'De drempel moet laag zijn' ™ee.te.n^.,en.rten. Oplossing voor problemen rond grensarbeid Gescheurd verkleurd, versleten? THE SIXTIES Tien jaar jamsessies in Thools café Interesse voor leegstaande Westerkerk Vliegtrainingen jongeren in Axel bas+mar de jager vrijdag 13 november 2009 door Sanne Schelfaut StofFeerderij Brouwer Tel.: 0113 - 2i 36 42 www.st.offeerderijbrouwer.nl Het is voor heel wat blues- en rockliefheb bers een vast gegeven; de tweede zondag van de maand is het jamsessietijd in eetcafé The Sixties in Tholen. Regionale en ook landelijk beken de artiesten staan dan op het po dium dat steevast rechtsachter in' het café wordt opgebouwd. Organisator Jos Rijnkels is inmid dels bezig met zijn tiende jaar. „In december 1999 ging The Sixties open, een muziekkroeg bij uitstek. Alles ademt hier muziek uit de ja ren zestig en zeventig. Ik zat tien jaar geleden bij de stichting Sun day Sessions en we vonden het leuk om in meerdere plaatsen jam sessies te houden. Zo is Tholen in beeld gekomen." Voor Jos 'Stikkie Djoo' Rijnkels is The Sixties een tweede huis gewor den. „De formule die we hanteren, is ijzersterk. Niet alleen ervaren rotten komen in Tholen spelen, we bieden ook ruimte voor jong talent. De drempel moet laag blij ven. Zo hebben we een keer een bandje gehad dat bestond uit gas ten van 10 en 11 jaar. Geweldig om naar te luisteren." De losse aanpak zorgt regelmatig voor mooie combinaties tussen er varing en talent. „Mannen als Kees Schipper of Robert Smith zorgen altijd voor de juiste sfeer. Schipper is daarnaast ontzettend goed in het begeleiden van jonge muzikan ten." De jamsessies hebben in de afgelo Jos Rijnkels voor zijn café in Tholen-Stad. pen tien jaar een vast publiek ge kregen. „Je ziet trouwe smoelen op zo'n zondagmiddag." Tien jaar jamsessies betekent zeker zeventig optredens. „Moeilijk om dan hoogtepunten te kiezen. Een paar wil ik er wel noemen. Zoals de sessie van Rudy de Queljoe, af gelopen mei. Dat stond als een huis. Wat ook grote indruk maak te, was de muziek van Silvia da Costa, een Portugese die als eerbe toon aan een overleden vriend en vaste bezoeker van de jamsessies, prachtige fado vertolkte. Toen kon je hier een speld horen vallen." Het seizoen van de sessies loopt vanaf oktober tot en met mei. „In de zomer kun je moeilijk met de deuren dicht muziek maken. We hebben nu eenmaal te maken met regels op het gebied van geluidsoverlast." Het feit dat er altijd op zondag wordt gespeeld, is volgens de 6i-ja foto Chris van Klinken rige Rijnkels nooit een probleem geweest op Tholen. „We hebben weieens het idee dat we in de ga ten worden gehouden, maar meer ook niet." De Tholenaar wil nog drie jaar sessies organiseren. „Dan ben ik 65 jaar en vind ik het welle tjes. Er loopt genoeg talent rond dat het kan overnemen." De volgende jamsessie in café The Six ties is zondag 13 december. Te gast is dan Kees Schipper. GOES - Voor de te koop staande Westerkerk in.Goes zijn 'serieuze kandidaten'. Dat zegt Jeroen Vis servan makelaar Sinke Komejan. Hij wil nog geen namen noemen, maar de interesse komt volgens hem vooral uit de ontwikkelings- hoek. Geruchten dat er belangstel ling zou zijn vanuit kerkelijke kring, zijn Visser niet bekend. Het monumentale gebouw aan de Westsingel staat al weer enige tijd (sinds juni) te koop, nadat een eer der plan om er zorgappartemen- ten voor cliënten van Stichting Zuidwester in te bouwen op niets Uitliep. De kerk is nu eigendom van Burgland Projectontwikkeling in Stolwijk. Volgens Visser van Sin ke Komejan is het een 'uitdaging' om er èen geschikte bestemming voor te vinden. „Omdat het een monument is, kun je er niet zo maar alles mee doen. Zaterdag 14 en zondag 15 november 2009 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Custaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Zaterdag, zondag alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zondagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Zierikzee 0653671600, Westhoek 0653674446, Duiveland 0622331441. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdie ren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat f 7 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. door Frank van Cooten GENT - Er gloort hoop voor Zeeuw en die over de grens willen wer ken. De huidige bureaucratie en com plexe regelgeving kan voor een groot deel worden omzeild door middel van detacheringsconstruc ties voor grensarbeiders. Zij treden dan in dienst bij bijvoorbeeld een uitkeringsinstantie of op te richten detacheringsbedrijf (die een rol krijgt als pseudo-werkgever) en worden vervolgens gedetacheerd naar het bedrijf over de grens. Voordeel is dat er voor de betrok kene niets verandert met betrek king tot fiscaliteit, pensioenop bouw en zorgverzekering. Die blij ven immers in eigen land. Voor mensen die werkloos zijn of in ei gen land onvoldoende mogelijkhe den zien voor carrièrestappen kan deze constructie soelaas bieden. De detacheringsconstructie is op genomen in de 'Verklaring Gent' die is vastgesteld tijdens de jaarcon ferentie van de 'Werkgemeen schap van Europese Grensgebie den'. Bedenker van dit alles is de Zeeuwse gedeputeerde Marten Wiersma. „De grote zaken in het kader van de Europese eenwor ding zijn al geregeld. Zoals één munt en één markt. Toch zijn er nog steeds grote obstakels om over de grens te werken. Het is een ad ministratief drama. Voor over heidspersoneel is het al mogelijk via een detacheringsovereenkomst over de grens te werken. In mijn ogen moet dat ook kunnen gelden voor de metselaar en caissière", zegt Wiersma. „Door de krimp van de bevolking is in een grensre gio als Zeeuws-Vlaanderen de eco nomische basis van de industrie in gevaar. De beroepsbevolking loopt terug. Daarom is een grensover schrijdende arbeidsmarkt hard no dig." Volgens Wiersma heeft zo wel de Nederlandse als de Vlaam se overheid toegezegd de mogelijk heid van detacheringsovereenkom sten te onderzoeken. axel - Wie de ambitie heeft ooit verkeersvlieger te worden, kan voortaan in Axel beginnen met zweefvliegtraining. De European Pilot Selection Training (EPST) biedt landelijk tachtig jongeren in de leeftijd van 14 tot en met 19 jaar de kans een heel jaar te zweefvlie gen voor minder dan de helft van de prijs. De Eerste Zeeuws-Vlaam- se Aero Club (EZAC) uit Axel doet aan de actie mee. De verwachting is de EZAC vijf tot zes plaatsen krijgt toegewezen. Onderzoek toont aan dat zweef- vliegervaring de kans op toelating tot en succesvolle afronding van de opleiding tot verkeersvlieger sterk vergroot. Het doel van de EPST is om jongeren te interesse ren voor het vliegen. maandag van 13 tot 18 uur. dinsdag t/m vnjdag van 9 tot 18 uur (vrijdag 13 november tot 20.00 uur) zaterdag van 9 tot 17 uur kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59