Nu al wachtlijst voor De Vliethoeve zeeland 127 Algemene vergaderingen Fundament museum lijkt in te storten 'Niet tornen aan inzet van boa's' Taart voor jarige KNRM JEUGDZORG Korczakschool begint dependance op terrein van de eerste gesloten jeugdinstelling in Zeeland WaterschapjTS"£^ De dijkgraven van waterschap Zeeuws-V|aanderen en waterschap Zeeuwse Eilanden maken bekend dat openbare vergaderingen van de algemene vergaderingen plaatsvinden op dinsdag 24 november 2009 in het waterschapskantoor, Kennedylaan 1 te Terneuzen. De vergaderingen vangen aan om 17.30 uur. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening 2. Aanbeveling nieuwe dijkgraaf waterschap Scheldestromen (een voorstel hiertoe wordt ter vergadering uitgereikt) 3. Rondvraag 4. Sluiting Terneuzen, Middelburg, 9 november 2009 L.A. Mangnus, dijkgraaf waterschap Zeeuws-Vlaanderen W.A. Gosselaar, dijkgraaf waterschap Zeeuwse Eilanden door Lilian Dominicus GOES - Het financiële fundament onder Historisch Museum De Be- velanden in Goes dreigt in te stor ten. Nu Borsele mogelijk afhaakt als mede-financier, volgt Kapelle, zegt wethouder Leo Kosten (SGP, cultuur) van Kapelle. En als kleine gemeente zal Noord-Beveland het financiële gat dat deze twee belang rijke spelers achterlaten niet kun nen opvullen, zegt burgemeester Henny van Kooten. „Dit begint te lijken op het verhaal van de tien kleine negertjes." Goes staat straks dus mogelijk alleen in de financie ring van het museum aan de Zus terstraat. Nu dragen vier gemeen ten op De Bevelanden hun steen tje bij. „Wij zullen ons moeten her beraden", zegt wethouder Rinus Dieleman, die verantwoordelijk wethouder Joost Adriaanse (CU/SGP, museum/cultureel erf goed) wegens ziekte vervangt. Dinsdag werd bekend dat Borsele overweegt zich terug te trekken uit de gemeenschappelijke rege ling voor de financiering van het museum. „Iedereen mag daarvoor kiezen. Ze moeten nog wel een paar jaar betalen, tot de regeling is afgelopen. Maar daarna zullen we moeten kiezen: doen we solidair mee met de rest of kiezen we een eigen weg? Misschien kunnen we het museum onderbrengen bij de Stoomtrein Goes-Borsele", aldus Dieleman. Kapelle zal op een ande re manier het Fruitteeltmuseum moeten financieren, aldus wethou der Kosten. Het museum in Kapel le valt nu ook onder de gemeen schappelijke regeling. „Kapelle be taalt 70 en de rest 30 procent. We moeten afwachten totdat de raad van Borsele besloten heeft." door Claudia Sondervan KORTGENE - Nog voor de opening is er al een wachtlijst voor de nieu we instelling voor gesloten jeugd zorg De Vliethoeve in Kortgene, de eerste in Zeeland. In januari ar riveren 36 Zeeuwse jongeren van twaalf tot twintig jaar in het ver bouwde complex waar jeugdhulp- verlener AZZ voorheen kinderen opving. Jeugdzorginstelling Tender uit West-Brabant plaatst er 26 jon geren in beperkte bewegingsvrij heid. Deze kinderen verbleven tot dan toe in jeugdgevangenissen, bij gebrek aan normale opvangplaat sen, of bij instellingen ver buiten de provincie. Hun aantal groeit mettertijd naar 32. Maar de behoef te aan de gesloten jeugdzorg, die Zeeland tot nu ontbeerde, is gro ter, merkt projectleider Judith Oomen van Tender. Zeeuws jeugd- hulpverlener AZZ plaatst in Kort gene nog eens tien jongeren zon der vrijheidsbeperking. Tender be mant De Vliethoeve met een staf van veertig medewerkers. Er was volgens Oomen grote belangstel ling voor de vacatures. Ook de Kor czakschool kreeg ruim voldoende sollicitanten voor de dependance die de school opent bij De Vliet hoeve. De school, gespecialiseerd in onderwijs aan jongeren met ern stige gedrags-, leer- en opvoedings problemen, gebruikt aanvankelijk een ruimte van De Vliethoeve zelf Op termijn moet er een onderwijs gebouw op het terrein komen. De aanvraag daarvoor is de deur uit, vertelt directeur Ruud Janse. De school zet vijf docenten en drie on derwijsassistenten in. donderdag 12 november 2009 S KM NEELTJE JANS - De vrijwilligers van het KNRM-sta- tion Neeltje Jans werden gisteravond aan het be gin van hun wekelijkse oefenavond verrast door loco-burgemeester Wijnand Renden van de ge meente Schouwen-Duiveland. Vanwege de 185ste verjaardag van de reddingsmaatschappij had Renden gebak meegebracht. Sinds 1824 hebben de KNRM en haar voorgan gers meer dan 81.000 mensen in veiligheid ge bracht. Dat gebeurde bij ruim 38.000 acties. De KNRM, anno 2009 telt elfhonderd vrijwilligers, tien beroepsschippers en zeventig vaartuigen. Die zijn verdeeld over 42 reddingstations langs de kust, het IJsselmeer en de Randmeren. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rob Paardekam KAPELLE - De gemeenteraad van Kapelle wil niet dat de inzet van de boa's met de helft wordt ver minderd. Het college had dat in de begroting wel aangekondigd. De buitengewoon opsporingsamb tenaren lopen sinds ruim een jaar door de Kapelse dorpen en contro leren op zaken als foutparkeerders, overlast door hondenpoep en ge luidsoverlast. Ze hebben de be voegdheid om boetes te geven. Nu zijn de boa's één dag per week actief. Als de begroting wordt uit gevoerd, wordt dat verminderd tot één dag in de twee weken. De ge meenteraad vind dat voorbarig, omdat de boa's eind dit jaar wor den geëvalueerd. Pas daarna zou een keuze moeten worden ge maakt. De meeste fracties lijken de inzet van de boa's op het huidige niveau te willen houden. „Ze heb ben een positieve uitstraling", stel de Ria Rijksen (CU). „Ze doen iets aan de kleine ergernissen." Volgens burgemeester Siebe Kra mer moet niet te veel worden ge zocht achter de passage in de be groting. „We moesten daar iets in zetten", zegt hij. „Maar natuurlijk nemen we pas een besluit over de inzet van de boa's als de evaluatie heeft plaatsgevonden." Waterschap Zeeuwse Eilanden Zeeuws-Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Kennedylaan 1 Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Telefoon 0115 - 641000 Fax 0115 - 641200 info@wszv.nl www.wszv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93