PZC Sneeuwbal-effect kan museum nekken Prik deDRVKKERY Aanrijding almanak BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 Vrijwilligers en patiënten vervuilen eikaars wensen 's-gravenpolder - Wat de goochelaar gister middag in het Dorpshuis van 's-Gravenpolder uithaalde was verbazend, maar een groter mi rakel was dat alle wensen die Zeeuwse patiën ten van de geestelijke gezondheidszorg had den ingediend tijdens de verwenzorgmiddag van stichting Psyiënt vervuld kunnen worden. Eens achterop de Harley Davidsonmotor, een leeslampje, een bezoekje aan de kerstmarkt; zelfs de wens van een patiënt om zelf ie mands wens te vervullen kon worden gere geld. Op de verwenzorgdag van Emergis, Zorg- Markt 51 Middelburg T0118 886 886 heinkenszand - In de Dorpsstraat in Heinkenszand kwamen gistera vond rond half negen twee inwo ners uit die plaats met elkaar in botsing. Een 31-jarige bestuurder van een bestelauto reed vanuit de Stenevate in de richting van de Eendvogelstraat. Vanuit de Dorps straat kwam van links een 47-jari- ge scooterrijder aanrijden. Er volg de een aanrijding waarbij beide voertuigen schade opliepen. kantoor Zeeland en de patiëntenvereniging werd vrijwilliger Piet van Dijk (65) uit 's-Gra- venpolder uitgeroepen tot beste GGZ-hulpver- lener van 2009. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Hij heeft het niet op dat geprik. Als bijna-vijftiger is die inwoner van Zie- rikzee zich er terdege van bewust dat een goed geplaatste injectie geen pijn hoeft te doen.Maarofhet nou gaat om een plaatselijke verdoving, een smeerseltje om de knie soepeler te la ten lopen of anti-stoffen voor een zor geloze trip naar het verre buiten land, hij gaat steevast plat. Alleen al praten óver kan al leiden tot hevig transpireren en slappe benen. Dus be gin tegen hem niet over de griepprik! Gretig nam hij dezer dagen kennis van een Brits onderzoek. Met een natte zoen worden evengoed weer baarheidsbacillen uitgewisseld. Kijk, dat lijkt hem wel wat. Afrikaans feest wil twee culturen met elkaar laten praten Tholen zet in tijden van crisis heilige huisjes overboord Donderdag 12 november 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl FINANCIERING Als Borsele zich terugtrekt, zal Kapelle en dus ook Noord-Beveland volgen door Lilian Dominicus goes - Het financiële fundament onder Historisch Museum De Be- velanden in Goes dreigt in te stor ten. Nu Borsele mogelijk afhaakt als mede-financier, volgt Kapelle, zegt wethouder Leo Kosten (SGP, cultuur) van Kapelle. En als kleine gemeente zal Noord-Beveland het financiële gat dat deze twee belang rijke spelers achterlaten niet kun nen opvullen, zegt burgemeester Henny van Kooten. „Dit begint te lijken op het verhaal van de tien kleine negertjes." Goes staat straks dus mogelijk al leen in de financiering van het mu seum aan de Zusterstraat. Nu dra gen vier gemeenten op De Beve- landen hun steentje bij. „Wij zul len ons moeten herberaden", zegt wethouder Rinus Dieleman, die verantwoordelijk wethouder Joost Adriaanse (CU/SGP, museum/- cultureel erfgoed) wegens ziekte vervangt. Dinsdag werd bekend dat Borsele overweegt zich terug te trekken uit de gemeenschappelij ke regeling voor de financiering van het museum. „Iedereen mag daarvoor kiezen. Ze moeten nog wel een paar jaar betalen, tot de re geling is afgelopen. Maar daarna zullen we moeten kiezen: doen we solidair mee met de rest of kie zen we een eigen weg? Misschien kunnen we het museum onder brengen bij de Stoomtrein Goes-Borsele", aldus Dieleman. Kapelle zal op een andere manier het Fruitteeltmuseum moeten fi nancieren, aldus wethouder Kos ten. Het museum in Kapelle valt nu ook onder de gemeenschappe lijke regeling. „Kapelle betaalt 70 en de rest 30 procent. Maar we moeten afwach ten totdat de raad van Borsele be sloten heeft." Burgemeester Van Kooten van Noord-Beveland vindt het jammer als Borsele zou afhaken. „Mis schien ging het in het begin niet zo lekker financieel, maar nu draait het goed. Liever hadden wij een museumroute over de hele Be- velanden gezien, van het Bevrij dingsmuseum in Nieuwdorp naar de Stoomtrein Goes-Borsele en het Fruitteeltmuseum in Kapelle. Straks komt daar nog het museum in Colijnsplaat bij. Maar dat zal dan niet meer doorgaan." vrijdag 13 nov. 16.30-17.30 uur Vincent van Gogh De brieven, door Leo Jansen zaterdag 14 nov. 13.00 uur Rik Zaal Heel Nederland zaterdag 14 nov. 11.00-16.00 uur Infodag Afghanistan i.s.m. Roosevelt Academy zaterdag 14 nov. 15.00-16.30 uur Follie a deux boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63