Hommage aan Bertolt Brecht LIEDRECITAL Zangeres Patricia Beysens treedt op in Sluis agenda Kerstmarkt AGENDA Snuffelmarkt The Ballroom Nick Simon Ernst Bobbie Sinterklaasshow Kahlau en Steineckert staan op het programma als ook Brechts tijdge noten Kastner en Schiffer. Opvallend bij de liederen is de so berheid van de taal waarmee inge wikkelde gebeurtenissen en gevoe lens onder woorden worden ge bracht. Brecht vergrootte zijn on derwerpen uit, vaak satirisch maar ook met veel humor. „Ik ben echt blij met dit optre den", zegt De Melker. „Deze zange res houdt zich naast het Duitse chanson ook bezig met het joodse repertoire. Zij zingt bij de Amster damse groep Klezmokum. Zij toert regelmatig met deze groep of met Klezmic NoiZ door Europa. Zij nam een aantal cd's op en schuwt ook niet het spelen en zin gen van het jazzrepertoire. Een muzikale vrouw die indruk maakt met haar uiteenlopende keuze van liederen." Het programma Der Haifisch zong Beysens in 2006 naar aanleiding van de herdenking van Brechts overlijden in 1956. Zij zocht naar teksten van Duitse dichters die sati rische, politiek getinte teksten schreven en die geraffineerd op muziek waren gezet. De instru mentale begeleiding is meestal aan vullend en ondersteunt nauwelijks de melodielijn. Dit geeft veel inter pretatieruimte aan de vertolkster. Enkele bekende liederen op het programma: Surabaya Johnny, Zu Potsdam unter den Eichen, Der Ele- fant, Die Ballade vom Wasserrad, Geld en Song von der Moldau. De liederen worden in het Duits gebracht, royaal voorzien van Ne derlands commentaar over inhoud en situering. Patricia Beysens, morgen in raadzaal Bel fort, Sluis. Aanvang: 20.00 uur. door Jeanette Vergouwen Al een kwart eeuw ver diept de in Rotterdam geboren Patricia Bey sens zich in het Duitse expressionistische lied van de Ber- lijnse Kabaretts en theaters. De stichting J.H. van Dale uit Sluis vroeg haar en pianist Franck Ver- cruysse om morgenavond het pro gramma Der Haifisch te verzorgen. Met dit liedrecital brengt de veelzij dige zangeres een hommage aan Bertolt Brecht (1898-1956) en tijd genoten. Na het succesvolle optreden van Maarten Koningsberger in februari dit jaar was het voor coördinator Stefanie de Melker van de stich ting een uitdaging om weer een apart en goed recital te organise ren waarin taal, poëzie en muziek een mooie symbiose vormen. „Beysens woont sinds 1974 in Vlaanderen. Zij speelt bastuba en flügelhorn, zingt en schildert. In Antwerpen doceert zij aan het Teirlinck Instituut zang en regie rond het Duitse chanson." In de raadzaal in Sluis worden maandelijks op zondagochtend concerten gehouden. Het recital van Beysens is een extraatje. Zij wordt gezien als de kenner bij uit stek van Brecht, Weill, Eisler en Hollaender. Haar onderzoek naar de periode 1920-1930 in Duitsland en workshops bij Gisela May lever de een repertoire op dat gerijpt en interessant is. In Berlijn kenden Brechts satiri sche en sociaal geëngageerde tek sten veel succes onder alle lagen van de bevolking. Brecht werd in alles geïnspireerd door zijn tijd en zijn directe omgeving. Zijn liede ren over grote onderwerpen als conflict, de ontwikkeling van de mensheid, machtsverhoudingen of menselijke gevoelens blijken tijdloos. Beysens beperkt zich tij dens het optreden niet tot Brecht, ook de ballades uit de DDR van Patricia Beysens, gefotografeerd in Bertolt Brecht-stijl. Meer agendanieuws en complete filmagenda op de website van deze krant. Arnemuiden Voorspeelavond en miniworkshop van muziekvereniging MVA De Arne, 19.30 uur; Krabbendijke Grote vogelshow van de Vogelvrienden Krabbendijke en Omstreken, die 45 jaar bestaat. Er zijn dit keer 400 vogels inge schreven. Dorpshuis de Meiboom, 19.00-22.00 uur Noordwelle Vogelshow van vogelvereniging De Schouwse Zanger, met vele kanariesoor ten maar ook tropische vogels en grote parkieten. Dorpshuis, Smidsweg 9a, Noordwelle, 19:00-22:30 uur. Oostburg