Hiddink vecht met Rusland voor laatste kans w 301 sport Stroeve start De Bruijn op WK 2010 modellen! Brede steun reddingsactie HFC Haarlem 'Barney' begint tegen Hoenselaar Nieuwe hoofdsponsor schaatsploeg Jac Orie Advocaat neemt oefeninterlands zeer serieus Depressieve Russische arbiter opgenomen 13 14 november MECHIELSEN vrijdag 13 november 2009 &333S3> SS8888SS8BBS6Be8BU 8 'M W8»BB8SMBai aaaamMaaaffifMmITiTWH^—TS' BBBK8SS&SS mm&Oms. y ssgÉSS &SSS3 0K8SS32S3BS3 Loting Europese WK-kwalificatie De acht overgebleven landen in de Europese WK-kwalificatiereeks weten welke horde ze moeten nemen om zich alsnog te plaatsen voor de eindronde volgend jaar in Zuid-Afrika. De loting leverde deze koppels op: Ierland - Frankrijk Portugal - Bosnië Herzegovina' Criekenland-Oekraïne Rusland-Slovenië Guus Hiddink speelt met Rusland tegen Slovenië De landen strijden in een uit- en thuiswedstrijd om de vier resterende startbewijzen. De speeldata zijn 14 en 18 november. De winnaar is degene die na twee duels het beste doelsaldo heeft. Bij een gelijke score geven het aantal uitdoelpunten de doorslag. Als ook dat geen winnaar oplevert, wordt er na de terugwedstrijd verlengd en volgt er eventueel nog een strafschoppenserie. De eerstgenoemde landen in bovenstaand schema beginnen met een thuisduel. Portugal-Bosnië-Herzegovina In Lissabon zal de naam van Cristi- ano Ronaldo ook morgenavond weer veelvuldig klinken, alleen niet vanwege een oogstrelende ac tie. De steraanvaller is te gebles seerd om te spelen en dus moet Portugal het zonder haar talisman stellen. De afwezigheid van Ronal do zal voelbaar zijn, omdat Portu gal met Ronaldo van een ander ka liber is dan zonder hem. Met on der anderen Joao Moutinho, Liedson, Simao en Hugo Almeida blijft er in aanvallend opzicht ge noeg kwaliteit over. De Portugese ploeg is favoriet, maar staat wel voor een zware opdracht. Bosnië-Herzegovina heeft een bij zonder interessant elftal, met Zvje- zdan Misimovic als een prachtige dirigent en Edin Dzeko, zijn ploeg- ssï - r™ asem mumasem m misesm miimmmmm smsss e «smmzsesBim s wmtm door Barry van der Hooft den haag - Het WK voetbal in Zuid-Afrika begint over ruim twee honderd dagen in Johannesburg. De laatste negen tickets worden de komende week in playoffwedstrij- den verdeeld. In Europa maken acht landen - waaronder Frank rijk, Rusland en Portugal - via een barrage nog kans op vier plaatsen op de eindronde van het WK. Rusland-Slovenië Guus Hiddink wil op 4 december tijdens de loting voor het WK graag in de buurt van Bert van Marwijk en Pim Verbeek (bonds coach Australië) zitten. Waar zijn twee collega's in juni al zeker wa ren van de reis naar Zuid-Afrika, komt het voor Hiddink en Rus land op de laatste kans aan. In het Luzhniki stadion in Moskou spe len de Russen morgen opnieuw op kunstgras. Dat hoeft echter geen voordeel te zijn, zoals Duits land vorige maand bewees toen het met 0-1 won in de Russische hoofdstad. Op voorhand lijken de Russen wel de beste papieren te hebben. Met Andrei Arsjavin heeft het een spe ler in huis die het verschil kan ma ken. In de selectie van Slovenië zit ten geen voetballers die bij Europe se topclubs onder contract staan. In de selectie zijn twee spelers uit de eredivisie geselecteerd: Dalibor Stevanovic (Vitesse) en Aleksan- der Seliga (Sparta). haarlem - Diverse prominenten uit de voetbalwereld hebben zich aangesloten bij de stichting Hart voor Haarlem, die gaat proberen de noodlijdende club uit de Jupi- ler League te redden van de onder gang. De stichting