heus kunstenaarsbolwerk Rapport economische structuurversterking Sluis gekraakt, maar aangenomen als 'startdocument' and 23 'De Piraat' Schilder exposeert in De Hemelse Vrede Rouwverwerking bij Elisabeth-parochie Vermaarde harmonie op jubileumviering Expo deurknoppen en schilderijen in bieb Drie kunstenaars bij expositie Galerie 45 vrijdag 13 november 2009 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle door René Hoonhorst SLUIS - De leden van de commissie- Ruimte kunnen weinig enthousias me opbrengen voor het plan Eco nomische structuurversterking van de stad Sluis. Toch stelt de ge meenteraad het rapport waar schijnlijk vast op 26 november in de raadsvergadering, omdat wet houder Maria le Roy de commissie leden meegaf dat het 'een eerste stap is naar een economisch mooie toekomst van Sluis'. Aan het eind van de vergadering had de wethouder een aantal com missieleden iets positiever ge stemd. Aanvankelijk verwoordde Robert Evers (PvdA) het algehele gevoelen het meest kernachtig. „Het is helemaal niks." Evers was net als andere commissieleden al warm gemaakt door inspreker San- cho Jansen. De voorzitter van de Middenstandsvereniging Sluis, die ook namens de Stichting Sluis Pro motie en Binnenstadsmanage- ment Sluis sprak, laakte het gebrek aan communicatie tussen de plan nenmakers en de ondernemers. Hoewel ondernemers ^de meeste gepropageerde veranderingen moe ten financieren, is er met hen geen overleg geweest over de toekomst plannen voor Sluis, stelde Jansen. Hij hekelde vooral het idee om de binnenstad van Sluis autoluw te maken. Plannen om parkeerplaat sen aan de Groote Markt en de Beestenmarkt te onttrekken en de parkeerplaats aan de Sint An- nastraat te ontmantelen, werden door Jansen sterk ontraden. Niet alleen omdat mensen niet meer" bij winkels en horeca-etablisse- menten kunnen parkeren, maar ook vanwege grote inkomstender vingen. Ook is de aanleg van nieu we parkeerpleinen pas voorzien als bestaande terreinen zijn gesa neerd, 'terwijl er nu al een structu reel tekort aan parkeerplaatsen is'. Kritiek op verdwijning van par keerplaatsen en het nog ontbreken van concrete plannen, investeer ders en risico-analyses werd ook door diverse commissieleden ge spuid. Christian van de Vij ver-Claerhoudt (Liberaal Sluis) be nadrukte in eerste instantie zelfs dat ze 'nooit met het plan akkoord zou gaan'. Wethouder Le Roy be toogde zich de blaren op de tong om de commissieleden te overtui gen dat het rapport slechts een aanzet tot beleid was, een nota die richtinggevende kaders aangeeft. Inspraak en zienswijzen van alle betrokkenen geven de structuur versterking gezicht en investeren de ondernemers bepalen wat er in Sluis daadwerkelijk gebeurt. Met de wetenschap dat de nieuwe parkeervisie volgende maand op nieuw gelegenheid biedt het par keerbeleid richting te geven en de noodzaak om te beginnen aan een toekomstvisie voor Sluis gaven de commissieleden groen licht voor vaststelling van het rapport in de raad. Sancho Jansen blijft hopen dat ondernemers eerder bij zaken worden betrokken en niet telkens achter de feiten aan hoeven lopen. CADZAND Bert Hoogerheijde laat vanaf maan dag tot en met 2 januari zijn werk zien in café-restaurant De Hemelse Vrede in Cadzand. De Walcherse schilder maakt voor al gebruik van acrylverf op doek, aangevuld met middelen als inkt, zand en papier. Het werk verbeeldt oude gebou wen, zeegezichten en landschap pen in de Provence. TERNEUZEN De werkgroep rouwverwerking van de Elisabeth-parochie begint donderdag 19 november met een serie van acht avonden voor men sen die een dierbare hebben verlo ren. In de bijeenkomsten delen de deel nemers hun verdriet en gemis met elkaar. De avonden vinden plaats in de Emmauskerk in Terneuzen. Opge ven kan via 0115-616006. SLUISKIL Muziekvereniging Sluiskil viert zondag het 75-jarig bestaan met een concert in 't Meulengat. Om 14.00 uur treedt daar de Bouw en Infra Harmonie Nederland op. De harmonie bestaat uit muzikanten uit heel Nederland, onder leiding van Dick Teunissen. De harmonie speelt klassieke en populaire num mers. Kaarten kunnen telefonisch of via e-mail besteld worden via muziekjdw@zeelandnet.nl of 0115-471592. TERNEUZEN In de bibliotheek Terneuzen is tot 14 december een verzameling deur knoppen van R. de Fouw te zien. De verzameling is tot stand geko men toen hij in de bouw werkte en vaak deurknoppen vond, te mooi om weg te gooien. Tevens zijn er schilderijen te zien van Kris- tine van Landeghem. Ze maakt werk in verschillende verfsoorten, met verschillende technieken, van abstract naar figuratief. Te bekijken tijdens de openingsuren. WESTDORPE Van 14 november tot en met 13 de cember laten drie beeldend kunste naars hun werk zien tijdens de na jaarsexpositie van Galerie 45 aan de Singel 45 in Westdorpe. Johan van Waes uit Heikant exposeert aquarellen en werken in gemengde techniek, Loes Müller toont siera den, beelden en viltobjecten en van Jeanine Lonneville is keramiek te zien. De openingstijden zijn don derdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Beeldhouwer René Mahu (81) en schilderes Ann Henno-Rouschop (80) laten alvast staaltjes van hun vakmanschap - waaronder het beeld van David - zien in de gang van het Sluise verzorgingshuis Rozenoord, op de verdieping van beider appartement. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79