4i innen land prik is groot' Rechercheteam jaagt Animo op bendes in grensregio ygor COITiprOITIIS 0V6f Zwaar ongeval treft makers Darwinserie i KAMERDEBAT Alleen coalitiepartijen doen watei peter van straaten Van Mierlo en Palmen geven elkaar ja-woord Politieagent verliest Drugsprijs voor vertrouwelijk dossier oud-premier Van Agt Politieauto's worden uitgerust met camerabollen op hun dak vrijdag 13 november 2009 De Tweede Kamer telde gis teren 113 leden die vóór een AOW-leeftijd van 67 jaar zijn. Maar onder die voor standers bleven de menin gen flink verdeeld. door Laurens Kok en Lianne Sleutjes In totaal 113 zetels vóór en 37 tegen: appeltje-eitje? Niet bij de verhoging van de AOW- leeftijd naar 67, bleek gisteren in de Tweede Kamer. De voorstan ders (CDA, PvdA, CU, SGP, WD, D66 en Groenlinks) kwamen er niet samen uit. Met uitzondering van de coalitiepartijen hield elke fractie in het debat vast aan zijn ei gen plan. Het kabinetsplan gaat zo gewoon door: in twee stappen gaat de leeftijd naar 67, mensen bo ven de 55 worden ontzien en wie toch op zijn 65ste wil stoppen, moet 42 jaar hebben gewerkt en le vert AOW in. Mensen met een zwaar beroep maken na dertig jaar arbeid aanspraak op een lichtere functie. D66-leider Alexander Pechtold probeerde nog wel even om geza menlijk tot een minder complex voorstel te komen. Maar prompt trok ook hij zich terug in zijn ei- SITTARD - Een nieuw politieteam gaat in het grensgebied tussen Ne derland en België jacht maken op rondtrekkende bendes. Aan dé Belgische kant gaat de poli tie ook meer werk maken van de aanpak van grenscriminaliteit, maar bij de Belgen gebeurt dat door binnen de bestaande politie dienst voor onderzoeken meer tijd vrij te maken. Het nieuwe team aan Nederlandse kant is onderdeel van de Bovenregionale Recherche Zuid Nederland (BRZN). Volgens BRZN-chef Henrie Jozee wil de politie nu een vuist maken naar Een politieagent in Leeuwarden heeft een dossier verloren met ver trouwelijke informatie over de voetbalwedstrijd Cambuur-Excel- sior. In de map zitten gegevens over per sonen die een stadionverbod heb ben. Ook zitten er geheime draai boeken voor calamiteiten en tele foonnummers van agenten in. ENSCHEDE - Vijf politiekorpsen ex perimenteren met camera's op het dak van surveillancewagens. De ca- merabollen kunnen 360 graden draaien. Dat heeft een woordvoer der van het Nederlands Politie In stituut bevestigd. De camera's op de auto's staan per manent aan. De beelden worden na zeven dagen vernietigd als de politie ze niet hoeft te gebruiken criminelen die steeds vaker van de verschillen in wetgeving en opspo ring tussen beide landen gebruik maken om uit handen van politie en justitie Blijven. Het nieuwe team gaat met vijftien recher cheurs aan de slag in Limburg, Noord-Brabant en Zeeland. Bel gische opsporingsdiensten klagen soms dat ze lang moeten wachten eer vanuit Nederland rechtshulp verzoeken worden beantwoord. In overleg met justitie in beide lan den wordt bekeken of verdachten uiteindelijk in België of in Neder land voor de rechter komen. Het Hasjmuseum in Amsterdam reikt maandag 23 november voor de zesde keer de zogeheten Canna bis Cultuurprijs uit. De onderschei ding gaat dan naar oud-premier Dries van Agt (CDA), vanwege 'zijn sleutelrol bij de totstandkoming van het gedoogbeleid in de jaren zeventig', aldus het Hasj.museum. Van Agt komt de prijs zelf ophalen. voor strafrechtelijk onderzoek. De politie onderzoekt met de proef of de camera's het gevoel van veilig heid van agenten vergroten. Ook verijdelen de camera's, die duide lijk opvallen, mogelijk geweld te gen agenten en hulpverleners. De korpsen Hollands-Midden, Twente, Rotterdam-Rijnmond, Haaglanden en Groningen doen aan de proef mee. Veel ziekenhuizen zijn gisteren