321 sport Van der Veen laat zich gelden Davidenko naar finale ATP Tour Klose in quarantaine VOETBALCLUB AXEL Keeper gaat met zijn ploeg voor titel in vierde klasse ïwm? vrijdag 13 november 2009 Welke? Terneuzense Boys-WGZ. Wanneer? Morgen, aanvang 14.30 uur. Waar? Zuidersportpark in Terneuzen. Waarom? Terneuzense Boys begon het sei zoen met een gelijkspel tegen Din- teloord (1-1), maar slikte daarna ze ven nederlagen op rij. Zes in de competitie, plus een pijnlijke in de districtsbeker tegen Zaamslag. De afgelopen twee weken heeft het elf tal van Karl Vergouwen echter la ten zien dat het wel degelijk kan winnen. In Schelluinen wonnen de Zeeuws-Vlamingen met 1-4, vo rige week werd op eigen veld Nieuw-Lekkerland met dezelfde cijfers verslagen. Vandaag speelt Terneuzense Boys opnieuw thuis en is WGZ de tegenstander. De formatie uit Zwijndrecht staat op de zevende plek, met vier punten meer dan Terneuzense Boys. Hoe gek het na de bijzonder slechte competitiestart ook klinkt: als de Terneuzenaren wéér winnen, komt het linkerrijtje in zicht. Blikvangers? In de duels met Schelluinen en Nieuw-Lekkerland waren dat er de afgelopen weken twee. Ruud Hoo- gesteger en Gokhan Ersahin leken eerder dit seizoen met een plaats op de bank of in het tweede elftal genoegen te moeten nemen. In Schelluinen hadden ze echter een basisplaats en verzorgden ze sa men de productie. Hoogesteger scoorde twee keer voor rust, Ersa hin deed in de tweede helft pre cies hetzelfde. Afgelopen zaterdag maakte Hoogesteger opnieuw de openingstreffer. Een echte spits heeft Terneuzense Boys niet, maar nu dus-wel aanvallend ingestelde middenvelders die het net weten te vinden. MUNCHEN - Duits international Mi- roslav Klose zit met zijn familie in quarantaine. De tweeling van de Bayern München-speler is besmet met de Mexicaanse griep. Het is onzeker of' de aanvaller woensdag voor zijn land kan aan treden in het oefenduel met Ivoor kust. De voor zaterdag geplande wedstrijd tegen Chili gaat niet door wegens de tragische dood van de Duitse keeper Enke. Axel-keeper Tonny van der Veen is in het dagelijks leven duiker. foto Mark Neeiemans door Jack Begijn SLUISKIL - De dinsdagtraining heeft hij deze week noodgedwon gen laten lopen. Tonny van der Veen, doelman bij zondagvierdek lasser Axel, heeft als ZZP-er een duikklus te klaren in Rotterdam. Als zelfstandige zonder personeel runt hij Van der Veen Diving en maakt deze periode lange dagen. Om vijf uur 's ochtends zit hij in de auto op weg naar de Maasstad. Rond de klok van acht uur is hij weer thuis in Sluiskil. „Momenteel doe ik een inshore (binnenwater) klus en werk ik tot het donker wordt." Al tien jaar lang is de goalie van Axel duiker van beroep. De laatste drie jaar als zelfstandige. „Ik heb een spannende baan. Elke dag is anders. Lassen, branden, inspec ties uitvoeren. Het is heel divers. Normaal is het goed te combine ren met het voetballen. Alleen wanneer ik in de offshore zit op booreilanden en boorplatforms ben ik langer van huis." De 29-jarige Van der Veen heeft twee keeperstrainers tot zijn be schikking: Tonnie Gommers, oud-doelman van Axel, en zijn broer Frans, die 42 jaar is en voor Sluiskil' en Terneuzen uitkwam. „Dat is een luxe en daar ben ik Axel dankbaar voor. Beiden kwa men halverwege de vorige compe titie bij de club. We hebben moe ten praten om die jongens ook dit jaar bij de ploeg te houden. Geluk kig gaf Axel toestemming om met twee keeperstrainers verder te gaan. Het bestuur moet gezien heb ben dat ik door hun komst beter in mijn vel zit." Tonnie Gommers doet de dinsdag trainingen. Frans van der Veen staat de vrijdagen en eventueel za terdagen op het veld om de sluit post af te knijpen. „Tonnie en Frans zijn twee totaal verschillen de trainers. Tonnie traint op tech niek. Alles wat hij doet, is door dacht. Bij Frans draait het om pure kracht. Hij doet meer op zijn ge voel. Ze vullen elkaar goed aan en maken mij als keeper compleet." Frans van der Veen was vroeger het voorbeeld voor zijn broertje. „Ik keek altijd tegen hem op. Tij dens zijn wedstrijden ging ik ach ter zijn doel staan. Nu traint hij me. Dat is wel heel speciaal. Qua stijl lijken we als twee druppels water op elkaar. Frans