periode Serie A pórt 135 WK-organisatie uit Sluiskil doet kennis op in Lausanne 'Italië is een prachtig landmaar Ibj van het voetbal kan ik op dit moment even niet genieten' Tim de Cler met blessure aan de kant Stevens krijgt twee ton minder van PSV AZ-spits Ari voor drie duels geschorst Nys verslaat Albert in Jaarmarktcross Steun voor Pescara Wisse verandert van achternaam en hoofdtrainer AZ-aanvaller Craziano Pelle over de Serie A voetbalstadions. donderdag 12 november 2009 tegen AS Roma. Op het duel kwamen slechts 56.000 toeschouwers op. In foto tuca Bruno/AP ce wel", zegt Pelle. Wat de glans van het voetbal ook al geen goed doet is het tanende niveau. In de tijd van Gullit, Rijkaard en Van Basten was de Serie A de topcom- petitie van de wereld. Voor een beetje topper was zijn carrière niet compleet, als hij niet in Italië had gespeeld. Voetbalfans in de hele wereld spelden elke zondag de uit slagen. Die superieure status heeft de competitie allang niet meer. Als ROTTERDAM Tim de Cler moet bij Feyenoord een paar weken aan de kant blij ven. De linksback heeft een klein scheurtje in de binnenband van zijn rechterknie opgelopen. De oud-international, die geen basis plaats meer heeft onder Mario Been, raakte geblesseerd in het duel van Jong Feyenoord/Excelsior tegen Jong Vitesse/AGOW. EINDHOVEN Trainer Huub Stevens heeft de arbi tragezaak tegen zijn voormalige club PSV gedeeltelijk verloren. De huidige coach van Red Bull Salz burg had van de Eindhovense club nog vier ton aan afkoopsom van zijn ontbonden contract te goed. De arbitragecommissie van de KN VB heeft bepaald dat PSV aan Ste vens nog maar de helft van dat be drag (twee ton) hoeft te betalen. een voetballer nu de kans krijgt, gaat hij doorgaans liever naar Enge land of Spanje. Landen waar het geld en het voetbal meestal beter is. Inter, de ongenaakbare kam pioen van Italië, speelt al jaren een bijrol in de Champions League. Toen Kaka en Ibrahimovic de mo gelijkheid kregen, wisten ze niet hoe snel ze Milan en Inter moes ten inruilen voor Real en Barcelo na. „We hebben bijna geen 'gran- ZEIST Trainer Ronald Koeman van AZ kan voorlopig geen beroep doen op aanvaller Ari. De Braziliaanse spits moet een schorsing van vier wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk, uitzitten bij Jong AZ. Pas als die straf is geëindigd, is hij ook voor de A-ploeg weer be schikbaar. Ari kreeg- rood in de wedstrijd tegen Jong Willem II. NIEL Belgisch kampioen Sven Nys heeft gisteren de Jaarmarktcross in Niel gewonnen. De veldrijder versloeg in de sprint zijn landgenoot en we reldkampioen Niels Albert. Albert werd uitgejouwd door het publiek, omdat hij Nys zou hebben gehinderd. Gerben de Knegt was op de achtste plaats de beste Neder lander. Marianne Vos won in Niel de koers voor de vrouwen. Het Nederlands elftal ontmoet Ita lië zaterdagavond in Pescara. De stad aan de Adriatische kust ligt in de regio Abruzzo, dat in april werd getroffen door een aardbeving. De aardbeving trof vooral L'Aquila, de hoofdstad van de regio. Bijna driehonderd mensen kwamen om het leven, 66.000 mensen raakten hun huis kwijt. Volgens de Italiaanse voetbalfedera tie is de interland bedoeld om de regio te steunen in de wederop bouw. Vier dagen na de interland in Italië oefent het Nederlands elf tal in Heerenveen tegen Paraguay. de giocatores' meer", zo merkte een verslaggever van La Gazzetta dello Sport onlangs vol heimwee op. Sneijder, die in Milaan op handen wordt gedragen, wil echter niets weten van een devaluatie van de Serie A. „Het is nog steeds een top- competitie in Europa. Milan wint van Real en speelt een keer gelijk. Dan moet je wel iets kunnen. En Inter heeft de kwaliteit om de Champions League te winnen. Kijk maar eens wat er bij ons rond loopt. Een ding is zeker: ik zou niet eens terug willen naar Real." Volgens de meeste Italiaanse voet balfans bekijkt Sneijder als nieuwe ling de situatie nog te veel door een roze bril. Inter is de absolute top, de echte problemen zitten bij de clubs daaronder, die het finan cieel niet makkelijk hebben en lie ver goedkope buitenlanders opstel len dan de eigen jeugd een kans ge ven. Dat laatste is ook de reden dat Pelle Italië heeft verlaten. „Italië is een prachtig land, maar van het voetbal kan ik op dit moment even niet genieten." MIDDELBURG - Atlete Yvonne Wis se (sinds oktober Yvonne van Lan gen) heeft een nieuwe trainer: Ro nald Vetter. Anthony Ott, die de Vlissingse meerkampster vier jaar begeleidde, kon het niet langer combineren met zijn andere bezig heden. Het wereldkampioenschap in Berlijn, waarop ze in augustus twintigste werd, was hun laatste toernooi samen. Met Vetter zal de 27-jarige Van Langen drie dagen in de week op Papendal trainen. Zij zullen toe werken naar het Europees kam pioenschap van volgend jaar in Barcelona. De meerkamplimiet is 6070 punten. Tijdens het winterseizoen komt de Walcherse, die weer volledig fit is, nauwelijks in actie. Ze wil veel trainen en daarmee investeren in een goed outdoorseizoen. Haar ver wachting is dat ze één indoormeer- kamp zal doen. Hein Verbruggen (rechts) in gesprek met Meerten Dallinga (midden) en Jaap Hennekeij. foto Harry van Tiel door Frits Bakker LAUSANNE - Het WK biljarten, dat volgend jaar van 20 tot en met 25 oktober in Sluiskil wordt gehou den, gaat de organisatie rond de 600.000 euro kosten. Het budget gaat voor een groot deel op aan een semi-professionele locatie waar plaats wordt gemaakt voor ruim zeshonderd toeschouwers. Het Meulengat, waar vijf World- cups zijn gespeeld, is te klein voor een wereldkampioenschap drie banden. In Lausanne kijkt een delegatie uit Sluiskil deze week hoe het WK, met 48 spelers uit heel de wereld, daar wordt georganiseerd. Voorzit ter Meerten Dallinga en toernooi directeur Jaap Hennekeij kregen gisteren op de openingsdag al een aardig beeld. „Het is een indruk wekkend sportcomplex waar wordt gespeeld, maar veel sfeer was er nog niet. De opening was heel sober, bijna zonder publiek, in een zaal met 750 tribuneplaat sen." Het WK in Sluiskil werpt vooral in deze dagen voor de organisatie zijn schaduw vooruit. De opstel ling van de biljarts in Lausanne, de zaal, de tribunes en de hele en tourage om het toernooi heen wor den beoordeeld en later geëvalu eerd. „Wat me het meest ver baast", zei Dallinga, „is dat er hier in een stad van 120.000 mensen hooguit vijftig mensen kwamen kijken. Dat zal in Sluiskil, met zijn 2500 inwoners, wel even anders zijn." De Zeeuwse organisatie is al een jaar bezig om plannen uit te wer ken voor een toernooi dat tiptop •in orde moet zijn. De sport staat voorop, de beelden op tv en inter net moeten mensen over heel de wereld mee laten kijken, daarnaast wordt er in Sluiskil ruimte ge maakt voor entertainment. „We weten dat het veel gaat kos ten, maar het budget is goed on derbouwd", verzekert Dallinga. Hennekeij: „Het plan voor een prachtig toernooi ligt kant en klaar op tafel en is bij de bond in gediend. Daarna moet het NOCNSF en vervolgens het minis terie over de subsidie beslissen. Wij gaan uit van eenderde van het budget, wat neerkomt op zo'n 200.000 euro. De rest moet van an dere subsidies komen en van spon sors. We hebben met onze grote sponsors afspraken tot en met het WK. Die weten dat we binnenkort zullen aankloppen." Met één belangrijke sportbestuur der zijn alvast afspraken gemaakt voor volgend jaar. IOC-lid Hein Verbruggen, die zelf in Lausanne woont, was gisteren op de ope ning en noteerde Sluiskil in zijn agenda voor een bezoek. „Ik ben hier niet alleen als lid van het IOC, We weten dat het veel gaat kosten, maar het budget is goed onderbouwd' ook als biljartliefhebber", vertelde hij in Lausanne. „Met mijn Bra bantse afkomst is dat natuurlijk niet verwonderlijk. Ik speelde vroe ger biljart in het patronaat, later heb ik nog een biljart gekocht van Raymond Ceulemans om in mijn vrije uren op te spelen." Verbruggen ziet overigens nog geen kansen voor biljarten als Olympische sport. „De afweging van het IOC is hoe groot de sport mondiaal is, met hoeveel tv-kij- kers en hoeveel toeschouwers, zo als dat nu ook met hockey en golf is gebeurd. Ik spreek de biljartvoor zitter, Jean Claude Dupont, regel matig op congressen van de 104 sportbonden, waarvan ik voorzit ter ben. Maar ik heb hem ook nu niet kunnen beloven dat biljarten kans maakt om een olympische sport te worden." Op de vier biljarts van het WK werden gisteren de eerste ronden gespeeld. Jean Paul de Bruijn komt vanmid dag voor het eerst in actie. Hij speelt tegen de Vietnamees An To- an Nguyen, die gisteren in de pou lewedstrijd verloor van de Duitser Rudolph.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71