Van Bavel begint onderaan 36 HmmtM Naast Zaamslag, Tjoba en Togo heeft ook Volharding een Belgische trainer. De Yersekse club is trots op wereldkampioen Adri van Bavel. €13.995,- TERNEUZEN: GARAGE VERBRUGGE B.V., INDUSTRIEWEG 37, TEL. 01 15-681200 MAAK KANS OP 5 JAAR GRATIS BRANDSTOF donderdag 12 november 2009 BELGISCHE KORFBALTRAINERS UIT BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie. De Heerenstraat 2 - 3B-SD Hydrozorg 2-6: Erik Niewenhuyse - Philip van der Male 16-30, 47; Bert de Ruiter - Jan Suykerbuyk 10-25, 47; Rob Jacobs - Sjaak de Visser 25-24, 69; Nico Pankow - John Hatz- man 11-20, 59. Vierde divisie. DC Michielsen 2 - De Ge- slootene Boom 2-6: Ruud Oonincx - Jo Boog- aert 23-30, 61; Piet Oosthoek - Johan van der Dussen 25-19, 51; Janus de Grauw - Rien San- drini 18-25, 53; Cees Klijn - Rob Duitemeyer 10-20, 56. Vierde divisie. Team Reynaert - BH Keukens 6-2: Robin Claerhoudt - Cees van Steen 30-20, 57; Rob Claerhoudt - Gerard Kroese 25-22, 48; Bertie van Remortel - Frans Gosens 25-13, 48; Florent Rombaut - Jan Brouwers 18-20, 49. SCHIETINGEN Ravenstein Kloetinge wip 1: 1e hoofdvogel H.Franse (Willem Teil), 2e hoofdvogel J.Kop- mels (Victoria), 1 e zijvogel R.Bouwense (st.Se- bastiaan), 2e zijvogel J.v.Steenbergen (Willem Teil), 3e zijvogel Sj.Raas (Victoria), 4e zijvogel M.Joosse (Edele Handboog), 1 e kal Sj.Raas (Vic toria), 2e kal Bart Franse (Willem Teil), 3e kal B.Bos (st.Sebastiaan), 4e kal W.v.lersel (Willem Teil). Wip 2: Ie hoofdvogel (J.Kopmels (Victo ria), 2e hoofdvogel H.Franse (Willem Teil), 1e zijvogel E.Maat (Zorgvlied), 2e zijvogel J.v.Steenbergen (Willem Teil), 3e zijvogel M.Boonman (Zeelandia), 4e zijvogel A.Kop- mels (Victoria), 1e kal M.Joosse (Edele Hand boog), 2e kal J.Verbart (Willem Teil), 3e kal J.Harinck (Diana) 4e kal P.Repkes (Victoria). Meeste kleine vogels: M.Boonman (Zeelandia) TENNIS Parijs. Mannen, Masters. Tweede ronde: Djo- kovic (Ser/3) - Monaco (Arg) 6-3 7-5, Del Pot- ro (Arg/5) - Safin (Rus) 6-4 5-7 6-4, Söderling (Zwe/9) - Karlovic (Kro) 6-4 7-6 (6), Clement (Fra) - Haas (Dui/16) 5-7 6-3 7-6 (8). WIELRENNEN Niel. Jaarmarktcross. Mannen: 1. Nys (Bel) I.00.05, 2. Albert (Bel), 3. Stybar (Tsj) 0.39, 4,Simunek (Tsj) 0.48, 5. Aernouts (Bel), 6. Fran- zoi (Ita) 0.58' 8. De Knegt 1.32, 14. Al, 21Van Gils 2.51, 25. Twan van den Brand 3.03. w Vrouwen: 1. Vos (Ned) 38.20, 2. Daphny van den Brand, 3. Compton (VSt) 0.12, 4. Cant (Bel) 0.25, 5. Elemans (Ned) 0.40, 6. De Boer (Ned) 1.57. door Roeland van Vliet KRUININGEN - Wat Adri van Bavel in 1991 heeft gedaan is uniek: met België winnen van Nederland in de finale van het WK korfbal. Maar daar heeft de Antwerpenaar nu als trainer niets aan. „Ik kan wel voor een groep gaan staan en telkens ver tellen dat ik wereldkampioen ben geworden, maar daar worden de spelers echt niet beter van", zegt hij nuchter. „Ik denk dat het dan heel vermoeiend wordt voor hen." Van Bavel (46) is sinds de zomer trainer van Volharding uit Yerseke. De club heeft slechts zes teams. Het eerste achttal is een laagvlieger in de vierde klasse. Het is dus niet een plek waar je een man met zijn staat van dienst („Ik heb alles be reikt wat in mijn sport mogelijk was") denkt te vinden. Maar Van Bavel vindt er niets vreemds aan. „Dit is de eerste keer dat ik voor een seniorenploeg sta. Ik zal ook nog veel moeten leren. Een goede speler is niet per definitie meteen een goede trainer, vind ik." Voorafgaand aan de dinsdagtrai ning van Volharding wil Van Bavel nog wel even herinneringen opha len aan zijn bloeitijd bij de Rode Duivels. Het gesprek