Krista Bergsma zet hoog in spon 36 De korfballers van All Ready openen het zaalseizoen zaterdag tegen Oranje Nassau. Ben jij de zuinigste rijder van Nederland? 5 MAAK KANS OP 5 JAAR GRATIS BRANDSTOF 1 €6.995,- €10.495,- €13.995,- ;(S> HYURDHI donderdag 12 november 2009 i-■-s '"'j' g® WBS&& m - r' VT W >- BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie. De Heerenstraat 2 - 3B-SD Hydrozorg 2-6: Erik Niewenhuyse - Philip van der Male 16-30, 47; Bert de Ruiter - Jan Suykerbuyk 10-25, 47; Rob Jacobs - Sjaak de Visser 25-24, 69; Nico Pankow - John Hatz- man 11-20, 59. Vierde divisie. DC Michielsen 2 - De Ge- slootene Boom 2-6: Ruud Oonincx - Jo Boog- aert 23-30, 61; Piet Oosthoek - Johan van der Dussen 25-19, 51; Janus de Grauw - Rien San- drini 18-25, 53; Cees Klijn - Rob Duitemeyer 10-20, 56. Vierde divisie. Team Reynaert - BH Keukens 6-2: Robin Claerhoudt - Cees van Steen 30-20, 57; Rob Claerhoudt - Gerard Kroese 25-22, 48; Bertie van Remortel - Frans Gosens 25-13, 48; Florent Rombaut - Jan Brouwers 18-20, 49. SCHIETINGEN Ravenstein Kloetinge wip 1: 1e hoofdvogel H.Franse (Willem Teil), 2e hoofdvogel J.Kop- mels (Victoria), 1e zijvogel R.Bouwense (st.Se- bastiaan), 2e zijvogel J.v.Steenbergen (Willem Teil), 3e zijvogel Sj.Raas (Victoria), 4e zijvogel M.Joosse (Edele Handboog), 1e kal Sj.Raas (Vic toria), 2e kal Bart Franse (Willem Teil), 3e kal B.Bos (st.Sebastiaan), 4e kal W.v.lersel (Willem Teil). Wip 2: 1e hoofdvogel (J.Kopmels (Victo ria), 2e hoofdvogel H.Franse (Willem Teil), 1e zijvogel E.Maat (Zorgvlied), 2e zijvogel J.v.Steenbergen (Willem Teil), 3e zijvogel M.Boonman (Zeelandia), 4e zijvogel A.Kop- mels (Victoria), 1e kal M.Joosse (Edele Hand boog), 2e kal J.Verbart (Willem Teil), 3e kal J.Harinck (Diana) 4e kal P.Repkes (Victoria). Meeste kleine vogels: M.Boonman (Zeelandia) TENNIS Parijs. Mannen, Masters. Tweede ronde: Djo- kovic (Ser/3) - Monaco (Arg) 6-3 7-5, Del Pot- ro (Arg/5) - Safin (Rus) 6-4 5-7 6-4, Söderling (Zwe/9) - Karlovic (Kro) 6-4 7-6 (6), Clement (Fra) - Haas (Dui/16) 5-7 6-3 7-6 (8). S> WIELRENNEN Niel. Jaarmarktcross. Mannen: 1. Nys (Bel) I.00.05, 2. Albert (Bel), 3. Stybar (Tsj) 0.39,- 4.Simunek (Tsj) 0.48, 5. Aernouts (Bel), 6. Fran- zoi (Ita) 0.58' 8. De Knegt 1.32, 14. Al, 21Van Gils 2.5125. Twan van den Brand 3.03. Vrouwen: 1. Vos (Ned) 38.20, 2. Daphny van den Brand, 3. Compton (VSt) 0.12, 4. Cant (Bel) 0.25, 5. Elemans (Ned) 0.40, 6. De Boer (Ned) 1.57. ZAALKORFBAL door Oscar FomteSmie ZIERIKZEE - Voor All Ready had de start van de zaalcompetitie niet op een beter moment kunnen ko men. Op het veld verliep de ope ning van het seizoen teleurstel lend, waardoor de korfbalploeg halverwege de competitie met twee punten onderaan staat. Met de komst van de zaalcompetitie kunnen de Zierikzeeënaars zater dag een nieuwe start maken. Voor korfbalster Krista Bergsma staat het zaalseizoen daarom in het te ken van vertrouwen opdoen. „Met Dennis Voshart en Yvonne en Marcel Joziasse zijn dit seizoen drie belangrijke spelers vertrok ken", legt Bergsma uit. „Omdat Remy Quist en Jan-Willem van Nieuwenhuijze bij de start van de veldcompetitie nog geblesseerd wa ren, zaten we direct krap. Vanuit het tweede zijn wat nieuwe men sen gekomen, zodat we in het be gin moesten zoeken. Wat het extra lastig maakte, was dat onze vaste coach Jan Voshart tijdens de sei zoensopening ontbrak vanwege va kantie. Als je dan ook nog eens een paar keer met tien punten ver schil verliest, is dat niet goed voor het zelfvertrouwen." De laatste veldwedstrijd tegen Rust Roest