zeeland 129 En weer vlogen de pannen eraf Promotie watersport heeft geen aandacht Scholieren geven minister stripalbum WATERSPORT Zeeland en Friesland teleurgesteld in kabinet De Slag om de Schelde vrijdag 13 november 2009 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Bitter weinig komt er terecht van de extra promotie van watersport in het buitenland. Wa tersportprovincies Zeeland en Friesland zijn teleurgesteld in staatssecretaris Frank Heemskerk (PvdA, Economische Zaken) en minister Gerda Verburg (CDA, LNV). Ruim een jaar geleden gooide de Tweede Kamer de zogenoemde toerismebrief van Heemskerk en Verburg in de prullenbak. De 'toe komstvisie' op het toerisme was volgens de Kamer te eenzijdig, er lag te veel nadruk op de Randstad en er was te weinig aandacht voor MIDDELBURG - Groep 8 van basis school De Wilgenhof in Middel burg mag maandag het eerste exemplaar van het stripboek 'Strijd om New York' overhandi gen aan minister Maxime Verha gen van Buitenlandse Zaken. de regio's. Meer aandacht moest er komen voor provincies als Zee land, Friesland en bovenal voor de watersport. Deze zomer stuurden de bewinds lieden een voortgangsrapport naar de Kamer waaruit bleek dat er voortaan meer aandacht komt voor het toerisme in Zeeland en Friesland. Maar de watersport - in het bijzonder de promotie in het buitenland - staat nog steeds niet op het netvlies van Heemskerk en Verburg. Ze schrijven in die btief slechts: „Watersport vormt een be langrijk onderdeel van recreatie en toerisme." Doordat watersport ver snipperd aan bod komt, zijn er ook verschillende (kleine) geldpot- De leerlingen lazen de strip over vier eeuwen Nederlands-Ameri kaanse betrekkingen als eerste, om dat de familie Roosevelt uit Zee land kwam. Het album volgt Hen ry Hudson bij zijn ontdekking van Manhattan. jes. Tot ergernis van Zeeland en Friesland, zo bleek gisteren tijdens een hoorzitting in de Tweede Ka mer. „Belangrijke economische kansen worden gemist", zei de Friese gedeputeerde jannewietske de Vries namens de (water sport) provincies. Ronduit irritant vindt de recreatiesector dat Econo mische Zaken wel geld heeft voor promotie van de watersport, maar dat het ondoordacht wordt inge zet. „De campagne Nederland leeft met water wordt gefinancierd uit een potje waaruit geen toeris tische promotie mag worden be taald", zei Geert Dijks van de His- wa tegen de Kamer. „Ga er creatie ver mee om." De strip is gemaakt door voorma lig Suske 8c Wiske tekenaar Mare Verhaegen en scenarist Jan Kragt. Het Roosevelt Studycentrum werkt ook mee aan de strip. Na maandag is 'Strijd om New York' in de boekhandels verkrijgbaar. Het is 65 jaar geleden dat de bevrij ding van Zeeland werd ingezet met de Slag om de Schelde. De krant blikt tot eind deze maand terug. door Jan van Damme Bevrijding was in het najaar van 1944 een betrekkelijk begrip. Manus Dekker - toen 17 jaar - woonde met zijn ouders en zus op een boerderij aan de Kruisweg tussen Breskens en Hoofdplaat. Tussen 11 en 21 ok tober bivakkeerde hij met in totaal 25 man in de aardappelkelder. On der hen vluchtelingen uit Bres kens, een Duitse en een Poolse de serteur. Meteen na de bevrijding inventariseerden ze de schade. Schuur, bakkeet en wagenhuis had den geen pannen meer. In het wa genhuis lag Duitse munitie opge slagen. „Een wonder dat die niet is ontploft", zegt Dekker. Met zijn allen begonnen ze meteen de ge bouwen waterdicht te maken. Dat ging goed, tot de Canadezen drie zware stukken geschut op het erf plaatsten, waarmee naar Walche ren werd geschoten. „Door de luchtdruk van de salvo's vlogen weer alle pannen van de daken." Op de boerderij werden Neder landse oorlogsvrijwilligers gele gerd. Zij moesten op de Wester- scheldedijk wacht lopen. „Het wa ren onervaren jongens. Ze zaten met een stuk of vijf te kaarten in de bakkeet, waar ook kruitstaven lagen. Eén gooide zijn peuk weg in dat kruit, de vlammen sloegen tus sen de voor de ramen getimmerde planken door. Zware brandwon den, ik hoorde later dat er mensen van die groep overleden zijn." Bij het ploegen in november ge bruikte Dekker voor het aansturen van de paarden een lijn van dertig meter. Voor het geval er nog niet ontplofte projectielen naar boven kwamen. Hij heeft zeker dertig gra naten op zijn schouder naar de weggebracht. Wie ook een verhaal over de bevrijding heeft, kan bellen: 0118 434010. grohe badthermostaatkraan en handdoucheset, douche cabine 90x90 met bak, grohe stortdoucheset met losse handdouche, 2x badmeubel in chateau eiken met kera mische wastafel en spiegels, 2x grohe wastafelkraan, complete sphinx wandclosetcombinatie. Exclusie!tegels. Van €6539 PAKKETPRIJS -30% KORTING MwèS Complete badkamer Bestaande uit; Luxe stoom cabine met massagejets en stortdouche, badmeubel 80cm wit hoogglans met spiegelkast en kolomkast, wastafelkraan, complete sphinx wandcloset combinatie. Exclusief tegels. Van €4947 PAKKETPRIJS Complete badkamer Bestaande uit; Vi "ronde douche cabine met schuifdeuren 90x90 met douchebak, badmeubel 105cm wit inclusief spiegel en verlichting, complete sphinx •wandclosetcombinatie. Exclusief tegels. Van €2810 PAKKETPRIJS «,M\0 eitegels Complete badkamer Bestaande uit; Inloop- douche 120cm, luxe dou chepaneel met massage jets, badmeubel in grey oak met lade's, 2 wasta felkranen en spiegel, ligbad 180x80 met bad thermostaatkraan en handdoucheset, complete sphinx wandclosetcombi natie. Exclusief tegels. Van €5495 PAKKETPRIJS Openingstijden: Ma gesloten ■nmSHMMBHM Gastelseweg 152 4705 RB Roosendaal Tel: 0165 555 502 www.badentegeltrend.nl opstellingen! ■"informeer naar de actie-voorwaarden Di t/m Oo 9.30 t/m 17.30 uur Vr 9.30 tot 21.00 uur Za 9.30 tot 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31