221 zeeland Huiselijke sfeer in een Gebruikers Trefpunt Yerseke niet naar Zaete Bezuiniging1 speelt boer Herselman is WD-kopman Knipmarathon voor ziekenhuispersoneel Leo Peeters gaat voor in Kerkje Ellesdiek Meisje ontkomt aan beroving door leeftijdsgenoten in 's-Gravenpolder Aanhangwagen nodig? Zeelancltó Onderhoudswerk aan Deltaweg Sociëteit buigt zich over Deltarapport Verkoop Weumelinghe loopt goed vrijdag 13 november 2009 .c mamsmsamsm WEMELDINGE - Alweer een tijdje staat er een houten trap op De Bult van Wemeldinge. Wie hem beklimt, weet hoe het uitzicht wordt van de appar tementen die er waarschijnlijk volgend jaar worden gebouwd. Jurgen Geurts van AW Beheer in Middelburg is tevreden over de verkoop van woonproject Weumelinghe. „Aan het einde van het jaar heb ik de helft ver kocht", verwacht hij. foto Ronald den Dekker KAPELLE Zittend wethouder Jon Herselman trekt de Kapelse WD-lijst bij de ge meenteraadsverkiezingen op 3 maart 2010. Tweede staat Tiny van Loon-Noussen, derde Bert Verdur- men en vierde Leo Diepstraten. Lijstduwer is huidig WD-fractie- voorzitter Peter Arkenbout. De WD haalde in 2006 drie zetels, maar verloor er een door de tussen tijdse overstap van Geert van Gooi naar Gemeentebelang. GOES De drie kapsters van Jacquelien's Knipsalon in het Oosterscheldezie- kenhuis volbrengen donderdag 17 november een 'knipmarathon' als zij tussen 9.00 en 17.00 uur 42 zie kenhuismedewerkers in Goes gra tis kappen. Jacquelien Ryk, Dorien Friezen en Charlotte Visser vieren hun verhuizing naar de begane grond. De kinderafdeling beslaat nu de vorige locatie van de salon. ELLEWOUTSDIJK Priester Leo Peeters uit Kwaden- damme verzorgt zondag een over denking tijdens de maandelijkse oecumenische bijeenkomst in 't Kerkje van Ellesdiek (Ellewouts- dijk). Hij doet dat in zijn streektaal. Ook de liederen voor de viering worden in het Zeeuws gezongen. Annie Zuidweg uit Heinkenszand neemt daarin het voortouw. De bij eenkomst begint om 14.30 uur. 'S-GRAVENPOLDER - Twee jongeren uit de gemeente Borsele en de ge meente Veere hebben in de nacht van woensdag op donderdag ge probeerd een 17-jarig meisje uit Goes te beroven op de Goesestraat- weg in 's-Gravenpolder. Het meisje werd door een 17-jarige jongen uit de gemeente Borsele en een 18-jarig meisje uit de gemeen te Veere van haar fiets geduwd. Ze vroegen haar om geld. Het meisje fietste snel weg en wist daardoor aan haar belagers te ontkomen. Ze Hep door de val lichte verwondin gen op. De twee, die te voet waren, zijn enige tijd later op de Zaaidijk in 's Gravenpolder aangehouden. Ze zijn ingesloten. 'Op zorgboerderij De Notenhoeve komen vooral mensen die altijd al op het platteland hebben gewoond' door Raymond de Frel aanhangwagens Uijterschootweg 22, Middelburg www.zeelandaanhangwagens.nl GOES In de nachten van dinsdag 17 op woensdag 18 november en woens dag 18 op donderdag 19 november onderhoudswerk uitgevoerd aan de Deltaweg (N256). Dat gebeurt tussen 21 en 6.00 uur. Het asfalt van de rijbanen en de lussen van de verkeerslichten bij de kruising Wilhelminadorp worden ver nieuwd. Verkeer moet via de paral lelweg rijden. KORTGENE De Sociëteit Noord-Beveland buigt zich donderdag 19 november over het rapport Leven met water in de Nieuwe Delta van de commissie Veerman uit 2008. Programmadi recteur Zuid-Westelijke Delta Joost Schrijnen en commissielid Kustbe- leid Rinus Platschorre bespreken de conclusies. Aanvang 20.00 uur in restaurant De Korenbeurs in Kortgene. Zeg kleine jongen, waar ga jij naartoe? Ga jij met de blokjes spe len? Of zullen we sa men eens een mooie tekening maken? Het is een aandoenlijk tafereel, het contact tussen de 89-jarige Klazina Besteboer uit Goes en de zestien maanden jonge Jens. Mirjam van den Dries (32) runt haar zorgboer derij De Notenhoeve aan de Rover- weg in Lewedorp sinds juli en had er al heel snel een oppas voor haar zoontje bij. Mevrouw Besteboer komt naar De Notenhoeve om haar dag op een leuke manier door te komen. En Jens draagt daar op zijn beurt onbewust een steentje aan bij. De Notenhoeve is dus al een paar maanden open, maar vandaag (vrijdag) is Zeeland ook officieel weer een zorgboerderij rijker. Ja, vrijdag de dertiende is wellicht