuingrond?' Een straaltje zon breekt door de grauwe wolken en kat Kareltje, een van de drie huiskatten, besluit over te lopen naar de andere ge meente. Onverschillig kijkt hij ach terom naar zijn baasjes die wel in Middelburg blijven. Het zal hem worst wezen waar hij rondstruint, als er maar te eten is. Kareltje weet overigens wel dat-ie van het gevo gelte in de tuin af moet blijven. Sylvia: „De katten weten precies wat hier thuishoort. Als er weer kuikentjes zijn, laten ze die ge woon met rust. Maar een merel pakken ze echt wel." Langs de tuin loopt een brand gang, die ook van Sylvia en Klaas is. Ook die gang bevindt zich deels in de ene en deels in de andere ge meente. Het recht van overpad voor de buren is dus ook geregeld in beide gemeenten. „Het is nog gekker: De buurman van twee hui zen terug heeft een strook grond naast onze tuin, daar heeft hij zijn aanhanger staan. Maar dat stuk ligt in Vlissingen", vertelt Sylvia. Klaas vult aan: „De grens loopt ook niet recht, die buigt schuin af naar de boerderij die hierachter ligt. Dus het is niet helemaal duidelijk waar die ligt." Ze kijken naar het kasje in de tuin, dat zich ongeveer op de grens moet bevin den. Normaal zitten daar land schildpadden in, maar die zijn nu in winterslaap in de schuur. Sylvia heeft wat groenten in de kas. Zou de boerenkool nu in Vlissingen groeien of toch in Middelburg- Het stel heeft overigens geen Vlis singen- of Middelburggevoel „Wij zijn randfiguren", grinnikt Klaas. „Het maakt ons niet zoveel uit of er nu één gemeente komt of niet. Maar ik heb op de poll van de krant gezien dat de meeste men sen toch wel tegen zijn." Sylvia ziet wel wat voordelen in de samenvoeging. „Dan zou bijvoor beeld het parkeerbeleid overal het zelfde zijn. Dat is nu op Walche ren niet zo. Wij waren laatst op zondag in Domburg om een kopje koffie te drinken en bij terug komst hadden we een heerlijke prent. Bleek dat je daar op zondag parkeergeld moet betalen. Dat is in Middelburg en Vlissingen niet, wisten wij veel. Zo vaak komen we niet in Domburg. Klaas: „Als je één gemeente hebt, dan zouden plannen als voor het sportpark hier achter ook sneller en duidelijker zijn, denk ik. Niet dat wij zitten te wachten op sportvelden hierach ter, want dan zijn we ons uitzicht kwijt. Maar ik denk dat je wel eer der weet waar je aan toe bent." In de woonkamer bekijkt kat Fred het gezelschap eens met glazige ogen. Hij was de laatste bewoner van het Vlissingse asiel. Toen dat dichtging ging Fred naar Sylvia en Klaas. Het stel staat erom bekend dat ze dieren opvangen. Sylvia: „We hadden toen net een hond in huis wiens baasje, die ook Fred heette, in het ziekenhuis lag. Toen het asiel belde met de vraag of wij Fred in huis wilde nemen riep ik 'wat moeten wij met die vent in huis'. Het asiel begreep helemaal niet wat ik bedoelde met 'die vent'. Het bleek gelukkig om de kat te gaan. Die brengt nu zijn laat ste levensdagen bij ons door, hij heeft suikerziekte en aids. Het asiel wilde hem niet laten inslapen want het is zo'n lief dier." Dierenliefde blijkt dus gelukkig ook grensoverschrijdend. Eén ge meente of niet, dat verandert niet. Debat over één gemeente Walche ren begint vandaag om 16.00 uur. Slot rond 18.00 uur. Locatie: Arsenaaltheater in Vlissin gen. Er zijn nog plaatsen beschikbaar. De toegang is gratis. Het panel bestaat uit historicus Jan Zwemer en wethouder Piet Polder man van de gemeente Vlissingen. De burgemeesters van Middelburg (Koos Schouwenaar), Vlissingen (Wim Dijkstra) en Veere (Rob van der Zwaag) geven hun visie. Rode draad van het debat is: Zijn de drie gemeenten beter af met een gemeente Walcheren en heeft Zeeland baat bij de vorming van een sterke gemeente. Praat mee over een grote gemeen te Walcheren Meld u aan via debat@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen Samenvoeging van Vlissingen en Middelburg? Tja, Freddie Wolf heeft zich er nog niet echt in verdiept. Maar nu hij er over nadenkt, ziet hij alleen op het financiële vlak voordelen. Wolfis de 'eerste' Vlissinger na het gemeentebord op de Nieuwe Vlissingseweg. Als je de kippen van Sylvia Simons niet meetelt. Freddie woont boven de rijschool De kippen van Sylvia Simons aan de Nieuwe Vlissingseweg pikken hun graantje mee in twee gemeenten. Interieuradvies Yerkoopstyling Verkoop Realisatie MEEST GELEZEN 1. Sinterklaas in Middelburg (foto) 2. Machtsgreep in PvdA Vlissingen 3. Overval horecazaak Oost-Souburg STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Lilian Dominicus goes - Bij het Kinderen voor Kin deren-koor van de Vara kom je niet zomaar. Maar de drempel voor het Kinderen voor Kinderen Songfestival is al een stuk lager. Wie zin heeft én het aandurft om voor publiek op te treden kan al meedoen aan de voorrondes. Za terdag streden een kleine veertig deelnemers in de aula van het Ostrea Lyceum van Goes om een plek in de Zeeuwse finale, zaterdag over twee weken doen nog eens veertig kinderen een gooi. Spannend is het zeker; ook al zijn het je ouders en broers en zussen die kijken, ook al is de aula niet zo groot als het Scheldetheater in Ter- neuzen, waar de Zeeuwse finale op 30 januari plaatsvindt Ze zijn allemaal best wel zenuwachtig, voordat ze op moeten. „Maar als je er eenmaal staat, is het ook wel zo weg", zegt Thirza de Raad (9) uit Middelburg. Ze is net aan de beurt geweest. „Het ging goed", vindt ze. Maar ze is realistisch: „Er zijn heel veel goede deelnemers. Er gaan er maar tien door." Het gaat hier ook niet echt om het winnen. Natuurlijk willen ze alle maal best naar die finale, maar het gaat hier om het plezier van het zingen en dat straalt er ook wel vanaf bij de deelnemers. Door de zenuwen vergeten sommigen stuk jes tekst of gaat het op een andere manier even mis. „Is dat nou zo erg, als dat gebeurt?", vraagt pre sentatrice Rianne Tijsterman aan juryleden Ellis Jane en Harriëtte Mooren. „Nee, hoor", antwoorden ze. „We kijken vooral naar hoe ie mand op een podium staat en zingt." De sfeer is ontspannen, het pu bliek in de zaal doet gezellig mee aan het feestje. Geen Idols-tafere- len, waar artiesten in spe worden afgekraakt of voor gek worden ge zet. „Dat willen wij ook niet", zegt coördinator Annie van Es voor de provincie Zeeland. „We begeleiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16