Toch geld voor Stadhuismuseum déDRVKKERY Kraan in sloot almanak SCHÖUWEN-DUIVELAND 22 en 23 RIJKSBIJDRAGE Ministerie gaat overstag en draagt drie ton bij aan verbouwing De renovatie van het Stadhuismuseum in Zierikzee is in volle gang. Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap geeft drié ton subsidie. foto Dirk-Jan Gjeltema Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Tip? redactie@pzc.nl BURCH-HAAMSTEDE - Een bagger- kraan is gisterochtend in een sloot terechtgekomen aan de Leliëndaleweg in Burgh-Haamste- de. Daarbij raakte een 42-jarige man uit Goes gewond. De man was ter hoogte van de sportvelden bezig een sloot uit te baggeren toen de kraan door onbe kende oorzaak in de sloot terecht kwam. Het slachtoffer zat bekneld met zijn voet en onderbeen. Hij is door de brandweer bevrijd en naar het ziekenhuis overgebracht. Hij heeft het niet op datgeprik. Bijna een halve eeuw oud en een we reld wijzer is de Zierikzeeënaar zich er terdege van bewust dat een goed geplaatste injectie in het weke vlees geen pijn hoeft te doen. Sterker nog, hij heeft er de afgelopen jaren al fink wat mogen ontvangen. Maar of het nou gaat om een plaat selijke verdoving, een smeerseltje om de knie wat soepeler te laten lopen of anti-stoffen voor een zorgeloze trip naar het verre buitenland, hij gaat steevast plat. Alleen al praten óver kan al leiden tot hevig transpireren, vlekken voor de ogen en slappe benen. Dus begin tegen hem niet over de griepprik! Gretig nam hij deze dagen kennis van een Brits onderzoek. Met een natte zoen worden evengoed weer- baarheidsbacillen uitgewisseld. Kijk, dat lijkt hem wel wat. door Ton van den Nouweland zierikzee - Wethouder Wijnand Renden denkt genoeg geld bij el kaar te krijgen om het verbouw plan voor het Stadhuismuseum volledig uit te voeren. Na een pro test van de gemeente draagt het Rijk alsnog drie ton bij. Vorig jaar maande de gemeente raad Renden tot voorzichtigheid omdat hij de hele, uit vier fasen be staande, verbouwing ineens had aanbesteed. Renden moest nog maar eens terugkomen in de raad als hij meende dekking te hebben voor de ruim twee miljoen van fa se 3 en 4. De wethouder denkt dat binnen enkele maanden voor el kaar te hebben. De doorbraak kwam met een sub sidie van drie ton door het ministe rie van Onderwijs, Cultuur en We tenschap. Die aanvraag werd aan vankelijk afgewezen, maar is na een bezwaar van de gemeente als nog toegekend. Inmiddels is be kend dat het werk ruim een ton duurder wordt, waarmee het gat in de begroting momenteel 1,9 mil joen euro groot is. Voor komend jaar staat 5 ton be groot voor het museum. „En ver der blijft er wat over uit het bud get voor stadsvernieuwing. Een groot deel van dat overschot gaat naar het museum. Daarna is er nog iets van een miljoen nodig", zegt Renden. Dat geld zal moeten komen uit de verkoop van de pan den Meelstraat 14 en Verrenieuw- straat 1 en uit subsidies. Na de af wijzing van de rijkssubsidie trok ken andere subsidiegevers zich te rug. Renden verwacht dat die zich opnieuw melden nu het ministe rie teruggekomen is op zijn be sluit. Daarnaast doet de gemeente weer een beroep op de Bankgirolo terij. Renden: „Vorig jaar koos de loterij voor het Watersnoodmu seum en het Zeeuws Museum. Mo gelijk komt dit jaar het Stadhuis museum in beeld." Het museum aan de Meelstraat wordt volledig gerenoveerd. Er komt een nieuw depot met kli maatinstallatie en verder een lift, een nieuwe balie en een koffie hoek. Na de renovatie verhuist de collectie van het Maritiem Mu seum naar de Meelstraat. Na de heropening eind volgend jaar is het museum het hele jaar open. „We moeten verder met fase 3 en 4 omdat alles met elkaar te maken heeft. In deze fase zijn al voorberei dende handelingen voor volgende fasen verricht", aldus Renden. Donderdag 12 november 2009 Alcoholbeleid tegen drinken bij jeugd in Oosterschelderegio Rondje Schouwen zit er niet in bij etappe Giro naar Middelburg Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl vrijdag 13 nov. 16.30-17.30 uur Vincent van Gogh De brieven, door Leo Jansen zaterdag 14 nov. 13.00 uur Rik Zaal Heel Nederland zaterdag 14 nov. 11.00-16.00 uur Infodag Afghanistan i.s.m. Roosevelt Academy zaterdag 14 nov. 15.00-16.30 uur Follie a deux boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87