Ramp is altijd blijven Spijbelaars op Vlaamse scholen beter gevolgd Platform richt zich op vervoer en landschap Slapende showband sluit af met reünie Duo Bon Bonne zingt en speelt in kerk Patricia Beysens zingt werk Bertold Brecht Man aangehouden na tonen geslachtsdeel Drie auto's beschadigd bij kop-staartbotsing Jaarlijks concert door Harmonie Biervliet almanak z door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn blij met het initia tief van staatssecretaris Mar ja van Bijsterveld (onderwijs) om Neder landse spijbelaars ook op Bel gische scholen beter te volgen. Van af volgend schooljaar (augustus 2010) kan het Vlaamse ministerie van Onderwijs Nederlandse scho lieren die veel lessen missen op hun Vlaamse scholen aanmelden op het digitale verzuimloket van IB-groep. De scholen in België houden wel bij welke leerlingen meer dan der tig dagdelen zonder toestemming wegblijven, maar Nederlandse leer plichtambtenaren moeten voor (straf)maatregelen zorgen. Voor de scholen is het nogal eens moei lijk om de exacte verblijfplaats van spijbelaars te vinden. De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten heb ben geen goed overzicht van even tueel spijbelgedrag van ingezete nen. „Als spijbelende scholieren van een Nederlandse naar een Bel gische school gaan, nemen we con tact op met die buitenlandse school. Maar we kennen niet het schoolgedrag van alle leerlingen op Vlaamse middelbare en basis scholen. Dat is ook haast onmoge lijk, omdat de ongeveer tweehon derd leerlingen die in België onder wijs volgen dat op veertig tot vijf tig verschillende scholen doen", legt een woordvoerder van de ge meente Terneuzen uit. De Sluise leerplichtambtenaar zijn ook geen grote problemen bekend over de 226 leerlingen in België. Wethou der Frank van Driessche bekijkt de ze week hoe de situatie in Hulst is. IJZENDIJKE Showband Jeugdbelang, die al enke le jaren een slapend bestaan leidt, stopt en houdt als afscheid zater dag 21 november vanaf 20.00 uur een reünie in partycentrum Mau- ritshof in IJzendijke. (Oud-)Leden, vrienden en familie zijn welkom. Aanmelden kan tot komende zon dag bij André Maas (yente- fammaas@orange.nl) en Chantal Mertens (mertensp@telfort.nl). GROEDE Het duo Bon Bonne treedt komen de zondag op in de Lutherse Kerk in Groede. De miniband wordt ge vormd door Jehanne Hulsman en Maarten Teekens. De twee zingen bestaande Franse chansons en eigen nummers. Het concert begint om 15.00 uur. Entree kost vijf euro. Reserveren kan via 0117 372414 of per mail: erfgoed@zeelandnet.nl. SLUIS Patricia Beysens geeft zaterdag een concert in de raadzaal van het Bel fort in Sluis. Dat doet ze op uitnodi ging van de Stichting Johan Hen drik van Dale. Beysens zingt werk van Bertold Brecht. Het concert be gint om 20.00 uur. Kaarten kosten 5 euro en zijn te koop bij Boekhan del Basting in Oostburg of te reser veren via 06 44341145 of per mail: raadskeldersluis@gmail.com. TERNEUZEN In de Noordstraat in Terneuzen werd woensdag rond half vier een 68-jarige Terneuzenaar aangehou den omdat hij zijn geslachtsdeel toonde aan een groepje kinderen; meisjes en jongens tussen de 9 en 12 jaar. De man is 's avonds, na het afleg gen van een verklaring, met een dagvaarding op zak naar huis ge stuurd. IJZENDIJKE Drie auto's zijn gisteren zwaar be schadigd geraakt bij een aanrijding op de kruising N6i/Nolleweg bij IJzendijke. Rond 7.30 uur reed een 27-jarige man op zijn voorganger, een 60-jarige bestuurder, die voor het kruispunt stond te wachten. Hij werd tegen de auto van een 43-jarige vrouw geduwd. De betrok kenen, allemaal wonend in de ge meente Sluis, bleven ongedeerd. BIERVLIET Muziekvereniging Harmonie Bier vliet onder leiding van Sabine de Groote houdt zaterdag 14 novem ber het jaarlijks concert in de N.H. kerk. Er worden filmmuziek en be kende melodieën gespeeld. Verder treden de leerling slagwerkgroep enkele solisten en een saxgroepje op. Gastvereniging is slagwerk groep de Vliegende Hollander uit Terneuzen. Aanvang 19.30 uur. Tip? redactie@pzc.nl Hij heeft het niet op dat geprik. Bijna een halve eeuw oud is die inwo ner van Zierikzee zich er terdege van bewust dat een goed geplaatste injec tie geen pijn hoeft te doen. Sterker noghij heeft er de afgelopen jaren al vele mogen ontvangen. Maar of het nou gaat om een plaatselijke verdo ving, een smeerseltje om de knie wat soepeler te laten lopen of anti-stoffen voor een zorgeloze trip naar het ver re buitenland, hij gaat steevast plat. Alleen al praten óver kan leiden tot hevig transpireren en slappe benen. Dus begin tegen hem niet over de griepprik! Gretig nam hij dezer da gen kennis van een Brits onderzoek. Met een natte zoen worden even goed weerbaarheidsbacillen uitgewis seld. Kijk, dat lijkt hem wel wat. 'Kapitein Wiebe Teensma was een ervaren rot in het vak. Reder Abraham Lensen stond voor een raadsel' Plaatsen monument voor stoomschip Cornelis aan de Scheldeboulevard in Terneuzen. door Martijn de Koning HOEK - De nieuwe discussiegroep ZeeuwsVlaamsPlatform gaat zich voorlopig vooral richten op een goedkoper gebruik van de Wester- scheldetunnel door Zeeuws-Vla mingen, het verbeteren van open baar vervoerverbindingen met 'de overkant' en het verhogen van draagvlak voor ingrepen in het landschap. Het platform heeft daarvoor drie werkgroepen ingesteld. Dat gebeurde dinsdagavond tij dens de eerste discussieavond van het platform in restaurant De Braakman bij Hoek. Er kwamen zo'n vijftien geïnteresseerden op af ZeeuwsVlaamsPlatform ontstond vorige maand, als vervolg op ZeeuwsVlaamsProtest. Het nieuwe initiatief wil minder dan zijn voor ganger een protestgroep en meer een gesprekspartner zijn voor in stanties en overheden in Zeeuws- Vlaanderen. Het platform gaat ook kijken naar mogelijkheden om mensen lid te laten worden en overweegt samen werking te zoeken met denktank Plakkebord.nl, het initiatief van vier jonge West-Zeeuws-Vlamin- gen. www.zeeuwsvlaamsplatform.nl IN ZEELAND 1Recherche geeft ouders uitleg 2. Verzet Waterdunen houdt aan 3. In een halfuur zeven bekeuringen EN VERDER Stem op de website www.pzc.nl/regio/zeeuws-vlaanderen op de stelling van deze week STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Stoomschip Cornelis van de Terneuzense rederij Lensen in volle glorie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76