22 zeeia Plan MeerWaarde op losse schroeven Adavoc begint volgend Kat beschoten met buks en overleden Bevelander gewond tijdens baggerwerk Zeelandtrofee gaat naar bakkerij Dees Jubileumshow vogels in De Meiboom Uiteenlopende acts bij ronde 2ndlnfluenz Canta di Lode zingt in hervormde kerk Rockband No Point in Graaf van Buren Auto in kanaal is gestolen Jaguar Geen taart voor Reimerswaalse raadsleden donderdag 12 november 2009 'We koppelen soms een wees aan een weduwe, maar kinderen worden net zo goed ondergebracht bij gezinnen. In de Afrikaanse cultuur is dat heel gewoon' Hnnr I nr Occpl De voorbereidingen lonen al ia ren. door Luc Oggel WAARDE - De Reimerswaalse ge meenteraad is verdeeld over de be stuursovereenkomst die college en woningcorporatie R en B Wonen willen sluiten voor het dorpsont- wikkelplan 'MeerWaarde'. PvdA en SGP, een meerderheid, gaven deze week tijdens de raads vergadering te kennen ernstig te twijfelen over de samenwerkings overeenkomst. Met name over de financiële verplichtingen voor Rei- merswaal waren zij kritisch. Als beide fracties tegen de overeen komst stemmen, kan het plan zo goed als zeker niet doorgaan. In de beoogde samenwerking treedt R en B Wonen op als bouw heer en wordt de gemeente huur der van het nog op te zetten multi functionele centrum in Waarde. De voorbereidingen lopen al jaren, WD, CDA en Christenunie toon den zich verbaasd over de hou ding van PvdA en SGP. Volgens Andries lumelet staat de 'geloof waardigeheid van de raad op het spel'. Ook wethouder Hans de Kunder probeerde de twijfelende fracties in een gloedvol betoog te overtuigen van de noodzaak van de overeenkomst. Hij sprak van een 'grote kans'. „Ondanks de druk op de begroting hebben we een morele verplichting om nu door te zetten. Er zijn de afgelo pen jaren verwachtingen gewekt." Voor MeerWaarde heeft de ge meente 1,8 miljoen euro gereser veerd. Ook R8tB draagt fors bij. Desondanks is er een structureel tekort van 65.000 euro. Eind deze maand neemt de raad een definitief besluit. 's-H. HENDRIKSKINDEREn In 's-Heer Hendrikskinderen is een kat beschoten met een buks en daaraan bezweken. Het dier werd dinsdag 3 november door zijn baas je levenloos aangetroffen in de bos sen van zijn tuin aan de Spanjaard straat. Uit sectie door een dieren arts bleek dat de kat waarschijnlijk door schoten van een buks om het leven is gekomen. De dader is tot nu toe onbekend. BURCH HAAMSTEDE Een 42-jarige man uit de gemeente Goes is gisterochtend gewond ge raakt tijdens baggerwerkzaamhe- den nabij de Leliendaleweg in Burgh Haamstede. De man bagger de met een kraan een sloot uit. Door onbekende oorzaak kwam hij met de kraan in het water te recht. Hierbij raakte zijn onder been bekneld. De man is naar het ziekenhuis gebracht. IJ ZEN DIJ KE Bakkerij Dees uit Zaamslag heeft dinsdag de Zeelandtrofee gewon nen tijdens de jaarlijkse wedstrijd van Zeeuwse bakkers. Ze worden beoordeeld op drie producten; brui ne bollen, stollen en saucijzen broodjes. Dees kwam uit 26 inzen dingen als beste te voorschijn. MEEST CELEZEN 1. Zoektocht naar drenkelingen 2. Extra verkeerslichten op Westwal 3. Geen huizen op lapje groen TIP? Mail: bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto KRABBENDIJKE De vereniging Vogelvrienden Krab- bendijke en Omstreken viert vrij dag en zaterdag zijn 45-jarig be staan met een jubileumshow in dorpshuis De Meiboom in Krab- bendijke. Er zijn 400 vogels inge schreven. De show wordt vrijdaga vond na een keuring om 19.00 uur geopend door wethouder Kees Knuit. Op zaterdag duurt de show van 14.00 tot 21.00 uur. OVEZANDE De tweede voorronde van band wedstrijd 2ndlnfluenz in De Klomp in Ovezande telt vier uiteen lopende acts. Vrijdag 20 november strijden Dehuminization (death metal), Annop Catsman (sin- ger-songwriter), Sweet Document (melodieuze pop) en Volt Violin (poprock) om een plaats in de fina le. De voorronde begint om 20.00 uur. KAPELLE Het Oratorium-koor Canta di Lode geeft zaterdag een concert in de Grote Kerk van Kapelle. Het koor staat onder leiding Rinus Verhange en wordt begeleid door organist Ar jen Leidstra. Het programma vari eert van stukken van Bach tot En gelse koormuziek. Het concert begint om 19.30 uur. De entree is 5 euro. Kinderen tot twaalf jaar 2 euro. KORTGENE De Zeeuwse rockband No Point geeft zondag een concert in café Graaf van Buren in Kortgene. No Point heeft zijn roots in de rock uit de jaren zeventig en tachtig. De band speelt klassiekers uit de pop en rockhistorie én enkele eigen nummers. No Point noemt zichzelf een no-nonsense-band met een blues- gevoel. De aanvang is om 16.00 uur. RILLAND - Een dreg- en duikteam van het Korps Landelijke Politie Diensten (KLPD) heeft gisteravond rond 18.30 uur de auto geborgen die in het Schel- de-Rijnkanaal ter hoogte van Rilland lag. Het gaat om een gestolen Jaguar. Een binnenvaartschipper meldde dinsdagavond dat er een voertuig in het kanaal dreef. Daarop werd een zoektocht begonnen, die ook gisteren de he le dag doorging. Er werd gevreesd voor slachtoffers, foto Ronald den Dekker KRUININGEN - Reimerswaalse raads leden houden niet van taart. Al thans, die conclusie zou je kunnen trekken naar aanleiding van de raadsvergadering van dinsdaga vond. In een poging de raad tot snelheid te manen, beloofde burge meester Jan Huisman op taart te trakteren als de vergadering vóór elf uur zou zijn afgelopen. Het werd middernacht. Het is niet de eerste keer dat Huisman probeer de om de raad efficiënter te laten vergaderen. Begin dit jaar werden richttijden per agendapunt inge voerd, bijvoorbeeld drie kwartier voor een bepaald onderwerp, maar dat is weer afgeschaft. Wel wordt de spreektijd bijgehouden. Afrikaanse en Nederlandse vrouwen die de schouders onder het feest Muasa (20 november, wijkgebouw Goese Pol der) zetten, drinken koffie bij woningcorporatie RWS, die het feest sponsort. foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64