:eeland 123 authentieke Zeeuwse boerenschuur TUIN op AWBZ parten voor plastic afval 20% 30% 40% 50% STEUTEL Overlast door brede school beperkt wj, Qok contajner Isaac Beeckman Academie houdt eerste open dag 'De Piraat' VAN ZEELAND Hugo Boss Tommy Hilfiger Gentiluomo Boss Orange •New Zealand Auckland Pierre Cardin State of Art vrijdag 13 november 2009 'Vrijdag de dertiende was de enige dag dat wethouder Vermue nog tijd had voor een opening. Wellicht juist omdat het de dertiende is' 'Enerzijds moeten mensen steeds langer zelfstandig wonen, maar aan de andere kant worden nu de kosten beperkt' schapen en kippen zijn dol op brood en de tuin vraagt regelmatig om onderhoud. Binnen is er de mogelijkheid om creatief bezig te zijn, eten klaar te maken of te klet sen met andere cliënten. De Notenhoeve krijgt ondersteu ning van de Stichting voor Regio nale Zorgverlening (SVRZ). Zij verwijst thuiswonende ouderen met een zorgindicatie door naar de zorgboerderij en geeft indien nodig Mirjam ondersteuning bij de begeleiding van cliënten. „Wij hadden al wat contacten met welkomboerderijen (een kleinscha lige zorgboerderij) in Zeeuws- Vlaanderen, dit is de eerste op de Bevelanden", zegt SVRZ-directeur Rien Heijboer. „De opzet van de boerderij past in onze visie dat de cliënten zoveel mogelijk moeten blijven meedoen in de maatschap pij. Op De Notenhoeve komen vooral mensen, die altijd al op het platteland hebben gewoond. Die voelen zich hier wellicht prettiger dan bij een activiteit in een grotere zorginstelling. Het omgekeerde kan natuurlijk ook; iemand die al- t tijd in een stad heeft gewoond, I heeft het hier misschien helemaal f niet naar zijn zin." boerderijen in Nederland liep in tien jaar tijd op van 214 naar meer dan duizend nu. Vooral ouderen en kinderen in het speciaal onder wijs komen steeds vaker naar een zorgboerderij, maar die groepen vallen straks buiten de AWBZ. SVRZ-directeur Rien Heijboer vindt de verscherpte indicatiestel ling tegenstrijdig. „Enerzijds moe ten mensen steeds langer zelfstan dig wonen, maar aan de andere kant worden nu de kosten be perkt. Er wordt bekeken of deze zorg bij de door gemeenten uitge voerde Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO) kan worden ondergebracht. Maar bij de ge meenten hoor je meer dan eens: we krijgen wel meer taken, maar geen geld." Klazina Besteboer uit Goes concentreert zich op een schilderijtje. Mirjam van den Dries is aandachtig toeschouwer, haar zoontje Jens zo af en toe ook. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus WOLPHAARTSDIJK - Goes probeert de omwonenden van de toekom stige brede school in Wolphaarts- dijk bij de bouw zoveel mogelijk te ontlasten. Voorzitter Sjaan Huissoon van de Vereniging Gemeenschap Wol- faartsdijk zegt, na afloop van een informatiebijeenkomst over de bre de school, blij te zijn dat voor de I fundering niet wordt geheid, maar geboord. Een geluidsdeskundige zal bij de bouw worden inge huurd. Ook worden alle ruimtes van sloten voorzien, zodat gebrui kers van de jeugdsoos niet ergens kunnen blijven hangen. De bouw kan in het vierde kwartaal van 2010 beginnen. Het gebouw tus sen de Van der Baanstraat en Hen ry Dunantstraat zal in het derde kwartaal van 2011 gereed zijn. door Luc Oggel 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - 's-Heer Hendrikskinderen ont beert een container voor plastic af val, maar wil er graag één hebben. Dat schrijft de dorpsraad aan B en W van Goes. Sinds kort is de gemeente begon nen met de inzameling van plastic verpakkingsmateriaal. Daarvoor zijn in de gemeente Goes zestien (ondergrondse) containers ge plaatst, maar niet in 's-Heer Hen drikskinderen. De dorpsraad vraagt zich af waarom niet. 'Het is gebleken dat het succes van plasti cinzameling voor een groot deel wordt bepaald door de afstand tot het inzamelpunt', schrijft secreta ris Adri van Oosten. De gemeente adviseert mensen die geen container in de buurt heb ben, om hun plastic afval mee te nemen bij het boodschappen doen. Bij alle grote supermarkten staat een container. Wethouder loost Adriaanse is naar aanleiding van de brief wel bereid te kijken naar een 'tussenoplossing' is voor 's-Heer Hendrikskinderen. „We zouden een proef kunnen doen niet een bovengrondse container om te zien hoe de aanvoer is." De container zou er wat hem betreft begin volgend jaar kunnen staan. KAPELLE - De Isaac Beeckman Aca demie, de toekomstige middelbare school van Kapelle, houdt op woensdag 8 december voor het eerst een open dag. Kinderen uit groep 8 en hun ouders krijgen een presentatie van de school, er zijn proeflessen te volgen en het gebouw, het kantoor van de voormalige veiling aan de Stationsstraat in Kapelle, is te be zichtigen. De komende weken knappen tuinman, aannemer, schilder en glazenwasser het ge bouw op. De Isaac Beeckman Aca demie wil persoonlijk onderwijs op maat aanbieden in kleine groe pen, voor de prijs van een regulie re middelbare school. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67