liet zich al tijd gelden. Dat heb ik van hem overgenomen. Toen ik naar hem ging kijken, dacht ik dat dat zo hoorde. Wij zijn krachtmensen, geen atleten. Ik voel me er prettig bij als ik kan roepen en schreeu wen. Er moet iemand in het doel staan. Je moet je laten gelden." Maar het roepen en tieren valt niet altijd en bij iedereen in goede aarde. „Door het bestuur ben ik wel eens op het matje geroepen, omdat ik iets geschreeuwd had dat niet door de beugel kon. De spe lers kennen me ondertussen en weten dat ik roep om iedereen scherp te zetten." Maar ook de uitrusting moet als voorbereiding perfect zijn: de sok ken wit, de schoenen gepoetst en het shirt gestreken. „In zo'n uitrus ting zit ik lekker in mijn vel." Als ondernemer is Tonny van der Veen shirtsponsor. „Ja, van de in loopshirts. Die waren te klein en afgewassen. In de voorbereiding bood ik aan die te schenken. Het is grappig spelers te zien in shirtjes met jouw naam er op. Iedereen reageert positief. Sokken en broek jes raken wel eens kwijt. Inloop- shirts nooit. Daar wordt goed op gepast." Na de slechte ouverture te gen Luctor (3-1-verlies) loopt het bij koploper Axel (21 punten uit 8 wedstrijden) meer dan voortreffe lijk. In zes van de acht duels werd de 'nul' gehouden. Het doelsaldo is veelzeggend: 26 voor en 4 tegen. „We hebben een goede ploeg. Ook wanneer we met minimaal ver schil voorstaan, blijven we scherp. Een spits gaat het veld in om te scoren. Ik ga onder de lat om geen treffers tegen te krijgen. Ook wan neer ik maar een paar ballen krijg, ben ik geconcentreerd." De eerste periodetitel ligt in het verschiet, maar is in Axel nauwe lijks een issue. „Met deze groep gaan we voor de titel. We hebben een brede selectie en veel kwali teit. Iedereen is zich bewust van het doel om kampioen te worden. Axel kan niet de underdog spe len." Zondag wacht het treffen met Steen, dat door Van der Veen samen met Walcheren tot de con currenten gerekend wordt. „Steen (nummer drie met 18 punten uit 9 wedstrijden) is altijd een moeilijke ploeg. Ik heb er nog nooit makke lijk van gewonnen. Zij proberen te voetballen en zijn aanvallend inge steld. Dat ligt ons wel. Axel is ge vaarlijk in de omschakeling en de counters zijn vlijmscherp. We ge ven bijna niks weg. Ik heb er alle vertrouwen in dat de drie punten in het Axelse bos blijven." PARIJS - De Rus Nikolai Davidenko heeft als zevende tennisser een startbewijs gekregen voor de ATP World Tour Finals, later deze maand in de O2 Arena van Lon den. Davidenko verloor gisteren zeifin de derde ronde van het Mas ters-toernooi in Parijs, maar zag even later zijn concurrent Fernan do Verdasco ook onderuit gaan. Daardoor is de Rus in elk geval ver zekerd van een plek bij de eerste acht op de wereldranglijst. Davidenko moest in Parijs zijn meerdere erkennen in Robin Söderling. De Zweed, die nog in de race is voor het laatste ticket voor de ATP-finale, won in drie sets: 6-3 3-6 6-4. De Kroaat Marin Cilic hielp Davidenko later op de dag een handje door Verdasco te verslaan: 3-6 6-3 6-4. De Rus, de huidige nummer zeven van de we reld, kan zich daarom op gaan ma ken voor het lucratieve evenement in Londen dat van 22 tot en met 29 november wordt gehouden. Roger Federer, Rafael Nadal, No- vak Djokovic, Andy Murray, Juan Martin Del Potro en Andy Rod dick waren al zeker van een optre den in de O2 Arena. Verdasco en Söderling strijden met de Chileen Fernando Gonzalez en de Frans man Io-Wilfried Tsonga nog om het resterende ticket. Titelverdediger in Londen is No- vak Djokovic. De Serviër schreef vorig jaar in Sjanghai de ATP World Tour Finals op zijn naam door Davydenko in de finale met 6-17-5 terug te wijzen. Breskens: 5 keer gelijk Het seizoen van Breskens verloopt vooralsnog niet al te voorspoedig, maar op één onderdeel scoort de zondag-vierdeklasser hoog. Samen met De Meeuwen is Breskens de club met de meeste gelijke spelen in het f Zeeuwse voetbal. Breskens De Meeuwen Dauwendaele WHS Rillandia Vlissingen Terneuzen HW'24 IZeelandia M |G roede 'Kwadendamme xAhr'.Y 4A zon 3Azat 2E zat 3B zat 3Azat 1C zon 2Ezon 3Azon 4B zon 5A zon 5B zon Donja Odijk bron Rudy Boogert foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52