Zeeland PZC Goes: 'niet aansprakelijk voor fraude' van Bel Ie Wonei Foto BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 21 27 SABEWA Ontslagen werknemer die zestig mille bij belastingkantoor verduisterde, tilde ook vroegere werkgever Goes Groen tussen het geel Stressless® Consul met gratis* voetenbank Tijdelijk van 1355,- euro voor 999,- euro Bevelander rijdt 161 km per uur over Sloeweg almanak Huiselijke sfeer in authentieke Zeeuwse boerderij Vrijdag 13 november 2009 Tien jaar jamsessies voor jong en oud in eetcafé The Sixties Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes voelt zich niet aansprakelijk voor de schade die Sabewa, het belasting kantoor van Goes, Kapelle, Borsele en Tholen, heeft geleden door een fraudezaak. Een inmiddels ontsla gen medewerker had de afgelopen twee jaar bijna 60.000 euro naar zijn eigen rekeningen gesluisd. In middels is gebleken dat hij ook de gemeente Goes heeft getild, voor een bedrag van 593 euro. Volgens een meerderheid van' het dagelijks bestuur van Sabewa had de gemeente Goes, waar de mede werker van 1999 tot 2007 werk zaam was, verzuimd te meiden dat de man in 1995 was veroordeeld voor een fraudedelict. Hij had twaalf miljoen gulden verduisterd bij Robeco. Daarom is Goes aan sprakelijk, vindt een bestuursmeer- derheid van Sabewa. Goes vindt van niet. Burgemeester Dick van der Zaag: „Dat zullen we verwoor den in een brief aan Sabewa." De medewerker was in 1999 via een reclasseringstraject aan een baan geholpen op de afdeling fi nanciën van de gemeente Goes. Volgens burgemeester Dick van der Zaag waren zijn chefs tevreden over zijn werk. Toen in 2007 bij Sa bewa een functie vrijkwam, sollici teerde de medewerker. Van der Zaag bestrijdt dat de gemeente Goes Sabewa had moeten inlich ten over zijn veroordeling. „Ten eerste was het een procedure van Sabewa. Ten tweede leek hij op dat moment al jaren op het rechte pad. Als we zijn verleden hadden doorgespeeld, hadden we de priva cy van de werknemer aangetast. Hij had dan geen enkele kans op die baan gemaakt. De gemeente Goes voelt zich dan ook niet aan sprakelijk. Het gaat om een mede werker die ten tijde van de laatste fraude in dienst was van Sabewa, niet bij de gemeente Goes." Diezelfde medewerker ftaudeeer- de in zijn periode bij de gemeente Goes ook, naar nu blijkt. In 2006 sluisde hij een bedrag van 593 euro naar zijn rekening. Goes heeft aan gifte gedaan. Hoewel het onder zoek nog voortduurt, denkt Van der Zaag niet dat het fraudebedrag verder oploopt. „We zijn alle auto- risatielijsten vanaf 1999 tot en met 2006 nagelopen." Goes nam de man in 1999 aan om dat er moeilijk personeel voor de afdeling financiën te krijgen was en veroordeelden een kans moe ten krijgen om een nieuw leven zonder misstappen op te bouwen. - MIDDELBURG - Over een maandje gaat het ZEP in Middelburg officieel open. Een deel van het opening van onder meer de Voetbal Experience wordt het project afgerond. Inmiddels is het ZEP (Mini Mundi, een aantal winkels en restaurant La Place) is al langer in bedrijf, maar met de groen aangeplant tussen de knalgele gebouwen. foto Ruben Oreel - vraag naar de voorwoorden. WO NE hl Pres. Rooseveltlaan 772 - Vlissingen - T: 0118-416188 - E: info@vanbellewonen.nl RITTHEM - Een 33-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland heeft gisteren op de Sloeweg-Noord zijn rijbewijs moeten inleveren, omdat hij betrapt werd op een snelheid van 161 kilometer per uur waar 100 is toegestaan. Een 27-jarige bestuurder uit België maakte het op dezelfde weg nog een graadje erger. De Belg reed 163 kilometer per uur. Ook hij moest zijn roze papiertje inleveren. Tip? redactie@pzc.nl Binnenkort moet die Goesenaar een nieuw paspoort halen, en ook het rij bewijs verloopt over niet al te lange tijd. Een goed moment om weer eens een setje nieuwe pasfoto's te laten maken. Bij de dichtstbijzijnde foto zaak was net een nieuwe werknemer begonnen, die pasfoto's van hem zou nemen. De Goesenaar ging op het hem aangewezen krukje zitten en zorgde dat alles in orde was volgens de zeer strikte eisen voor het pas poort: het hoofd onbedekt, een neu trale blik, de ogen volledig zichtbaar, recht in de camera kijken en de mond gesloten. Zodra alles klopte, drukte de jonge fotograaf af. Hij stond er goed op, alleen was de foto een beetje donker. De winkeleige naar werd er voor de zekerheid even bijgeroepen. Die had het euvel al snel gevonden: het licht in het foto- hoekje stond niet aan. Hij haastte zich te verontschuldigen voor zijn nieuwe werknemer: „Hij maakt nog maar pas foto's."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65