Hekwerken Ossenisse zijn illegaal iSflpïiij 'Tuinen leegstaande huizen onkruidvrij' ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 25 MISSER Bureau vroeg nooit vergunning aan Kerk eindelijk uit de steigers Check de insert in dit dagblad! J - Donderdag 12 november 2009 Vergaan s.s. Cornelis leeft nog altijd in Terneuzen 21 Actiecomité draagt alternatieven voor Waterdunen aan Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer OSSENISSE - Het projectbureau Zee weringen vroeg nooit een bouw vergunning aan voor het plaatsen van de gewraakte hekwerken op de dijk bij Ossenisse. De versper ringen zijn zodoende illegaal. De hekken zorgen al weken voor veel commotie onder omwonen den, recreatieondernemers, fiet sers, wandelaars en politici. De ge meente Hulst wilde de afrasterirt- gen, die het onmogelijk maken aan de 'zoute kant' te komen, al la ten verwijderen en heeft daar nu een goede reden voor; er is geen vergunning voor aangevraagd en dus ook niet afgegeven. Het projectbureau Zeeweringen, het samenwerkingsverband tussen Rijkswaterstaat en de twee Zeeuw se waterschappen, is verantwoor delijk voor de misser. „Het klopt, wij hebben geen vergunning aan gevraagd. Wij hebben geen aanlei ding gezien om voor de hekken een bouwvergunning aan te vra gen. We zijn er van uitgegaan dat het niet nodig was", zegt Anneke McGovern, woordvoerster van het projectbureau Zeeweringen. Eerder verzuimde het projectbu reau al de omwonenden en andere belanghebbenden te informeren over de plaatsing van de hekken. Die zijn er neergezet omdat de pro vincie aan de dijkversterking bij Ossenisse extra eisen heeft gesteld voor bescherming van vogels. Door de uitbreiding van camping Resort Westerschelde en de ont wikkeling van het natuur- en wo ningproject Perkpolder meent de provincie dat vogels extra be schermd moeten worden. McGo vern heeft flink de pest in over het akkefietje met de bouwvergun ning. „Ik baal er enorm van dat we niet in orde blijken te zijn. We werken zo hard aan ons imago. Die aanvullende maatregelen en de reden waarom de hekken ge plaatst moesten worden, kunnen het projectbureau niet aangere kend worden, die regels komen im mers uit de koker van de provin cie. Niettemin hadden we het goed moeten uitzoeken of we aan alle regels voldeden." Op vragen van ]ean-Paul Hage- man (Groot Hontenisse) in de Hulster gemeenteraad, zocht de Hulster ambtenarij uit of er een vergunning was aangevraagd voor de hekken. Omwonenden, recrean ten en ook het gemeentebestuur van Hulst zijn des duivels over de afsluitingen. Hulst kan er nu voor kiezen de hekken alsnog te legalise ren. Deze procedure zal ongetwij feld een storm van bezwaarschrif ten opleveren, zo vermoeden Mc Govern en de Hulster wethouder Fons Dobbelaer. Hulst kan ook op haar strepen gaan staan en de hek ken laten verwijderen. Dobbelaer heeft vandaag een gesprek met ge deputeerde Frans Hamelink en [os Verdurmen van het waterschap. Dobbelaer: „Ik hoop dat de provin cie eieren voor haar geld kiest en de hekken zelf laat weghalen." door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu zen moet in bouwvergunningen de voorwaarde opnemen dat de bouwers of verkopers van nieuw bouwwoningen verplicht worden om de tuinen onkruidvrij te hou den. Daarvoor pleit raadslid Gijs van den Berg (PvdA). Tijdens be zoeken aan de verschillende ker nen stelde de PvdA-fractie vast dat tuinen van te koop staande wonin gen soms verwilderen. „Naast dat wij net als zovelen zorgen hebben over de stagnerende woningmarkt zien we dat er steeds meer bestaan de woningen leeg komen te staan waarvan de tuinen niet meer wor den onderhouden", constateert het raadslid. Dit geeft volgens hem overlast voor de direct aanwonen- den en geeft de straat ook een de solate indruk. Van den Berg constateert ook dat de onderhoudstoestand van leeg staande woonhuizen en bedrijfs panden in met name de oudere wijken erg slecht is. „En dat geeft zo'n rot beeld in die wijken dat daar iets aan gedaan zou moeten worden." Vaak voldoen eigenaars aan de regels maar Van den Berg vraagt zich af tot hoe ver iets mag verpauperen voordat er kan wor den ingegrepen. Hij wil over het onderwerp een raadsinformatiebij- eenkomst. „Zijn we als raad van mening dat de regels dienaangaan de moeten worden aangescherpt, dan kunnen we bekijken wat we daar aan kunnen doen." CADZAND-DORP - De steigers rondom de toren zijn een half jaar na afronding van de laatste restauratiewerken eindelijk weg. De PKN-kerk in Cadzand-Dorp staat er op het oog weer netjes bij. Een opzichter constateerde een half jaartje geleden dat de torenmuur niet volgens de in Nederland geldende restauratieregels was gevoegd. De Belgische aanne mers, die het werk uitvoerden, wilden daar niet aan. De steigers bleven staan. Onlangs waren ze opeens verdwe nen. Maar dat betekent niet dat de gemeente en de hoofdaannemer overeenstemming hebben bereikt, meldt een woordvoerster van de gemeente. „We zijn nog steeds in gesprek en er is nog niet te zeggen wan neer er een bevredigende oplossing komt." Het college van kerkrentmeesters en een bruidspaar vroegen het ge meentebestuur deze zomer al of de ontsierende stella ges weg konden. Toeristen en kerkgangers klaagden niet te hard, maar het was wat onzinnig om de steigers te laten staan als er niet aan de toren wordt gewerkt, vonden ze. foto Huib de Jonge A£T>\mD\TV'V'V*D V Markr51 I Middelburg LicjLy Jx V JVJViZiiX. I T0118886886 vrijdag 13 nov. 16.30-17.30 uur Vincent van Gogh De brieven, door Leo Jansen zaterdag 14 nov. 13.00 uur Rik Zaal HeelNederland boeken bestellen? wwv zaterdag 14 nov. 11.00-16.00 uur infodag Afghanistan i.s.m. Roosevelt Academy zaterdag 14 nov. 15.00-16.30 uur Follie a deux v.drukkerijmiddelburg.nl TOTAL LIQUIDATIE -70% TAPIJTEN DJAMSHID Stationsstraat 51 9190 Kemzeke België Tel.: 0032-3-789 36 00 Dagelijks open van 11.00-18.00 uur Woensdag gesloten OOK OP ZONDAG OPEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75