in mijn eigen maquette loop' Ut TUIN 23 EP. Janse koninklijk onderscheiden 'De Piraat' Sinterklaas logeert drie weken in bieb VAN ZEELAND Schroebrug's avonds tijdelijk gestremd K'ontour Theater speelt Oeroeg Vogeltentoonstelling in Larrernerenburg Sinterklaasvoorstelling in Spiegeltheater kS I vrijdag 13 november 2009 - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle men. Die man noemde het waan zinnig." Stress was Etienne vreemd. Zijn broer had de ambtelijke weg van vergunningen al bewandeld, toen hij het project overnam, en verder heeft hij het huis op zijn gemak ge bouwd. Weliswaar met een sche ma in zijn hoofd, maar nooit liet hij zich door iets of iemand opja gen. De achtergrondmuziek, van Classic FM, verraadde dat al. „Ik hoefde me ook niet te laten opja gen: ik werkte alleen. Heerlijk was dat. Alleen de afgelopen maanden ben ik door een paar man gehol- VLISSINGEN - Sinterklaas, de hulp sinterklaas natuurlijk, en al zijn Pieten logeren vanaf morgen drie weken lang in de bibliotheek van Vlissingen. Tijdens de grote optocht, die mor gen plaatsvindt, komt de Sint al vast zijn reiskoffer afgeven en zijn slaap- en werkkamer inspecteren. De sint en zijn Pieten hebben een volle agenda. Naast het inpakken van cadeautjes komen er scholie ren langs en cliënten van Arduin. Maar er is ook vrije inloop voor ie dereen die nieuwsgierig is naar het logeerpartijtje: op alle woensdag en zaterdagmiddagen, tot en met 5 december. Bij de bieb-balie hangt een speciale sintbrievenbus. pen met het stuuk- en schilder werk, om het project een boost te geven en het huis winterklaar te maken. Ook dat werkte fijn." Het scheelt natuurlijk ook dat hij bouwde voor zichzelf. Althans, tot een tijdje terug. Want inmiddels heeft Etienne besloten om er toch niet zelf te gaan wonen. Twee klei ne meisjes, zijn dochters, hebben de toekomst veranderd. „Het past in principe allemaal best, maar we hebben besloten om het niet te doen. Hoewel onze beweegreden direct werd ont kracht toen de buren zeiden: 'ach, MIDDELBURG - P. Janse uit Arnemui- den is gisteravond benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg de koninklijke onder scheiding uit handen van burge meester Schouwenaar in het kerk gebouw van de Gereformeerde Ge meente Middelburg Zuid. Tussen 1969 en 1977 was Janse dia ken en later ouderling van de Gere formeerde Gemeente Middelburg Centrum. Daarna werd hij (vice-) voorzitter en ouderling in Zuid. Als vrijwilliger van de gemeente bezoekt hij al veertig jaar alleen staanden en zieken. Verder was hij 1994 tot 2006 voorzitter van de SGP-kiesvereniging in Arnemui- den, acht jaar secretaris van Cebe- co West- en Zuid-Beveland en 3,5 jaar bestuurslid van de ZLTO. als je zag hoe wij voor de oorlog woonden...' En de oudste ziet die hoogte helemaal zitten; hier past nog eens een grote kerstboom! Maar toch. We hebben een andere keuze genomen." Dus binnenkort verdwijnt de ver trouwde blauwe Nissan pickup uit het straatbeeld van de Oude Stad. Etienne slikt. Het is voor hem niet zomaar een buurtje: vroeger trim de hij er altijd met zijn vader, niet vermoedend dat hij er nog ooit ja renlang zou werken aan zoiets op vallends. En zoiets eigens. Het is natuurlijk niet zomaar een huis. „Het is een ei dat je legt, hoe cli ché dat ook klinkt", zegt Etienne. „De een bouwt een boot, de ander bouwt een huis. Tot een bepaalde hoogte maak ik het af en dan zet ik het te koop. Dat komt vast goed. Het is een ideaal pand voor ie mand die ook praktijk wil hou den. Het zal misschien gek zijn als die iemand erin trekt, maar ik hoop dat ik af en toe eens een bak je koffie mag komen drinken." En zijn broer Eric? „Die zei: het is net of ik in mijn eigen maquette loop. Een mooier compliment had hij me niet kunnen geven." jgs* mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl MIDDELBURG Omdat het tijd is voor een inspec tie van de bovenlagers van de ha meistijlen, de staande kokers, van de Schroebrug in Middelburg, is de brug over het Kanaal door Walche ren volgende week een paar mo menten gestremd voor verkeer. Dat zal zijn maandag 16 november vanaf 21.00 uur tot dinsdag 17 no vember 2009 05.00 uur en dezelfde tijden vanaf dinsdag 17 november tot woensdagochtend. Het verkeer wordt omgeleid via de Stations- brug en de voetgangersbrug. VLISSINGEN In het kader van Nederland Leest voert K'ontour Theater vanavond het toneelstuk Oeroeg op in de bi bliotheek van Vlissingen, 't Spui. Hoofdpersoon in de literaire thea tervoorstelling is de dochter van hoofdpersoon Johan uit de roman Oeroeg van Hella Haasse. Zij is op zoek naar de man die hij was. Het toneelstuk begint om 19.45 uur. Kaarten kosten vijf euro voor mensen die geen lid zijn van de bieb. Zij die dat wel zijn, mogen voor de helft binnen. VLISSINGEN Vereniging De Vogelliefhebbers uit Vlissingen, weliswaar opgericht in i955> houden vanavond en morgen hun allereerste open Walcherse vo geltentoonstelling. Overigens ook voor niet-Walchenaren. De tentoonstelling vindt plaats in het zaaltje bij de speeltuin Lamme- renburg aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen. Vogelliefhebbers kun nen vanavond vanaf 19.00 uur te recht en morgen duurt de tentoon stelling van 10.00 tot 17.00 uur. Er worden ook vogeltjes verkocht. MIDDELBURG Het Spiegeltheater in Middelburg brengt op de zondagen 22 en 29 no vember en zaterdag 5 december de Sinterklaasvoorstelling De Ontdek- piet en de Sintermachine. Het stuk gaat over een machine die de Ont- dekpiet heeft bedacht, dat het boek van Sinterklaas vervangt. De voorstelling, die alle dagen be gint om 15.00 uur, is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. Tekst en re gie zijn van Marcel van As. Kaarten kosten 8,50 euro. Men kan reserveren via Theater Exploitatie Zeeland: 0900-3300033. P. Janse kreeg gisteravond een koninklijk lintje opgespeld door burgemees ter Schouwenaar. foto Lex de Meester De zinken platen op het pand op de hoek van de Gravestraat met de Korenstraat zijn inmiddels vergezeld van een mediterrane gevel. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25