coördineert de wervingsacties die het voortbe staan van de Noord-Hollandse voetbalclub moeten garanderen. Haarlem bracht gisteren dè namen van diverse oud-voetballers en oud-trainers naar buiten die zich hebben aangesloten bij Hart voor Haarlem. Martin Haar, Arthur Nu- man, Gerard van der Lem, Piet Keur, Barry van Galen, Gregory van der Wiel en Ruud Gullit ho pen hun voormalige werkgever van dienst te kunnen zijn. Haarlem verkeert op de rand van een faillissement. De club heeft voor 1 december drie ton nodig om te kunnen overleven. door Frits Bakker lausanne - Het dagelijks leven is als een zonnetje voor Jean Paul de Bruijn, op het WK driebanden in Lausanne hingen gisteren zwarte wolken boven het biljart. De Hul stenaar had een zeer zwakke start van het toernooi, hoewel er toch een zege uitrolde tegen de Vietna mees An Toan Nguyen (3-2). Het beste had hij voor het laatst be waard. De laatste carambole was van grote klasse, de wedstrijd zelf van een bedenkelijk niveau. Het excuus dat de Zeeuw na af loop aanvoerde, klonk nogal zwak jes. „Ik had last van springende bal len", klaagde hij tussen de sets door. En met de handen haast wanhopig omhoog maakte hij in de partij voortdurend de indruk dat het ongeluk hem achtervolgde. Het besef van een slechte partij kwam later. „Ik ben blij dat het toch nog goed afliep", zei hij na een kus van zijn vriendin Anita, die zijn leven na vorig jaar zo heeft veranderd. De Bruijn heeft een gevoelige scheiding achter de rug, is op de ranglijst geduikeld tot ver onder de top twaalf) maar is vast van plan om terug te vechten. „Ik heb weer moeten wennen aan geluk", vertelde hij. „Er is veel ge beurd in mijn leven, ik heb mijn scheiding moeten verwerken en heb een nieuwe liefde gevonden. We genieten intens van elkaar. Het zijn soms heel gewone din gen, lekker samen op de bank, wandelen in de natuur, of heerlijk op vakantie. Ik heb in de zomer geen keu aangeraakt. We zijn naar Bretagne geweest, naar Zwitser land en naar Cannes. Toen ik weer thuis was en voor het eerst weer aan het biljart stond, voelde het al lemaal heel anders aan." Het tekende zich af in de competi tie voor de eredivisie, maar nog niet op het WK in Lausanne. Daar straalde De Bruijn gisteren in zijn WOLVERHAMPTON Raymond van Barneveld begint morgen tegen landgenote Francis Hoenselaar aan het Grand Slam of Darts in de Engelse plaats Wolver hampton. De Rotterdamse winnares van de Lakeside kreeg als wereldkampioe ne een uitnodiging voor dit lucra tieve PDC-toernooi. De 32 deelne mers mogen 400.000 pond (445.000 euro) verdelen. De titel le vert een ton op. De andere Neder landse deelnemers zijn Co Stompé en Vincent van der Voort. Felix Binicewicz Graphic News genoot bij Wolfsburg, als koele af maker. Bosnië-Herzegovina scoor de in de tien kwalificatieduels 25 keer en was daarmee de produc tiefste van de acht Europese lan den die nu nog in beeld zijn voor een WK-ticket. Griekenland-Oekraïne Bij dit duel is het moeilijk een favo riet aan te wijzen. De Grieken im poneerden in 2004 met het win eerste optreden tegen een onbe kende Vietnamees niet uit wat hij van het toernooi verwacht. De sombere blik, na weer een misser, richtte zich vaak op zijn vriendin in de tribunes. Het onbegrip over de loop van de ballen maakte hem nog onzekerder. Het werd uiteinde lijk, na een vijfsetter, de langste partij tot dan toe. De Bruijn en Nguyen mochten pas na ruim vier uur spelen de keu uit elkaar schroe ven, met voor een WK bedroe vend lage moyennes van 0.784 voor de Nederlander en 0.709 voor