buitenland 19 bloeit in Afrika nieuwe dinosaurus 11 k r1 Geleerden ontdekken Sudan sluit in Darfur vluchtelingenkampen justitie te ontkomen Oostelijke Middellandse Zee Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 strikte anti-rookmaatregelen af te houden Westelijke Middellandse Zee cruisewinkel.nl fV "Alle cruisereizen boek je natuurlijk bij cruisewinkel.nl" MSC Cruises MSC Splendida Binnenhut Buitenhut met balkon Yachtclub suite met balkon Vertrek: 20 januari, 11 februari, 5 maart 2010 Dagen: 12 Genua, Katakolon, Heraklion, Ashdod, Alexandrië, Tunis, Napels, Genua va. 1.295,- va. 1.635,- va. 3.189,- donderdag 12 november 2009 johannesburg - Zuid-Afrikaanse wetenschappers hebben een tot op heden onbekende dinosaurus ontdekt. Botten van de dinosauriër zijn op gegraven in de Zuid-Afrikaanse provincie Vrijstaat. De gevonden dinosaurus, die Aardonyx celestae is gedoopt, leefde ongeveer t95 mil joen jaar geleden en was 7 meter lang. „De dinosauriër liep waar schijnlijk op zijn achterpoten, maar kon ook op alle vier poten uit de voeten. Het dier had platte voeten met grote klauwen die zijn gewicht konden dragen"; aldus hoofdonderzoeker Adam Yates. De aardonyx is volgens de onderzoe kers verwant aan de sauropoden. Deze dinosauriërs leefden hon derd miljoen jaar later en konden tot dertig meter lang worden. khartoum - De regering van Su dan wil begin 2010 de eerste vluch telingenkampen in Darfur sluiten. De bewoners moeten óf in nieuwe woningen in de steden gaan wo nen óf terugkeren naar hun dor pen. Dit heeft een met de zaak belaste regeringscommissaris gisteren ge zegd op de radio. In Darfur leven 2,5 miljoen mensen in vluchtelin genkampen. Volgens de VN heeft het bloedige conflict in de West-Sudanese regio sinds 2003 aan zeker 300.000 mensen het le ven gekost. Volgens rebellenbewegingen in Darfur is de ontbinding van de vluchtelingenkampen de opmaat voor nieuwe misdaden tegen de zwarte burgerbevolking. „De men sen worden naar de plaatsen terug gestuurd van waar zij zijn ge vlucht, zodat zij alsnog kunnen worden gedood", aldus een zegs man van de Sudanese Bevrijdings beweging (SLM). De rebellenbewe ging JEM riep de internationale ge meenschap op druk uit te oefenen op Sudan om af te zien van het plan. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebe vel uitgevaardigd tegen president Omar al-Bashir van Sudan wegens oorlogsmisdaden in Darfur. ken overuren. Er kwam een voor stel de verjaringstermijn verder in te korten, een beproefd middel waarmee Berlusconi zich al eerder uit zes processen wist te redden. Al zijn partners zijn het met hem eens, op één na: Gianfranco Fini. De Kamervoorzitter profileert zich als gewetensvol staatsman die po pulist Berlusconi corrigeert. Fini zei ook nu 'nee', omdat behalve de drie processen van de premier ook tienduizenden andere zouden sneuvelen. Een razende Berlusconi heeft urenlang op Fini ingepraat. Uiteindelijk kwam er een compro mis, volgens welke processen niet langer dan zes jaar mogen duren. Moeilijk na te leven, maar tot te vredenheid van Berlusconi, al thans zo leek het. Na enig reken werk bleek toch niet zeker dat de premier het proces kan ontlopen rond zijn Britse advocaat Mills. Die is ook in hoger beroep veroor deeld tot vierenhalf jaar cel omdat hij van Berlusconi vier ton aan nam om te zwijgen over offshore bedrijven en zwart geld. Berlusconi voelt zich verraden. Zijn eigen media (II Giornale) gis teren: 'Fini wil Berlusconi kielha len'. Een minister riep Fini's fascis tische verleden in herinnering en dat hij toch maar door Berlusconi uit de politieke goot was gehaald. Berlusconi houdt vast aan zijn 'eindoplossing', maar het lijkt ze ker dat die gepaard zal gaan met een nacht van de lange messen. Norwegian Cruise Line NCL Jade Binnenhut va. 875,- Buitenhut met balkon va. 1.175,- Penthouse suite met balkon va. 1.875,- Vertrek: april t/m november 2010 Dagen: 8 Barcelona, Monte Carlo, Livorno, Civitavecchia, Napels, Palma de Mallorca, Barcelona Prijzen per persoon inclusief volpension, havengelden, o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen. Gianfranco Fini, de enige die de pre mier probeert te corrigeren, foto EPA Tabaksfabrikanten hebben vrij spel in Afrika. Veel mensen roken, en sterven aan longkanker omdat ze er niet aan behandeld kunnen worden. foto Ben Curtis/AP De nieuwe koers in cruisen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9