Vlissingen dicht bij cruisehaven Elf mensen ziek na foute 'griepprik' O foto Willem Mieras PZC Morgen: T\ de Sii Sintkrant Vandaag in de Bijlage Auto: Annie M.G. Schmidt terug op de plek van haar jeugd Oppositie maakt geen WAO-vuist 'In vier Jaar naar één gemeente' verder Toenemende wind 15° Tandartspolis wordt in 2010 fors duurder Panamera winstmaker Porsche BMW is om met hybrides Citroen C3 biedt eigen broeikaseffect VRIJDAG 13 november 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 268 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN CRUISETERMINAL Bouw complex rond aankomst- en vertrekhal Vlissingen levert 350 arbeidsplaatsen op door Marcel Modde VLISSINGEN - De aankomst- en ver trekhal die Zeeland Cruise Ports wil bouwen aan de Vlissingse Bui tenhaven, pal achter het treinsta tion, wordt bijna 50.000 vierkante meter groot en levert 350 nieuwe arbeidsplaatsen op. Zeeland Cruise Port (ZCP) en Mondriaan vastgoedontwikkeling willen het eerste deel van het com plex binnen drie jaar in gebruik ne men. Het project vergt een investe ring van 70 miljoen euro. Volgens de iniatiefnemers is de financie ring gegarandeerd door intentie verklaringen van belangstellende huurders voor een ruimte in de ge bouwen en is het wachten nu op toestemming van de provincie, ge meente Vlissingen en havenschap. In het complex zouden onder meer ook detailhandel, horeca, kantoren, een sporthal, kartbaan, fitnesscentiTim en een onderwijs voorziening moeten worden on dergebracht. In hoofdlijnen gaat het om de invulling die het overge nomen Indoor Event Vlissingen eerder in dezelfde omgeving van plan was, maar dan zonder de ski hal. Dat onderdeel is definitief ge schrapt, aldus projectontwikkelaar Arnold Joosten. De cruiseterminal zou jaarlijks zo'n 50.000 passagiers te verwerken krijgen. Het doel is binnen tien jaar minimaal 20 grote schepen naar Vlissingen te halen. Samen met 450 riviercruisers le vert dat Zeeland zo'n 17 miljoen euro op, aldus ZCP-directeur Alex Nelis. De bouw van enkel een aan komst- en vertrekhal is volgens hem niet rendabel. Gedeputeerde Harry van Waveren staat achter het 'terminal-plusconcept' en uit breiding van de bestaande kade. Naar de beoogde invulling wil hij echter eerst nog zorgvuldig kijken. KAPELLE - De buste van Annie M.G. Schmidt op oudere leeftijd is gistermiddag onthuld op het Kerkplein in Kapelle, vlakbij haar ouderlijk huis. Het is gemaakt door beeldend kunstenaar Frank Rosen. Hij maakte het kunstwerk bij Annie thuis, ongeveer een jaar voordat ze - in 1995 - over leed. Aanvankelijk keurde ze het werk af. Rosen: „Het was nog niet af, maar ik had de 'fout' ge maakt het bij haar te laten staan. Ze had het vriendinnen laten zien en belde me de volgende DEN HAAG - Een dag lang debat heeft gisteren de verdeeldheid in de Kamer over de verhoging van de AOW-leeftijd niet verkleind. De oppositie had aangedrongen op een debat met premier Balken ende erbij, maar maakte geen vuist tegen het plan omdat zij ver deeld is. WD, GroenLinks en D66 hebben hun eigen varianten voor een leeftijdsverhoging, SP en PW zijn faliekant tegen. pagina 4/5: compromis over AOW-leeftijd blijft uit LAREN - Elf bewoners van een ver pleeghuis in Laren hebben gister middag insuline in plaats van het vaccin tegen de Mexicaanse griep gekregen. Ze zijn allemaal in het ziekenhuis opgenomen. Hun situa tie was gisteren aan het einde van de middag stabiel. „Ik kan niet ontkennen dat hier sprake is van een grove fout. Dit is echt verschrikkelijk", stelt direc teur Rachel Mak. De elf bewoners maakten deel uit van een grotere groep die gevaccineerd werd. Toen de medicatiefout ontdekt werd, is meteen de ambulance gebeld. De bewoners zijn overgebracht naar Tergooiziekenhuizen in Blaricum. Mak weet niet hoe de fout is ont staan. Door toediening van insuline wordt de bloedsuikerspiegel ver laagd. Dit kan bij mensen die niet aan diabetes lijden, ernstige gevol gen hebben. Mak: „Gelukkig kwam een medewerker er nog tij dens het injecteren achter dat er iets niet goed was. Doordat we er tijdig bij waren, konden we de mensen meteen geneesmiddelen en suiker geven." De bewoners kre gen 0,5 milliliter insuline toege diend. Volgens een woordvoerder van de Diabeteslijn is sprake van een ongelooflijke blunder. „Een diabetespatiënt gebruikt normali ter 8 a 10 eenheden per maaltijd. Hierbij gaat het om 50 eenheden in één keer. Dat is erg veel. Je spuit gezonde mensen dan in een hypo. Bij een ernstige hypo kun je het bewustzijn verliezen." pagina 4: 'animo voor prik is groot' MIDDELBURG - De wethouders Piet Polderman van Vlissingen en Al- bert de Vries van Middelburg vin den dat de komende vier jaar be nut moeten worden voor de vor ming van een gemeente Walche ren. „Dit komt zowel de burger als het bedrijfsleven van Walcheren ten goede." Er mag geen tijd meer verloren gaan aan ingewikkelde theoretische discussies over fusie modellen. Ze stellen een tienpun tenplan voor. „Waar we met z'n allen voor gaan." pagina 15: 'Eén gemeente Walcheren komt er' pagina 22: Veere gruwt van één gemeente Walcheren Website over zelfdoding moet verboden worden reageer op www.pzc.nl reacties: 350 Regie over zeehavens hoort in Den Haag dag dat ze het niets vond. „Ik lijk net Willem III", concludeerde ze. Uiteindelijk heb ik haar ervan weten te overtuigen dat ik het af mocht maken." video op www.pzc.nl 36% l 64% Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnenland: 4 t/m 6; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Eco nomie: 13; Meningen: 15; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 30 t/m 33; Televisie: 34 en 35. Bijlage: Auto. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 1688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1