Viering 5- jarig bestaan en heropening met om 14.00 uur debat, 15.15 uur op treden van The Opposite, 16.00 uur work shops en activiteiten. Scholierencentrum Time-Out, 13.00-23.30 uur. Zierikzee Kennismaking met nieuwe stadsbeiaar- dier in Nieuwe Kerk. Om 16.00 uur. PODIUM Bergen op Zoom De band Venice uit Californië speelt pop en rock-songs met een flinke scheut country. De Maagd, 20.00 uur Goes 'Hoe overleef ik mijn eerste zoen', musi cal naar het boek van Francine Oomen "(uitverkocht). Theater De Mythe, 20.00 uur *Gezelschap Keesen co brengt de he dendaagse toneelvoorstelling 'Interest' van Rob de Graaf op de planken. Podium 't Beest, 20.30 uur *Johnny slipper Back to the fifties met een live optreden. Heartbreak, 22.00 uur. Heinkenszand De cabaretier Kees Torn speelt Einde Ver haal. De Stenge, 20.00 uur. Middelburg Incanto-concert door het ensemble The lovers of musicke, met Tassilo Erhardt en Sara de Corso, barokviolen, Nika Zlataric, cello Claudio Ribeiro, klavecimbel. Doopsgezinde kerk, 20.00 uur; Het Zeeuws Orkest met gastdirigent Marien van Staalen vertolkt werken van Ibert, Ter Veldhuis en Mahler Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur *Dansen op muziek uit de jaren '80, maar ook op nummers uit de tien jaar daar voor en daarna. Café Schuttershof, 23.00 uur Terneuzen Boudewijn de Groot presenteert 'Wilde Jaren'. Uitverkocht. Scheldetheater 20.00 uur Reductionz, dancefeest met dj's Orp heus, General Forces, Bestien, Royal S, Fatal ine, Junior Waxx, X-ettl, Pieter Leij- ten, Zenzo, Crucial, Hardattack en Alpha Jack S. De Pit, 20.30 uur. Jamsessie Jazz en Funk Muziek maken met een groep vaste musi ci. Versterkers zijn aanwezig. Porgy en Bess, 22.00 uur Vlissingen Theatergroep K'ontour speelt 'Oeroeg', in het kader van Nederland leest. Bibliotheek, 19.45 uur Anuar brengt zijn stand-up comedy show 'Ongeremd'. Arsenaaltheater, 20.15 uur De Zeeuwse Komedie voert 'Nu even wel' van Maria Goos op. Theater Vestzak99, 20.15 uur *De Zeeuwse theatersportgroep AparD speelt een improvisatiewedstrijd tegen het team Fijn Dank u Wel uit Dordrecht. Het publiek bepaalt welke rollen op wel ke locaties gespeeld worden. De Piek, 21.00 uur Zierikzee Herdenkingsavond Wings to Victory. De avond is gevuld met (samen)zang, mu ziek en gedichten ter nagedachtenis aan militairen en burgers die sneuvelden in de Tweede Wereldoorlog. Nieuwe Kerk, 19.30 uur. Tickets nu verkrijgbaar via www.ticketonline.nl 4, 5 6 december Kerstliedjes, sneeuw, gigantische kroonluchters en huizenhoge kerstbomen: het is allemaal aanwezig op de kerstmarkt in Zeelandhallen Goes. Open van 10.00 tot 17.30 uur. Entree: volw. 5,50 65+ 4 kinderen tot 12 jaar gratis. 28 29 november CD's, kleding, schilderijen, meubeltjes en dat ene boek waar je ai jaren naar zocht: kom snuffelen op de Snuffelmarkt en beleef samen urenlang zoekplezier in Goes. Op 28 november open van 9.00 tot 17.00 uur en op 29 november van 10.00 tot 17.00 uur. Entree: volw. 4,50 65+ 3 kinderen tot 12 jaar gratis. 31 december Laat de kurken maar knallen! Oud Nieuw vier je uitbundig in Zeelandhallen Goes met discoclassics uit de 70's, 80's en 90's, house en harddance. De sfeervolle ambiance in combinatie met artiesten als Mental Theo èn Radio 538 DJ Arlo Versluis zorgt voor een spectaculaire jaarwisseling. Mis het niet! 16 januari Nick Simon live on stage in Zeelandhallen Goes. Kijk voor meer info op www.zeelandhailen.nl of bel 0113-221020. vrijdag 13 november 2009 2 december Tijdens het leukste Sinterklaasfeest zingen Ernst Bobbie er vrolijk op los met Ernst Bobbie liedjes, bekende Sinterklaasliedjes en een nieuw lied speciaal voor dé Sint! Er zijn twee shows. De eerste show begint om 13.30 uur en de tweede show om 16.00 uur. Kijk vóór meer informatie op www.ernstbobbie.ni. Zelf een evenement organiseren? Zeelandhallen Zeelandhallen Goes is onderdeel v 1 Libéma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17