merkte de 33-jarige Bergsma dat de ploeg een stap vooruit had gemaakt. Het spel ging beter en All Ready begon meer te scoren. „Met Dennis verlo ren we iemand die ook als hij slecht speelde er nog altijd een stuk of zes inprikte. In de beginfa se van het seizoen hadden we moeite met scoren en nog steeds hebben we niet iemand die er zo maar even zes of meer in een wed strijd maakt. Maar tegen Rust Roest legden we er wel weer tien in en boden we goed partij. Dat komt ook doordat we weer van ons eigen spel uitgingen en ons niet aanpasten." Bergsma is ervan overtuigd dat All Ready in de zaal bovenin gaat mee spelen en durft zelfs het woord kampioenschap in de mond te ne men. „Een titel hoeft niet, maar zou wel leuk zijn. Met dit team moeten we, net als vorig seizoen, in de top drie kunnen meedoen en dan weet je het nooit. Ik ken niet alle teams uit onze klasse, maar het zijn op het veld allemaal tweede klassers en zelfs een derdeklasser. We gaan zoveel mogelijk ons ei gen spel spelen en dan kijken, we wel hoever we komen. Al moet daarvoor wel iedereen fit blijven." Met vier mannen en vijf vrouwen in de eerste selectie, waarin Ma- non Torensma nog zeker tot janua ri door een blessure ontbreekt, is dat laatste een must. Bergsma was twee jaar geleden de laatste versterking van All Ready en pas dit seizoen breekt er met Martijn Peeren sinds lange tijd weer iemand uit de jeugd door. „Zelf kom ik uit Ridderkerk, waar ik twintig jaar bij Bolnes heb ge speeld. Toen ik een paar jaar gele den naar Haamstede verhuisde, vroegen ze meteen- of ik lid wilde worden. Hoewel ik af en toe mee- trainde, heeft dat nog even ge duurd. Ook omdat ik het moest zien te combineren met mijn kin deren en werk." Bergsma is werkzaam als zelfstan dig reisadviseur en is daardoor Hyundai ontwikkelt energiezuinige en milieuvriendelijke auto's zoals de Hyundai i30 Blue met het unieke start/Stopsysteem, Maar hoe zufwg rijd jij eigenlijk? Bewijs het in de Hyundai Blue Challenge. Maak een testrit in de Hyundai i30 Blue en maak kans op 5 jaar lang GRATIS brandstof. Ga langs bij de Hyundai-dealer of kijk op www.hyijndaiblue.nl en doe de Hyundai Blue Challenge' vaak op reis. Zo mist ze in decem ber een wedstrijd omdat ze voor haar werk in Lapland zit en daar naast vertrekt ze wellicht in februa- ri voor een vakantie naar Curasao. „Mijn man werkt ook zelfstandig en daardoor kunnen we in de zo mer nooit weg. Bij Bolnes vonden ze het ook niet zo leuk als je weg moest, maar voor jou konden ze zo vijf anderen optrommelen. Bij All Ready ligt dat anders. Daar denk je wel tien keer na voordat je gaat." „Onderling hebben we daar goede afspraken over gemaakt, zodat er geen scheve gezichten ontstaan. Dat heb je bij een kleine club en het heeft ook zijn charmes. Hier draai je bij wijze van spreken 's ochtends bardienst en speel je 's middags je wedstrijd. Wat dat be treft merk ik nu pas dat ik bij Bol nes altijd ben verwend." Zaterdag opent All Ready de com petitie in de zaal tegen het Vlaar- dingse Oranje Nassau. Een tegen stander die op het veld ook laatste staat, maar dan in de tweede klas se. „Het zal niet makkelijk worden," Hyundai i 10 vanaf: Hyundai i20 vanaf: if Hyundai i30 vanaf: True Gecombineerd brandstofverbruik vólgens ËEC-nomi 1/100 km: 4/3 7,6 km/I: 23,3'13,2 CO, emissie g/km: 115 -18? Matters/ Hyundai bewijst kwaliteit: hyundai 3 jaar garantie multipoint zonder kilometerbeperking garantie BURGH HAAMSTEDE: AUTOBEDRIJF J. LANDEGENT, DE R0TERIJ 22, TEL. 01 1 1 - 658042

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96