PZCU 'We moeten ze de oren wassen' Zelfs de pantoffels staan klaar voor de sint Doe de zelftest o p: WALCHEREN 14 en 15 19 allesoverdegriep.nl Overval in Oost-Souburg almanak Maardag 16 november 2009 'Wij wonen in Middelburg en onze kippen in Vlissingen' Zeeuwse politie reed met ontheffing op snelle Zündapps Tip? walcheren@pzc.nl BONEDIJKE Burgemeester Dijkstra haalt uit naar criminele jeugd bij opening sociaal cultureel centrum Vlissingen door Annemarie Zevenbergen vlissingen - Het is nu redelijk rus tig in de Bonedijkestraat en omge ving en dat moet vooral zo blijven. Daarover liet Vlissings burgemees ter Wim Dijkstra zaterdag geen twijfel bestaan. Hij benadrukte dit bij de officiële opening van sociaal cultureel cen trum De Paljas van Stichting Palla dium aan het Vlissingse Pablo Pi- cassoplein, in de Harlekijn. Het centrum is de opvolger van de in mei dit jaar gesloten Walk Inn. Dat jeugdhonk werd per direct ge sloten wegens overlast. Het 'nieuwe' centrum is niet uit sluitend bestemd voor jongeren, ook andere buurtbewoners zijn er welkom. Maar jongeren die er naar toe willen, moeten wel de zoge noemde vriendenpas van De Pal jas hebben. „Dat is nieuw en dus wennen voor de oud-bezoekers van de Walk Inn. Het zal zeker een tijd duren voor ze ons weer ge vonden hebben", zegt Peter Gillis sen, directeur van Palladium. „We moeten het vertrouwen van de jongeren weer winnen. Hun jeugd honk is van ze afgenomen en nu moeten ze ook nog een pasje." Wim Dijkstra vindt die pas 'een goed idee'. „Als je niets te verber gen hebt, is het niet erg als ze we ten wie je bent." Commissaris van de Koningin Kar- la Peijs zou de openingshandeling verrichten, maar zij bleek verhin derd door een valpartij eerder die dag. Dijkstra nam haar taak waar en onthulde samen met twee jon geren uit het spaarzaam opgeko men publiek, Marian en Ali, de nieuwe naam van het centrum. Hij gaf vervolgens aan dat hij voor zijn vertrek uit Vlissingen een dui delijke aanpak van probleemjonge ren wil achterlaten. „Ik wil de (cri minele) jongeren echt de oren was sen. Die. moeten van straat gehaald en intensief begeleid en getraind. De jongerenwerkers moeten lang zamerhand weer terug op straat. Het is fout geweest om die buiten weg te halen." Ook teamchef Sjaak Poppe van de Vlissingse politie, wil de proble men in de wijk voorgoed aanpak ken. „Nu is het relatief rustig, maar dat moet zo blijven. Onder drukken werkt niet." De Paljas wil een programma neer zetten voor een breder publiek, maar met veel ruimte voor jonge ren. De Harlekijnbewoners geven het centrum voorlopig 'het voor deel van de twijfel'. door Annemarie Zevenbergen vlissingen - Met flapperend habijt en wapperende baard kwam de sint zaterdagmiddag aan in Vlissin gen. Rijendik stonden de kinderen met aanhang op de kademuren rond de Koopmanshaven om hem te verwelkomen. Toen Sinterklaas eenmaal vaste voet aan wal had gezet was het di rect feest. Zeker toen burgemees ter Wim Dijkstra het welbekende Zie ginds komt de stoomboot inzet te. Ietwat laat, de sint was immers al hoog en droog gearriveerd. Maar de jeugd zong uit volle borst mee. Burgemeester Dijkstra heette tradi tiegetrouw de goedheiligman wel kom. Hij sprak daarbij zijn harten wens uit dat 'die scooterschoffies maar eens over de knie moeten bij zwarte Piet'. „Helaas durven ze nu niet te verschijnen, de helden', schamperde Dijkstra nog. Sinterklaas liet die wens maar even liggen. Misschien later... Hij wilde overigens na de ontvangst graag naar de Vlissingse bieb. Daar heeft hij tot en met 5 december zijn eigen kamer. Compleet met le dikant, wit nachthemd en warme pantoffels. De Pieten verblijven bij elkaar in de grote Pietenkamer. Woensdag- en zaterdagmiddag is er vrije inloop voor iedereen. Op woensdagen tussen 14 en 17 uur en op zaterdagen 13 en 16 uur. Hier mee is de Vlissingse bieb voor het eerst een echt Sinterklaashuis. De belangstelling voor de intocht van Sinterklaas in Vlissingen was ondanks de harde wind erg groot. oost-souburg - Een nog onbeken de man heeft vrijdagavond een ho recazaak aan de Vlissingsestraat in Oost-Souburg overvallen. De man kwam rond 21.00 uur de zaak binnen en eiste geld. Hij is er uiteindelijk met een gering bedrag vandoor gegaan. Politie Zeeland is inmiddels gestart met een buurt onderzoek en het horen van om wonenden en mogelijke getuigen. De politie heeft tot nu toe nog geen verdachte aangehouden. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Het was een afscheid met gemengde gevoelens. In de regen stond het club je Middelburgse en Italiaanse scholie ren zaterdagochtend vroeg bij de bus die de Milanese gasten naar het vliegveld in Brussel zou brengen. De een zag het afscheid met gepaste vreugde tegemoet na een week van moeizame gesprekken, de ander had de Italiaanse schone nog wel wat lan ger in huis willen hebben. Hoe het ook zij, de uitwisselingsweek van de Middelburgse scholengemeen schap was ten einde gekomen. De buschauffeur die de Italiaanse jongeren naar Brussel zou brengen per gloednieuwe bus, had het echter moeilijk. Wat hij ook probeerde, de bagagekleppen van de bus bleven halsstarrig dicht. Telefoneren, weer proberen, niets hielp. Totdat die Mid delburgse scholier nonchalant naar de bus liep en met één handbewe ging de bagageklep opende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15