begonnen met het inenten van personeel. Volgens de ver eniging van ziekenhuizen is de bereidheid groot. Belangenvereniging BOinK wil dat ook personeel van kinder opvang prik krijgt. UTRECHT - De bereidheid van per soneel van ziekenhuizen om zich te laten inenten tegen de Mexi caanse griep is groot. Dat beweert de vereniging van ziekenhuizen NVZ. Verscheidene ziekenhuizen zijn gisteren begonnen met het in enten. Uitschieter van een ziekenhuis waar het personeel zich massaal liet inenten, is Bernhoven in Oss en Veghel. Daar zou minstens tach tig procent van het personeel zich gisteren hebben laten inenten. „Dat zijn ongeveer achthonderd tot negenhonderd mensen", aldus de NVZ-woordvoerder. „De be langstelling voor de seizoensgriep prik is lang niet zo groot." BOinK, de Belangenvereniging van Ouders in de Kinderopvang en peuterspeelzalen, zei het gisteren 'een vreemde afweging' te vinden dat personeel werkzaam in de kin deropvang niet hoeft te worden in geënt. Gjalt Jellesma, BOinK- woordvoer der: „We begrijpen het niet zo goed. Een pedagogisch medewerk ster »heeft doorgaans acht baby's onder haar hoede. De medewer kers knuffelen die baby's, verscho nen ze. Regelmatig bezoeken zwan gere moeders de opvang." Volgens Jellesma vervalt daarmee het argument van het ministerie van Volksgezondheid dat het risi co van besmetting klein is omdat huisgenoten van baby's worden ge vaccineerd. „Laten we onze mede werkers alsnog inenten", zei Jelles ma AMSTERDAM - Toen vrienden van D66-nestor Hans van Mierlo en schrijfster Connie Palmen een uit nodiging kregen voor een feestje op 11 november, hadden ze een ver moeden. Helemaal toen om een bij drage werd gevraagd voor 'een blij vend geschenk'. Eergisteren trouwden Van Mierlo en Palmen in de Rode Hoed aan de Keizersgracht. Elf maanden en elf jaar nadat ze een stel waren gewor den. De bruidegom (78) en de bruid (53) hadden bewust weinig ruchtbaarheid aan hun huwelijk ge geven. Connie Palmen is de derde partner van Van Mierlo. Palmen had een relatie met de in 1995 over leden journalist Ischa Meijer. DEN HAAG - Bij een ernstig auto-on geluk in Argentinië zijn woensdag avond vier personen van het VPRO-programma Beagle, in het kielzog van Darwin, betrokken ge raakt. Een van hen, de 51-jarige Pe tra Niegeman, is daarbij overleden. Zij was op bezoek bij haar partner, geluidsman Charles Kersten, die zelf niet bij de aanrijding betrok ken was. Scheepsarts Charles Boissevain en historica Jane Cameron liggen in kritieke toestand in een zieken huis in Trelew in Patagonië. Ra dioverslaggever Marten Minkema is met lichte verwondingen in het hospitaal opgenomen. Hij mag het ziekenhuis waarschijnlijk over en kele dagen verlaten. De auto waar in het viertal zat kwam in botsing met een vrachtwagen op 60 kilo meter afstand van Puerto Madryn, de havenstad waar de clipper van het goed bekeken televisieprogram ma sinds enkele dagen ligt. In de historische reeks wordt de reis van Darwin met wetenschappers, kun stenaars en nazaten met een zeil schip overgedaan. De scheepsarts had net een collega vervangen. De historica, afkomstig van de Fal- klandeilanden, zou meewerken aan een aflevering over Indianen uit Vuurland. Beiden waren pas onlangs aan boord gegaan. Presen tator Lex Runderkamp was op het schip achtergebleven. Bij de VPRO was gisteren nog niet duidelijk of de autorit een uitstapje of een re portage voor het programma be trof. De VPRO heeft gistermiddag beslo ten de tv-uitzending van aanstaan de zondag te schrappen. De ge plande aflevering over seksuele aantrekkingskracht was bij nader inzien te frivool. mmmttmumBsmmassmm Q www.allesoverdegriep.nl Dlol< VERTlkT Hex GÊA/VOUN om VAM wvj TE HouPEKj" LEEUWARDEN AMSTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4