sport 137 PZC I De hele winter uw favoriete tijdschrift voor slechts 19,95 Korfballers Zaamslag favoriet voor titel - m x w» De Bruyn/Vonk verder in Hulst Recordgemiddelde team HGL/KOT Orson Harms naar NK bankdrukken Schoonste korfbal Nieuwenhuijse na dit seizoen weg bij Kapelle Driebanders pakken de overwinning Korfbaltrainer Adri van Bavel: „Die mentaliteit van hier, ook een beetje Bourgondisch, spreekt me erg aan." foto Ronald den Dekker een man die veel aan conditietrai ning doet. „Dat is echt iets Bel gisch", bekent hij. „In Nederland is men technisch en tactisch beter. In België proberen we de achterstand goed te maken met werklust en een goede conditie. En dat nemen Belgische trainers dan ook mee naar Nederlandse clubs." door Henk van de Voorde HULST - Wendie de Bruyn en Pa trick Vonk hebben zich geplaatst voor het finaleschema in de mixed-5 van het Dullaert Dubbel- tennistoernooi in Hulst. Het kop pel klopte het jeugdige tweetal An na Meerman/Marnix Ivens. In pou le B zijn Anouschka Asselman/ Paul d'Hooghe en Joyce Wauters/Hans van der Klooster al verzekerd van een ticket voor het finaleschema. De winnende com binaties strijden zaterdag tegen el kaar. In de mixed-6 zijn Anne-Ma- rie de Blok en Hans Nanninga als nummer een door. Het duo Heijens/Blaak is eveneens ge plaatst. donderdag 12 november 2009 TERNEUZEN TERNEUZEN HGL/KOT86 heeft in de eerste klas se van de driebanden teamcompeti tie een topprestatie neergezet. In het duel met 't Bier winkeltje (30-22) scoorden de Sassenaren 1.145 sis teammoyenne. Theo Plat- jouw verloor van Fons Baart (0.864) maar zette 1.027 op het bord. Jens van Dam versloeg Cees van Driel (1.388) en Carlo van Dam klopte Francois Oostdijk (1.000). Orson Harms uit Terneuzen neemt zondag deel aan het kampioen schap van Nederland bankdrukken voor teams. In de sporthal in Geldrop komt hij in actie voor het team van de vereniging Spartacus uit Noord-Scharwoude. De tweede wedstrijd in het kader van deze na tionale titelstrijd staat zondag 17 ja nuari op het programma in Nijme gen. 'Bij Oost-Arnhem speelden ze in mijn tijd het schoonste korfbal. Technisch hoogstaandveel diagonaal spel, het he le vak werd gebruikt. Je had daar bijvoorbeeld Erik Wolsink (foto) en Jitte Bukkens. Naar haar - ze is veel te vroeg over leden - heb ik zelfs m'n dochter vernoemd' In de eerste helft van de veldcompe- titie pakte Volharding drie punten. Daarmee staat de ploeg vijfde. Z KAPELLE In onderling overleg hebben het be stuur van voetbalvereniging Kapel le en trainer Adriaan Nieuwen huijse besloten om na afloop van het huidige seizoen uit elkaar te gaan. Dit is gisteren aan spelers en leden medegedeeld. Nieuwehuijse is bezig aan zijn derde seizoen bij Kapelle, dat momenteel negende staat in de zaterdag derde klasse. ,vv, f SAS VAN GENT Zowel Team Reynaert in eigen huis als De Geslootene boom op be zoek in Breda won de wedstrijd in de vierde divisie met 6-2. Voor De Geslootene Boom heeft dat tot gevolg dat het team nu de tweede plaats op de ranglijst in neemt. Reynaert vestigde zich dankzij de overwinning als aan voerder van het 'rechterrijtje'. