twaalf meer, het is allang twaalf uur' 23 'Jeugd gaat me zeer aan 't hart' Verplaatsing voetbalveld drinken onder de zestien en overmatig alcoholgebruik een halt toe roepen. Antje Monteiro zingt bij jubileum Excelsior WALCHEREN Praten over het lievelingsboek donderdag 12 november 2009 mm Gerard Rabelink zierikzee - Gerard Rabelink, burge meester van Schouwen-Duive- land, is de bestuurlijke trekker van de campagne laat ze niet (verzui pen! „En dat doe ik met liefde en plezier", zegt hij. „Het gaat me zeer aan het hart. Ik kom uit het onderwijs en de jeugd heeft altijd mijn warme aandacht gehad. Ook als bestuurder wil ik al het mogelij ke voor jongeren doen." In juni, na zijn eerste honderd da gen als burgemeester, liet Rabelink al weten dat de aanpak van alco holmisbruik onder jongeren een van zijn persoonlijke speerpunten is. De geboren Brabander, die vóór Schouwen-Duiveland burgemees ter was in Maasbree, schrok bij voorbeeld behoorlijk van de tafere len tijdens het pinksterfeest in Renesse. „Helaas moet ik constate ren dat Schouwen-Duiveland er in negatieve zin uitspringt", zegt Ra belink, „maar de verschillen zijn niet zo groot hoor, het is een lan delijk probleem." Rabelink hoopt zijn collegabe stuurders in de Oosterschelderegio ervan te overtuigen zich te verbin den aan de doelstellingen van de campagne. Hij wil in ieder geval bereiken dat een integraal alcohol- beleid na de gemeenteraadsverkie zingen in maart in alle collegepro gramma's wordt opgenomen. „Na vier jaar kunnen de colleges daar dan ook op worden afgerekend", zegt Rabelink. DIRKSLAND Het gemengd koor Excelsior in Dirksland bestaat honderd jaar en heeft musicalster Antje Monteiro (Aïda, Sesamstraat) geboekt voor zijn jubileumconcert. De muziek komt verder van de fanfare Voor uit, Peter the bagpipeplayer en een samengesteld combo. Het program ma bestaat verder uit dans en thea ter. De feestavond van Excelsior wordt zaterdag gehouden in sport hal De Gooye in Dirksland en be gint om 20.00 uur. Kaarten zijn te koop bij de VW in Ouddorp. Enorme keuze in onze showroom! Openingstijden: do, vrij 10.00 -18.00 za 10.00 -17.00 uur door Melita Lanting Klannetweg 2c 4337 RA Middelburg j T. +31 (0) 118 - 67 49 55 www.ohcwalcheren.nl zierikzee - De bibliotheek in Zie rikzee houdt vanavond een 'boek en ontmoetingsavond' in de bieb. Lezers kunnen met elkaar in dis cussie gaan over hun favoriete boek. Welk verhaal wilt u aanra den aan anderen om te lezen? Om gekeerd kunt u ook bij anderen te rade gaan voor een mooi boek. De avond wordt gehouden in de bibli otheek aan het Haringvlietplein en begint om 19.30 uur. bruinisse - De verplaatsing van de voetbalvelden in Bruinisse leveren een onaanvaardbaar financieel risi co op. Dat zegt Cees van den Ber ge van de SGP. Over de verplaat sing wordt al jaren gesproken. De operatie zou betaald worden uit de opbrengsten van het nieuw bouwproject Riekusweel 4 in Brui nisse. Maar de ontwikkeling van dit plart loopt minder voorspoedig dan gehoopt. De raad heeft echter besloten de verplaatsing van de vel den daar niet op te laten wachten. Daarom moet de gemeente voorfi nancieren. Dat, stelt Van den Ber ge, zou ten koste kunnen gaan van andere projecten die op stapel staan. Hij pleit er voor om de hui dige accommodatie op te knap pen. De meeste andere fracties zijn echter van mening dat er geen weg terug meer is. Daarom lijkt het zeer waarschijnlijk dat de raad eind november besluit dat de Bru- se Boys gaan verhuizen. Jongeren op Schouwen-Duiveland drinken volgens de GGD meer dan in de rest van Zeeland. Renesse speelt daarin mogelijk een rol als uitgaanscentrum voor het eiland. foto GPD/Jorrit Knuvelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89