komt natuur lijk al snel op de WK-finale van achttien jaar geleden, waarin Oran je met 11-10 verloor. Was België toen zo goed of had Ne derland een offday? „Wij waren in elk geval enorm gefocust", vertelt Van Bavel. „Heel de federatie stond achter ons, iedereen realiseerde zich dat dit onze enige kans was om Oranje te verslaan. Wij hadden een heel goed en hecht team, ter wijl je bij Nederland toch vedetten- gedrag zag." Na tien minuten in de wedstrijd werd Van Bavel daar al mee gecon fronteerd. Erik Wolsink, topspeler van Oost-Arnhem, lachte de Belg uit toen die een foutje maakte. „Dat was voor mij de klik. Op dat moment heb ik mijn wedstrijd ge wonnen. Ik wist: van zo iemand ga ik niet verliezen." Het werd uiteindelijk wel een dub beltje op z'n kant. Beide teams gin gen tot de slotminuut gelijk op. Er leek bij 10-10 een verlenging aan te komen, maar België scoorde toch nog dertig seconden voor tijd. Oranje gaf echter niet op en kreeg kort daarna een strafworp mee. Die werd echter door Hans Heemskerk gemist. „Ik durf niet te zeggen dat we op dat moment de beste Belgische ploeg ooit hadden, maar wel vielen op dat moment alle puzzelstukjes in elkaar. Dat hadden we ook no dig om te kunnen winnen." Het was, zo stelt Van Bavel, hele maal uniek geweest als België twee jaar later in Den Haag ook de finale van de World Games had gewon nen. „Dan was die WK-finale niet iets eenmaligs geweest. We waren dan echt een periode de beste ploeg geweest." Maar die World Games leefden niet zo in België en dus waren er ook minder middelen beschikbaar voor de Rode Duivels. Carlo de Waele - na het WK van 1991 bonds coach geworden en nu dus de nieu we trainer van Togo uit Goes - kon dus niet voor een nieuwe stunt zor gen. Van Bavel: „Carlo had de pech dat hij een zware erfenis mee kreeg van zijn voorganger. Hij kon het nooit beter doen." Na zijn interlandloopbaan, die hij in 1995 afsloot met een verloren WK-finale in New Delhi, bleef Van Bavel nog een paar jaar topkorfbal spelen bij Sikopi. „Ik had daar een reserverol en tegelijkertijd begeleid de ik de jongere spelers." Tien jaar geleden stapte hij over naar de scheidsrechterij. „Da's ook een sport hoor. Je moet daar ook voor blijven trainen en je goed op elk duel voorbereiden. Dat mogen de teams ook van je verwachten." Maar de Belg miste het competitie ve („Je kunt als arbiter niet win nen, hè") en stopte er dus na zo'n vijf seizoenen mee. En nu heeft Van Bavel dus een nieuwe missie: senioren trainen en coachen. Volharding kwam via een andere Belg, die aanvankelijk naar Yerseke zou komen, bij het Sikopi- kopstuk terecht. „Ik zei direct ja. Er was snel een klik. Die mentaliteit van hier, ook een beetje Bourgon disch, spreekt me erg aan." Bij Volharding wil Van Bavel de jonge selectie een hoog baltempo laten hanteren, waarbij er veel ge schoten wordt. „Hoe meer shots, hoe meer goals." Daarnaast is hij Hyundai ontwikkelt energiezuinige en milieuvriendelijke auto's: zoals ie Hyundai i30 Blue met het unieke start'stopsysteenr. Maat hoe zuinig rijd jij eigenlijk? Bewijs het in de Hyundai Blue Challenge. Maak een testrit in de Hyundai 130 Blue en maak kans op 5 jaar.lang GRATIS brandstof. Ga langs bij de Hyundai-dealer of kijk op www.hyundaiblue.nl en doe de Hyundai Blue Challenge Hyundai i20 vanaf: Hyundai i30 vanaf: Gecombineerd brandstofverbruik volgens EEC-norm l/'l 00 km: 4,3 - 7,6 km/1: 23,3 - 13,2 CO emissie g/kin: 115-182 Hyundai bewijst kwaliteit: 3 jaar garantie zonder kilometerbeperking Official Partner HYuntWI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84