een ongelukkige dag om te toasten op het vertier dat de cliënten op De Notenhoeve moeten vinden. „Maar dit was de enige dag dat wet houder Marga Vermue nog tijd had voor een opening. Wellicht juist omdat het de dertiende is", grapt Eric Boonman, de partner van Mirjam. Op het erf van zijn ouders (en eerder zijn grootou ders) gaat hij mee in de verwezen lijking van Mirjams droom: een boerderij waar ouderen, licht de menterenden, licht verstandelijk gehandicapten en cliënten van psy chiatrische instelling Emergis zich in hun element voelen. „Ik was in dienst bij de stichting Sterrebos-Lambertijnenhof in Ber gen op Zoom, maar daar werd van het leven op de boerderij. Dat is niet in de laatste plaats omdat Eric, Mirjam en Jens zich op de openingsdagen (maandag, dins dag, donderdag en zaterdag) ook zelf voortdurend in de woon- schuur ophouden. De box van Jens staat in de hoek van de ka mer, zijn kinderstoel aan de tafel waaraan ook de ouderen hun brood eten en zijn speelgoed ligt her en der verspreid. Kortom, er heerst een huiselijke sfeer, je krijgt bij binnenkomst meteen het idee dat je in het huis van een familie 'Ik zit hier ook net zo graag als thuis. Er gaat rust uit van deze plek' mijn functie steeds administratie- ver. Ik werk toch liever met een groep cliënten", vertelt Mirjam. De schuur uit 1929, die dienst deed als koeienstal en werkplaats, is in een jaar omgebouwd tot een woonruimte met keuken en twee rustkamers. Dat neemt niet weg dat de schuur zijn authentieke ka rakter heeft behouden. Hoewel de ouderen niet 'echt' participeren in het boerenbedrijf, krijgen ze wel het gevoel dat ze deel uitmaken Cliënte Ria van Eijkeren uit 's-Heer Arendskerke vermaakt zich samen met Mirjam van den Dries bij de eenden en de kippen. foto Willem Mieras door Luc Oggel YERSEKE - De gebruikers van vere nigingsgebouw Het Trefpunt in Yerseke worden, in afwachting van hun nieuwe onderkomen, tij delijk gehuisvest in een voormali ge showroom aan de Noordzand straat. De koersbalclub, de biljart vereniging, het Zoutwater Theater en muziekvereniging Mozart moe ten binnenkort weg uit Het Tref punt, omdat het gebouw wordt ge sloopt voor nieuwbouw van de brandweerkazerne. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de drie honderd verenigingsleden tijdelijk in dorpshuis De Zaete zouden bent. „Ik zit hier ook net zo graag als thuis. Er gaat rust uit van deze plek", zegt Eric. Overigens is hij slechts zijdelings betrokken bij de zorgactiviteiten. Zijn vader runt het landbouw- en fruitteeltbedrijf. Eric bemoeit zich daar op de druk ke momenten ook mee, maar heeft ook nog een baan bij Rijks waterstaat. Op De Notenhoeve kunnen de ouderen zich zowel buiten als bin nen bezighouden. De eenden, Zeeland telt zo'n veertig zorg- en welkomboerde rijen. Het idee voor zorg op het boerenerf was ja renlang bijzonder populair; de zorgboerderijen schoten als pad denstoelen uit de grond. Die tijd lijkt voorbij. Er is huiver, omdat het kabinet de geldkraan steeds verder dichtdraait. De bezuiniging van minstens 800 miljoen euro op de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) speelt veel (toekomstige) zorgboe- ren parten. Doordat het kabinet cliënten kort op hun persoonsge bonden vergoeding, vrezen de boe ren dat zij wegblijven van de boer- derijen. De afgelopen jaren stimu leerde de regering juist de opvang op het boerenerf Het aantal zorg- worden ondergebracht, maar zo wel De Zaete als de verenigingen zitten daar niet op te wachten. „We kunnen het wel afdwingen, maar nu is de Noordzandstraat als alternatiefin beeld gekomen", zegt wethouder Hans de Kunder. Van de gebruikers van Het Tref punt gaat de muziekvereniging naar het volgend jaar op te leveren multifunctioneel centrum in Yerse- ke-West. Volgens De Kunder is er een idee om ook de andere vereni gingen daar onder te brengen. „Wellicht kunnen er ruimtes wor den gecreëerd in de onderste laag van de (later te bouwen) apparte menten." VIDEO Video over de onthulling van een buste van Annie M.G. Schmidt in Ka- pelle op www.pzc.nl. MEEST CELEZEN i 1Meisje ontkomt aan beroving. j 2. Zelfverzonnen wegsleepregeling. i 3. Sneeuwbal-effect museum. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66