SS. SS® Robben zegt weer eens af voor Oranje Het profiel van Nathalie Rafael Nadal in kwartfinale Parijs Afscheidsdienst Enke in stadion Hannover Sociaal Pedagogische Hulpverlening NOV. Hogeschool wT Zeeland OEFENINTERLANDS Zoveelste Italië vaak tegenstander, Paraguay nog maar één keer absentie van Groninger zwaait Oranjepoort wagenwijd open voor Eljero Elia 32 en 33 www.hz.nl PARIJS - Rafael Nadal heeft de kans behouden Roger Federer aan het eind van het seizoen weer af te los sen als nummer één van de we reld. De Spaanse tennisser bereik te gisteravond op moeizame wijze de kwartfinales van het Mas- ters-toernooi in Parijs. Dat ging HANNOVER Het Duitse voetbal neemt zondag in de AWD-Arena van Hannover 96 afscheid van doelman Robert Enke, die zichzelf dinsdag van het leefde beroofde. De kist van Enke krijgt een plaats op het gras van'het sta dion waar hij de afgelopen vijf jaar onder de lat stond. De herdenkings dienst is vanaf 11.00 uur live te vol gen via de ARD. De gehele Duitse selectie woont de plechtigheid bij. Naar verwachting komen tiendui zenden mensen naar het stadion om Enke de laatste eer te bewijzen. ten koste van zijn landgenoot Tom my Robredo: 6-3 3-6 7-5. Federer, die afgelopen zomer de eerste plaats op de ATP-ranking heroverde door Roland Garros en Wimbledon te winnen, verloor in de tweede ronde verrassend van de Fransman Julien Benneteau. MEEST CELEZEN 1. Nieuwenhuijse weg bij Kapelle 2. Vlissingen weet geen raad 3. Duitsland rouwt om Robert Enke STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/sport Leeftijd' Studiöi Self aan Vooropleiding. eairoetteaix) onanMw- 3 .NatKafe - Vrijdag 13 november 2009 NOORDWIJK - Niet voor het eerst moet Arjen Robben passen voor een interland van Oranje. De bles- suregevoelige aanvaller heeft nog zoveel last van knieproblemen dat hij gistermiddag het trainings kamp van het Nederlands elftal verliet. Daardoor mist hij de dub bel tegen Italië (morgen) en Para guay (woensdag). De speler van Bayern München raakte anderhalve maand geleden geblesseerd tijdens de Cham- pions-Leaguewedstrijd tegen Ju- ventus. Zijn herstel liep voorspoe diger dan verwacht en afgelopen weekeinde speelde hij zelfs in de kraker tegen Schalke 04. Maar de terugslag daarvan was heviger dan verwacht, zei bondscoach Bert van Marwijk gisteren. „Arjen baalt hier vanzelfsprekend enorm van. Maar dit was de beste beslissing. Er zat vocht in de knie." De zoveelste absentie van de gebo ren Groninger zwaait de Oranje poort wijd open voor Eljero Elia. De grote revelatie van HSV sollici teerde de afgelopen maanden na drukkelijk naar een basisplaats op de linkerflank. Van Marwijk wilde niets loslaten over een experiment met Robin van Persie in de spits, maar zei wel dat hij de ontwikke lingen bij Arsenal op de voet volgt. De Rotterdammer is dit seizoen een openbaring in de Premier Lea gue als diepste aanvaller. De bonds Nederland en Italië troffen elkaar tot nu toe zes tien keer. Dit gebeurde tien keer in vriendschap pelijk verband. Eén keer speelden beide landen tegen elkaar op een WK (1978). In Argentinië versloeg Nederland de Italianen met 2-1 door treffers van Ernie Brandts en Arie Haan. De Italia nen kwamen indertijd op voorsprong door een ei gen doelpunt van Brandts. Nederland plaatste zich door deze overwinning voor de finale. Die ging met 3-1 verloren tegen het gastland. Op een eindronde van het EK ontmoetten beide landen elkaar twee keer. In 2000 werd het in Am sterdam 0-0 in de halve finale, waarna Italië de strafschoppen beter nam. In de finale ging de 'squadra azzuri' onderuit ging tegen Frankrijk (1-2). Vorig jaar in Bern versloeg Oranje de Italia nen in de poule met 3-0 door goals van Ruud van Nistelrooij, Wesley Sneijder en Giovanni van Bronckhorst. In aanloop naar het WK voetbal in Frankrijk (1998) oefenden Oranje en Paraguay tegen el kaar in Eindhoven. Het werd 5-1 voor Nederland via treffers van Marc Overmars (2x), Patrick Klui- vert, Frank de Boer en Jerrell Hasselbaink. coach is echter ook gecharmeerd van de creatieve rol van Van Persie in de driemanslinie achter de spits- positie, die de laatste interlands werd gegund aan Dirk Kuijt van Li verpool. Van Marwijk zei verder dat bin nen de Oranjeselectie geschokt ge reageerd is op de zelfmoord van Robert Enke, doelman van Han nover en Duits international. „We hoorden het dinsdag vlak voor het eten. Toen werd het plots heel erg stil." Joris Mathijsen en Eljero Elia speel den het afgelopen weekeinde nog met HSV tegen Hannover. Het duel in Hamburg eindigde in 2-2. KNVB-directeur Henk Kesler stuurde gistermiddag een condo leancetelegram naar de Duitse voetbalbond. De geplande oefenin terland zaterdag tegen Chili heb ben de Duitsers afgezegd. Het oe fenduel met Ivoorkust gaat woens dag wel door. Arjen Robben (links) leek eerder deze week nog gewoon mee te kunnen doen bij Oranje. Hij bleek echter te veel last te hebben van de naweeën van een knieblessure, waardoor de linkeraanvaller moest afzeggen voor de oefenin terlands tegen Italië en Spanje. foto Ed Oudenaarden Nikolai Davidenko plaatst zich voor ATP' World Tour Finals Voorbeschouwingen op het amateurvoetbal in Zeeland Tip? sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73