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Met uiteenlopende verwachtingen starten de drie Zeeuws-Vlaamse korfbalclubs BKC, Luctor en Zaamslag de zaal competitie aanstaande zaterdag. Niet voor het eerst als eikaars direc te tegenstanders in de vierde klas se. Speelronde 1 brengt al meteen de derby Zaamslag-Luctor. De thuisploeg kijkt er naar uit en straalt het vertrouwen uit van een titelpretendent. Luctor staat min der te trappelen en dicht zichzelf weinig kansen toe op een puntrij- ke start. BKC opent bij Volhar ding, één van de weinige tegen standers waartegen de Bressianen zichzelf kansrijk achten. Zaamslag Met de derde klasse-ervaring op het veld op zak kan Zaamslag zich niet verschuilen. De zes opponen ten in deze vierde klasse beschou wen Zaamslag dan ook als de te kloppen ploeg. Coach De Herdt zal de stijgende lijn die zijn ploeg in de afgelopen maanden heeft in gezet, willen doortrekken in de zaal. Van de 'outsiders' Atlas, KVK en Blauw Wit wordt van die laat ste de meeste tegenstand ver wacht. In die wedstrijden zal blij ken of Zaamslag een klasse onder haar kunnen acteert in de zaal. De opening van het zaalseizoen baart weinig zorgen. Luctor mag voor Zaamslag geen probleem zijn. Selectie: Linda Hamelink, Marjan Ver- hage, Marjolein Verpoorte, Debby Cer- pentier, Joan Segers, Joost Hamelink, Erwin Verhelst, Pjotr Hamelink, Joris de Bree en Marco van Reewijk. Luctor Coach Peter Durink kijkt al over de zwaarst denkbare openingswed strijd heen: „Tegen Zaamslag zul len we niet opgewassen zijn. In de wedstrijden daarna zal alles moe ten kloppen willen we tegen Atlas, KVK of Blauw Wit een keer iets leuks doen. Volharding en BKC moeten prooien zijn." De vraag wie het moeten gaan doen voor Luctor (Pieter Kousema ker die wedstrijdritme ontbeert of een van de jongeren) wordt van daag pas beantwoord op de laatste training. Durink zet voorzichtig in met een vijfde stek. Selectie: Marjolein Durink, Anniek Verschuure, Eline Jansen, Lisanne Ha melink, Sylvia Trouwborst, Davy Jon ker, Adri de Jonge, Pieter Kousemaker, Martijn Dobbelaar, Sander Jansen en Hans Verlinde. BKC Hectisch. Zo omschrijft coach Mare Kolijn de voorbereiding op het zaalseizoen. Drie dagen voor aanvang van de competitie wordt nog gesleuteld aan de selectie. A-ju nioren Anne de Koster en Stijn de Bliek moeten nog gehoor geven aan Kolijns oproep om toegevoegd te worden tot de groep. Broodno dig gezien de blessure bij Maikel Vergouwen. Kolijn beseft dat zijn ploeg normaliter alleen tegen Vol harding en Luctor een kansje maakt. Selectie: Lienke Vet, Mirthe Faro, San dra de Reu, Jolanda Dees, Anne de Koster, Marti de Vilder, Kenny de Vil der, Jan-Willem de Grote, Maikel Verg ouwen en Stijn de Bliek. ABONNEE VOORDEEL De gegevens van de ontvanger: (alleen invullen als u het abonnement cadeau geeft) NaamM V AdresNr. Postcode Plaats Telefoon Geboortedatum voor mezelf als cadeau Mijn gegevens zijn: NaamM V AdresNr. Postcode Plaats Telefoon Geboortedatum E-mail Hierbij machtig ik Sanoma Uitgevers B.V. om eenmalig €19,95 af te schrijven Rekeningnummer Handtekening Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar Sanoma Uitgevers, Antwoordnummer 11431. 2400 VC Alphen a/d Rijn De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. jJ Wilt u ook de hele winter uw favoriete tijdschrift iedere week thuis ontvangen of wilt u iemand in uw omgeving hier een plezier mee doen? De PZC biedt u nu de hele winter leesplezier voor slechts 19,95. Dat is maar liefst to 45% korting! Daarna stopt het abonnement automatisch, dus u zit ner gens aan vast. Deze actie is geldig tot 31 december 2009. Ja, ik ben abonnee van de PZC en wil graag een abonnement op het volgende tijdschrift libelle (9 nummers) Grazia (11 nummers) Story (13 nummers) J Panorama (12 nummers)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85