PZCI2I Veere maakt sombere balans op Foto VALCHEREN 22 en 23 25 BEGROTING Magere resultaten grote projecten en bezuinigingen op komst Groen tussen het geel Stressless® Consul nu met gratis* voetenbank Tijdelijk van 1355,- euro voor 999,- euro Brommers bekeurd op Koopmansvoetpad almanak Vrijdag 13 november 2009 Het gekke gebouw aan de Gravestraat in Vlissingen is bijna af Advocaat: politie zit fout in opsporing van hennepkwekerij Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep DOMBURG - Sombere financiële vooruitzichten en grote projecten die te weinig hebben opgeleverd. De gemeenteraad van Veere zag gisteren weinig reden om deze re geerperiode trots af te sluiten. In de laatste begrotingsvergade ring van deze gemeenteraad wer den wel weer over en weer compli menten uitgedeeld. Want ja, er is veel gepresteerd en gerealiseerd van het coalitieprogramma dat CDA, PvdA/GL en SGP/CU in 2005 hadden opgesteld en waar ook oppositiepartij WD zich in kon vinden. Maar de positieve balans die het college had opgemaakt, werd giste ren van flink wat kanttekeningen voorzien. Juist en vooral ook door coalitiegenoten CDA en SGP/CU. De teleurstelling betrof met name de grote projecten: Singelgebied Domburg, toekomstvisie Veere An no, herinrichting dorpskern Zoute- at* nas lande. Hield WD'er Peter Over- meen het er nog op dat ze 'strope rig' zijn verlopen, Karin Wouters (CDA) sprak onomwonden van 'een zeer mager tot nihil resultaat'. 'Een 'teleurgestelde' René de Visser (SGP/CU) keek alvast vooruit: „Daar zal door een volgend college strakker op gestuurd moeten wor den." Verantwoordelijk wethouder Wim van Tatenhove (CDA) ont kende niet dat de resultaten mager zijn, maar weigerde daarvoor de verantwoordelijkheid te nemen. „Uw oordeel staat haaks op de in zet van de ambtenaren en dit colle ge. Dit zijn ingewikkelde projecten met meerdere partners en een lan ge looptijd, die vaak tussentijds ook nog vertraging oplopen. De re sultaten kunnen op de langere ter mijn wél goed zijn." Financieel heeft het college be hoedzaam geopereerd, stelde de raad tevreden vast. Toch staan Veere ingrijpende bezuinigingen te wachten, omdat er in 2012 en 2013 fikse tekorten zullen ont staan. SGP/CU was de enige partij die al meteen wilde snoeien, voor al in subsidies voor instellingen, verenigingen en accommodaties voor welzijn, sport en cultuur. Al le andere partijen en het college wilden daarmee wachten. De ko mende twee jaar is er immers nog een beetje geld over. En dus mag de volgende gemeenteraad na de verkiezingen in maart 2010 beslis sen wie moet inleveren en hoe veel. MIDDELBURG - Over een maandje gaat het ZEP in Middelburg winkels en restaurant La Place) is al langer in bedrijf, maar het project afgerond. Inmiddels is het groen aangeplant tus- officieel open. Een deel van het ZEP (Mini Mundi, een aantal met de opening van onder meer de Voetbal Experience wordt sen de knalgele gebouwen. foto Ruben O reel vraag naar de voorwaarden. Pres. Rooseveltlaan 772 - Vlissingen - T: 0118-416188 - E: info@vanbellewonen.nl OOST-SOUBURG Naar aanleiding van klachten over brommeroverlast op het Koop mansvoetpad in Oost-Souburg heeft het Handhavingsteam van de gemeente Vlissingen daar gister ochtend een 'gerichte controle' uit gevoerd. Daarbij zijn vijf bestuur ders op de bon geslingerd. Brom men is namelijk verboden op het fietspad. De boetes bedragen zestig euro. Het Handhavingsteam gaat de controle de komende tijd herha len. Bromfietsers dienen de route via de Lekstraat te volgen. Tip? redactie@pzc.nl Binnenkort moet de Goesenaar een nieuw paspoort halen, en ook het rij bewijs verloopt over niet al te lange tijd. Een goed moment om weer eens een setje nieuwe pasfoto's te laten maken. Bij de dichtstbijzijnde foto zaak was net een nieuwe werknemer begonnen, die pasfoto's van hem zou nemen. De Goesenaar ging op het hem aangewezen krukje zitten en zorgde dat alles in orde was volgens de zeer strikte eisen voor het pas poort: het hoofd onbedekt, een neu trale blik, de ogen volledig zichtbaar, recht in de camera kijken en de mond gesloten. Zodra alles klopte, drukte de jonge fotograaf af. Hij stond er goed op, alleen was de foto een beetje donker. De winkeleige naar werd er voor de zekerheid even bijgeroepen. Die had het euvel al snel gevonden: het licht in het foto hoekje stond niet aan. Hij haastte zich te verontschuldigen voor zijn nieuwe werknemer: „Hij maakt nog maar pas foto's."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23