de Vietnamees. Het winnende punt van de Zeeuw kwam ais een verlossing. Meerten Dallinga, voorzitter van Sluiskil en volgend jaar organisator van het WK, verzuchtte vanaf de tribunes: „We zijn slecht bezig met biljar ten, met deze ellenlange partijen jagen we de toeschouwers weg in plaats van dat er meer komen kij ken." HEERENVEEN De schaatsploeg van coach Jac Orie heeft gisteren het financieel deta- cheringsbedrijf Control gepresen teerd als nieuwe hoofdsponsor. De equipe, die een maand geleden DSB Bank van Dirk Scheringa als geldschieter verloor, meldde daar naast dat het bedrijf Mats als co-sponsor zal fungeren. Control heeft de intentie uitgespro ken om de ploeg voor meerdere ja ren te ondersteunen. Mats blijft in elk geval tot het einde van het sei zoen als geldschieter verbonden. nen van de Europese titel, maar hebben sindsdien weinig vooruit gang meer geboekt. Met Theofanis Gekas, spits van Bayer Leverkusen, herbergt het team wel de topsco rer van de Europese kwalificatie- reeks. Hij scoorde tien keer. De twee spitsen die morgen aan de overkant van het veld staan haal den dat aantal samen nog niet eens. Andrei Sjevtsjenko maakte er zes, Artem Milevski slechts twee. Ierland-Frankrijk Hoewel Ierland als underdog wordt bestempeld, barst het team van vertrouwen. Gezien de cijfers is dat ook niet vreemd, want de Ie ren bleven tijdens de tien poule duels ongeslagen. Dat kunnen ver der alleen Italië (dat net voor de Ie ren finishte), Nederland, Spanje en Duitsland zeggen. De Franse selectie loopt nog altijd over van kwaliteit, maar Thierry Henry en co kunnen de borst nat maken. In Croke Park, het stadion in het noorden van Dublin dat ruim 82.000 toeschouwers kan her bergen, treft Frankrijk een tot de tanden toe gewapende tegenstan der. Met een bondscoach die in mei zijn zeventigste verjaardag heeft gevierd. Als Giovanni Trappatoni het kunst je flikt met de Ieren, zijn de Itali aanse coaches op het WK goed ver tegenwoordigd. Ook Marcello Lip- pi en Fabio Capello (Engeland) zijn op 4 december aanwezig bij de loting in Kaapstad. diegem - Dick Advocaat heeft giste ren nog maar eens duidelijk ge maakt dat hij een harde hand wil voeren bij de Belgische voetbal ploeg. De Nederlandse bonds coach betitelde de oefenwedstrij den tegen Hongarije en Qatar als de laatste kans voor een aantal spe lers om zich te bewijzen. Advocaat benadrukte in Diegem de komende twee interlands zéér serieus te nemen. „De spelers moe ten niet denken dat dit oefenduels worden", zei de Hagenaar. „Het worden de laatste kansen om te be wijzen dat ze deel willen uitma ken van deze groep. Ik heb de in druk dat bepaalde spelers zich be langrijker wanen dan de groep." De Nederlander wees daarbij na drukkelijk naar Marouane Fellaini. De middenvelder van Everton ver koos onlangs een bezoek aan de tandarts boven een interland. MOSKOU De Russische scheidsrechter Almir Kajoemovis is opgenomen in het ziekenhuis. Dat maakte de Russi sche minister van sport, Vitali Moetko, gisteren bekend. De minis ter verklaarde dat de leidsman maandag van plan was om uit het raam van zijn appartement te sprin gen. Reddingswerkers weerhielden hem hiervan. Kajoemovis herstelt in een psychia trische inrichting van het incident. Dinsdag pleegde de Duitse doel man Robert Enke zelfmoord. SrewwWJ atMVg zifn KV 9X19* Officieel dealer STAR Officieel dealer IJL.. 11.00 -17.00 uur i kamPeercentrum -&tankstation Gildeweg 35, VLISSINGEN, 0118-44 01 00, www.kampeercentrummechielsen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32